Наприкінці вересня відбулося чергове засідання вченої ради КНУБА. Розглядалося декілька питань. Почали зі вручення дипломів докторів наук, звань професорів і подяк. Вітаємо Вас шановні колеги і бажаємо нових досягнень!

Передусім мова зайшла про зміни в оплаті праці науково-педагогічних працівників. Слово взяв перший проректор КНУБА Денис Олегович Чернишев. Він пояснив, що віднині оплата праці науковців і викладачів буде напряму залежати від їхніх досягнень у науковій роботі та кількості статей в наукометричних базах даних. Це, звичайно, не всі показники, але, наприклад, одна публікація в наукометричних базах даних – це вже плюс  до зарплати. Суми доплат регулюватимуться «Положенням про додаткове заохочення наукових працівників». Гроші будуть  виплачуватися щомісяця на постійній основі.

Далі перший проректор перейшов ще до одного суттєвого питання – перейменування КНУБА. Є думка, що університет треба назвати більш яскраво. До того ж, кажуть, що статус «Національний» можуть зняти в назвах ВНЗ. Було висунути сім пропозицій на обговорення всією громадою. Приймати рішення будуть після цього.

Наступне питання – підсумки вступної кампанії 2021 року. Доповідь з цього питання зробила відповідальний секретар приймальної комісії  КНУБА Марина Володимирівна Суханевич. По-перше, вона підкреслила, що приймальна комісія працювала в умовах обмежень CОVІD -19. На ЗНО по всій Україні зареєструвалися 390 тисяч осіб. Але багато хто не витримав іспити. Наприклад, математику в цьому році не змогли скласти 31 відсоток абітурієнтів. В минулому році всього 13%. Історію України – 18 %. В 2020 таких було всього 13%. CОVІD таки дається взнаки!

Щодо заяв на вступ, то в приймальну комісію КНУБА їх надійшло 10500. Кількість бюджетних місць  – 1400.Серед ТОП-10 спеціальностей КНУБА, на які було подано найбільше заяв – це бакалавр (192 будівництво та інженерія). В 2021 році цій професії захотіли навчатися 1287 студентів. В 2020 – таких було всього 812 осіб. Спеціальність «122 Комп’ютерні науки» – заяви подали 700 абітурієнтів. Це вдвічі більше, ніж в минулому році. Так ж статистика і на спеціальність «125 Кібербезпека»: 640 проти 331 в минулому році.  На спеціальність «126 Інформаційні системи та технології» – 554 заяви проти минулорічних 188. На фах «123 Комп’ютерна інженерія» – 419 заяв. В 2020 – 268.

Усього в 2021 році на бюджет в КНУБА зараховано 1281 студент. На контракт – 1054 студенти. По обох позиціях в цьому році в університет прийшло студентів більше, ніж в минулому.

У КНУБА другий рік працюють освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», на яких за спрощеною процедурою могли складати іспити мешканці тимчасово окупованих територій та прифронтових районів України. Прийом документів тут тривав з 7 червня до 24 вересня. Всього в цьому році до університету вступили 15 абітурієнтів.

Цього року до університету для здобуття освітнього ступеня бакалавр на базі диплому молодшого спеціаліста зараховано близько 300 вступників з  57 коледжів і технікумів України.

З 30 серпня по 25 вересня в Університеті тривав додатковий набір студентів. На  навчання на  сьогоднішній день зараховано 20 бакалаврів на контракт на заочну форму навчання  та 31 магістр на бюджет на спеціальностям, яким надається особлива підтримка держави. Триватиме додатковий набір в магістратуру на контракт до 30 листопада 2022 року.

Таким чином, констатують у приймальній комісії, в 2021 році КНУБА прийняв на навчання 2451 абітурієнта. Прийом зріс у порівнянні з минулим роком на 382 студенти. На бюджет в КНУБА вступили 1281 особа. На контракт – 1170. Таким чином «Вступну кампанію – 2021»  можна вважати успішною. Хоча, за висновками доповідача, показники могли б бути ще кращими, якби ефективнішою була робота контрактного відділу, а  процедура поселення в гуртожитки стала більш спрощеною.

Прес-служба КНУБА