У рамках підписаного меморандуму про співпрацю між КНУБА та Державним підприємством «Документ» і за ініціативи кафедри менеджменту в будівництві 9 вересня до КНУБА завітали інспектори Паспортного Сервісу. Вони провели ознайомчу лекцію для студентів, вході якої було представлено переваги ID-карток. Особливе зацікавлення викликала інформація про модернізований паспорт який знаходить в телефоні «Е-паспорт». 23 серпня 2021 року набула чинності стаття 14-1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Закон юридично прирівняв цифровий біометричний закордонний паспорт та ID-картку в мобільному застосунку «Дія» до звичайних паспортів.

Відтепер, власники ID-картки та закордонного паспорта, зареєструвавшись на порталі Дія, мають змогу особисто переконатися: коли паспорт завжди з тобою. Е-паспорти формуються виключно за бажанням особи, на ім’я якої оформлено паспорт у формі ID-картки або закордонний біометричний паспорт. Обидва е-паспорти генеруються безоплатно і в них, окрім основної, міститься додаткова інформація – про місце проживання та код платника податків.

Цифровий паспорт у «Дії» може пред’являтися на території України в багатьох випадках, коли потрібно посвідчити особу та/або підтвердити громадянство України. Це, наприклад:

– отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних, поштових послуг;

– подорожі залізницею або літаком у межах України;

– медичне обслуговування;

– здійснення банківських операцій;

– підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів;

– придбання окремих товарів у магазині, коли покупцеві треба підтвердити свій вік.

Дійсність паспорта в «Дії» можна перевірити через QR-код, який діє три хвилини. Завдяки цьому підробити, викрасти чи забути паспорт неможливо. А перевірити його дійсність кожен може через свій смартфон. Цифрові документи – це надійно, зручно і безпечно. Користуйтесь!

Також студенти мали змогу оглянути авто яке має над можливості по оформленню документів та зробити пам’ятне фото з інспекторами Паспортного сервісу. На завершення зустрічі декан будівельного факультету, професор Іванченко Григорій Михайлович подякував гостям за дуже цікаву та змістовну лекцію та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

доцент кафедри менеджменту в будівництві, к.т.н. Приходько Д.О.,

заступник декана будівельного факультету з виховної роботи, к.т.н. Горбач М.В.