7 липня у рамках співпраці Київського національного університету будівництва і архітектури та Асоціації українських правників відбувся круглий стіл «Вектори вдосконалення національного механізму захисту прав людини». Це третій науковий захід, присвячений питанням вдосконалення механізму захисту прав людини у рамках такої співпраці.

Захід відкрив проректор КНУБА з наукової роботи та інноваційного розвитку Олексій Шкуратов. У роботі круглого столу взяли участь один з керівників Асоціації Микола Марченко, професорка кафедри політичних наук і права, голова Київської організації Асоціації Наталія Сердюк, народний депутат України VIII скликання Андрій Тетерук, відомий український історик держави і права, професор КНУ імені Тараса Шевченка Петро Захарченко, доктор юридичних наук, професор КНУ імені Тараса Шевченка Олег Мельничук, секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Ельхан Нур Губадли та ін.

Було презентовано матеріали конференції, яка пройшла в КНУБА 26 лютого. Відбулось обговорення питань подальшого підвищення ефективності національного механізму захисту прав людини в Україні, питання судової реформи та вплив міжнародного права на демократизацію правової системи України. Виступаючі торкнулись різних аспектів вдосконалення національного механізму захисту прав людини, спільної відповідальності народних депутатів України та науковців, ролі історичного досвіду України у становленні механізму захисту прав людини, необхідності активізації досліджень у галузі філософії права, ролі правничої освіти, розвитку міждисциплінарного дослідження питання фундаментальних прав людини.

Керівництво КНУБА підтримує наукові дослідження вдосконалення національного механізму захисту прав людини в Україні. Круглий стіл став початком нового етапу співпраці у цій сфері. Представники КНУБА та Асоціації анонсували видання колективної монографії восени поточного року.

Збірник наукових праць за підсумками Всеукраїнської конференції, яка відбулась 26 лютого 2021 р., див.: http://www.knuba.edu.ua/ukr/wp-content/uploads/2019/02/Conference_rights_26_02_21.pdf. Також збірник розміщено на Facebook-сторінці кафедри політичних наук і права https://www.facebook.com/groups/1483530441952611.

Євген Перегуда