25 травня для студентів ІІІ курсу будівельно-технологічного факультету проведено спеціальну лекцію з дисципліни «В’яжучі речовини» на тему «Лужні цементи». Провести лекцію було запрошено проф., д.т.н., заслуженого працівника освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, почесного проф. КНУБА Рунову Раїсу Федорівну.

Раїса Федорівна розповіла про постать проф. Глуховського Віктора Дмитровича, якому належить пріоритет розробки лужних цементів, про розвиток започаткованої ним наукової школи лужних алюмосилікатів. Висвітлено принципи, які лягли в основу розробки лужних цементів: професор розповіла про подібність процесів мінералоутворення в земній корі та гідратації в’яжучих цементів, а також про можливості створення умов для моделювання процесів мінералоутворення при створенні штучного каменю. Розглянуто термінологію і класифікацію лужних цементів з врахуванням сучасних нормативних документів, основи технології, властивості.

Лекція проходила при активному спілкуванні Раїси Федорівни зі студентами, яких зацікавили лужні цементи за оригінальністю ідеї, покладеної в основу розробку, за відповідність сучасним тенденціям будівельної галузі в частині ефективного споживання сировини та енергоресурсів, а також забезпечення високих показників якості, функціональності та довговічності, що надають такі в’яжучі речовини.

 

Доцент кафедри технології будівельних конструкцій і виробів,

к.т.н. Константиновський О.П.