У КНУБА відбулась науково-практична конференція «Перспективи республіканізму в Україні та політико-правові трасформації». Традиційним для КНУБА є співробітництво з Асоціацією українських правників та Ужгородським національним університетом. Ще одним співорганізатором стала Всеукраїнська профспілка військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій.

Республіканізм є впливовою в Європі та США течій політичної філософії. Проте в Україні фактично відсутній науковий дискурс щодо республіканізму. Нинішня конференція була спрямована розпочати процес активного наукового дослідження цього феномену.

У конференції взяли участь члени Асоціації Микола Марченко, Тарас Бородач, Анна Ісламова, керівник профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій, к.е.н. Михайло Ноняк, секретар Комітету Верховної Ради з питань правової політики Ельхан Нур Губадли, член центрального проводу Народного Руху Костянтин Новаленко, відомий фахівець з аналізу державної політики Сергій Чаплигін та ін.

Від нашого університету в організації та роботі конференції брали участь викладачі кафедри політичних наук і права Євген Перегуда, Ігор Мамонтов, Вадим Семко, Олексій Яхно, аспірантка Марина Мигун.

Учасники проаналізували концептуальні аспекти політичної філософії республіканізму, окреслили його місце республіканізму в політичній системі України та країн сталої демократії, виклали особливості сприйняття республіканського дискурсу в контексті інформаційного суспільства, оцінили аксіологічний вплив республіканського дискурсу на процес політико-правових трансформацій в Україні.

Відбулася жвава та практична за характером дискусія щодо змісту трасформацій, перспектив республіканізму. Так, поєднуючи філософію республіканізму та особливості будівництва, Є.Перегуда акцентував на «білих плямах» нормативно-правового забезпечення містобудування в Україні, зокрема права на сервітут та права на землю під багатоквартирними будинками, зведеними у радянські часи.

Збірник тез доповідей вийде друком найближчим часом. Один з матеріалів див.: http://www.knuba.edu.ua/ukr/wp-content/uploads/2019/02/Pereguda_republicanism.pdf.

Світлана Місержи