Із 15 червня по 5 липня кандидатом архітектури, доцентом кафедри дизайну Косаревською Р.О. була проведена ознайомча частина літньої практики для студентів ІІІ курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», підчас якої вони ознайомились з архітектурними та історичними пам’ятками міста Києва, зокрема з унікальним набором історичної забудови однієї з найцікавіших вулиць Старого міста – Ярославів Вал, а також Львівської площі, вулиць Бульварно-Кудрявської, Гоголівської, Павлівської, Обсерваторної, Олеся Гончара, В’ячеслава Липинського, Михайла Коцюбинського, Чеховського провулку тощо.

Відвідали київську Кирилівську церкву, засновану у ХІІ ст. князем Всеволодом Ольговичем, внаслідок перебудов 1748-1760 рр., проведених під керівництвом видатного українського архітектора І.Григоровича-Барського, екстер’єр споруди набув рис українського бароко, а інтер’єр храму майже не змінився до нашого часу. Вагомим внеском у живописну скарбницю пам’ятки стали шедеври М.Врубеля, а також роботи інших відомих українських митців ХІХ ст.

Були в особняку – мистецький центр «Шоколадний будинок» (1899-1901 рр.), зведеному на замовлення купця С.Могильовцева, вірогідно, за проектом відомого київського архітектора В.Ніколаєва. Двоповерхова будівля нагадує італійське ренесансне палаццо та має виразне декорування інтер’єрів, вирішене у формах готики, рококо, мавританського та неоруського стилів і модерну. Також студенти мали можливість ознайомитись із Виставкою дипломних робіт Майстерні графічного дизайну В.Шості (НАОМА).

Отримати більш докладну інформацію про архітектурні та історичні пам’ятки міста Києва, а також переглянути найкращі підсумкові роботи можна в новинах кафедри дизайну за посиланням – http://www.knuba.edu.ua/?page_id=46729

Слідкуйте за діяльністю кафедри дизайну КНУБА за посиланнями – http://www.knuba.edu.ua/?page_id=38744, https://www.facebook.com/designknubaeduua/ та  https://t.me/designknubaeduua

 

Матеріал підготувала:

к.арх., доцент кафедри дизайну Косаревська Р.О.