Як результату розробки в рамках проекту «Розроблення віртуального середовища з навчання технологіям дігіталізації навколишнього світу VRscan3D», що фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD)

Автори розробки:

  • Юлія Горковчук та Денис Горковчук, Київський національний університет будівництва та архітектури, Україна
  • Проф. Томас Люман (Thomas Luhmann) та Даріус Поповас (Darius Popovas), Інституті прикладної фотограмметрії та геоінформатики Університету прикладних наук, Німеччина (Jade University of Applied Sciences, Institute for Applied Photogrammetry and Geoinformatics, Oldenburg, Germany )
  • Проф. Мона Хесс (Prof., PhD Mona Hess), Марія Чижова (Maria Chizhova), Тетяна Качковская (Tatyana Kachkovskaya), Університет Бамберга, Інститут археології, наук про спадщину та історію мистецтв, Німеччина (University of Bamberg,  Institute of Archaeology, Heritage Sciences and Art History, Germany)

Технології віртуальної реальності для підготовки геоінформатиків, геодезистів та землевпорядників в КНУБА є основою для високоякісної підготовки конкурентноспроможних фахівців в умовах обмеженого доступу до спеціалізованого обладнання. Віртуальний сканер імітує комерційно доступні інструменти з реалістичними інтерфейсами користувача та створює хмари точок відповідно до індивідуальних специфікацій та налаштувань. В якості навчальних об’єктів може використовуватися будь-яка цифрова 3D-модель (наприклад, об’єкту культурної спадщини чи будівництва), яка віртуально сканується у цифровому середовищі. За допомогою такої системи викладачі та студенти зможуть навчитися керувати такими системами, генерувати реалістичні великі дані та виконувати повний ланцюжок обробки даних.

Деталі: http://vrscan3d.com/

Презентація включала демонстрацію додатку з застосуванням VR гарнітури та трансляцію в мережі інтернет. Переглянути відео запис презентації можна за посиланням: https://youtu.be/_XVD7rTb6Oo

 

Лапань І.А.,

ас. кафедри ЗіК