12 листопада на факультеті урбаністики та просторового планування відбулася онлайн-лекція Крістіни Ласт «Аналіз урбанізованих структур допомогою Big Data».

Лекція відбувалася  англійською мовою з синхронним перекладом. У лекційному матеріалі йшлося про обробку масивів даних в урбанізмі мовою Python.

Протягом століть містобудівники під час планування спирались на аналітичну картографію та на інструменти візуальної комунікації. Такими, наприклад, є карти Риму Джамбатіста Нолі. Вони показують всю складність середньовічного міста.

Сьогодні під час планування ми маємо можливість використовувати великі дані, які збирають просторові технологічні платформи, такі як OpenStreetMap (OSM). Вони дозволяють вивчати міський простір та його еволюцію.

Під час лекції дослідниця Інституту Тюрінга (Велика Британія) Крістіна Ласт поділилася знаннями, як Big Data допомагає у вивченні міст. Вона продемонструвала робочі процеси з OSMnx та даними з OpenStreetMap для вивчення моделей вуличної мережі, орієнтації та конфігурації в різних містах по всій Україні.

Лекція відбулася за сприяння та підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна. Організатор заходу – Центр урбаністичних студій.

Тригуб Р.М.,

ФУПП