«Студенте Пасічник, а скільки треба висадити яблунь і груш довкола будівлі університету щоб зменшити її тепловтрати?»

К.т.н, доцент кафедри ТГПіВ Степанов М.В.

15 листопада відбулася урочиста подія в КНУБА – було закладено Алею  видатних будівельників. По вулиці Освіти на місці всім відомої «страхопудної» парковки під стінами університету має розквітнути мальовничий аутентичний сквер, що дасть прохолоду і, так необхідний мозку, кисень студентам КНУБА у часи «пекельних» літніх сесій та захистів атестаційних робіт.  Зокрема участь у заході прийняв і факультет інженерних систем і екології.

Так, спеціалістами кафедри ТГПіВ, враховуючи профіль вітрового напору та аеродинамічні характеристики вибраних порід дерев, було вибрано найбільш придатне місце посадки та оптимальні габаритні розміри саджанців. Представники кафедри фізики вирахували оптимальні зусилля нажиму та кут входження в грунт лопати, що дозволило зменшити енергозатрати на виконання поставлених інженерних задач. Науковці кафедри водопостачання і водовідведення забезпечили енергоефективні рішення щодо зрошення місця висадки саджанців, використавши класичні напрацювання механічного ємнісного водопостачання. Працівники ж кафедри теплотехніки зігріли кореневу систему саджанців і засипали оптимальним шаром землі, опираючись на нормативний термічний опір грунту з врахуванням коефіцієнту його розпушення. Звісно механічну роботу та нескладні розрахунки виконували студенти ФІСЕ, за що їм велика подяка і пара робочих рукавичок у подарунок.

Від так, немає сумніву, що частинка скверу, що насаджена представниками факультету інженерних систем і екології, стане якісною невід’ємною частиною майбутньої визначної пам’ятки КНУБА, а за екологічним ефектом насаджень протягом років прослідкує наша кафедра ОПіНС!!!

Доцент кафедри теплотехніки Пасічник Павло