Естафета факультетів. Факультет урбаністики та просторового планування. День п’ятий

Факультет урбаністики та просторового планування підтримує тісні наукові і освітні контакти зі своїми закордонними колегами. З 2018 року на нашому факультеті організовано співпрацю в рамках проєкту ERASMUS+ з Бранденбурзьким технічним університетом (м. Котбус, Німеччина). Між нашими університетами триває активний обмін досвідом, існує програма обміну академічної мобільності, в рамках якої наші студенти мали змогу провести навчальний семестр в німецькому університеті. Наші колеги з  Бранденбурзького технічного університету неодноразово зі своїми студентами приїздили до Києва, де ми спільно проводили воркшопи. В рамках таких заходів завжди відбувалися відкриті лекції від німецьких викладачів.

Також наш факультет активно співпрацює з Краківською політехнікою ім. Тадеуша Костюшка. Викладачі і студенти наших університетів регулярно беруть участь у спільних наукових конференціях, разом працюють над проєктами в рамках Шкіл урбаністики.

Ще одним важливим міжнародним партнерством факультету є співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

З 2017 року в Україні за підтримки GIZ (проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні») спільно з німецькими університетами (технічні університети міст Котбус та Любек) впроваджують

міжнародні навчальні проєкти.

Восени 2021 року ФУПП КНУБА разом з колективами Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова приєдналися до проєкту в рамках співпраці з GIZ з проведенням онлайн-серії лекційних та практичних занять з інтегрованого міського планування.

Серія лекцій та практичних занять (14 тижнів) мала на меті поглиблення вивчення таких дисциплін, як основи міського планування, стале містобудування та планування інтегрованого міського розвитку.

Під час додаткових практичних занять студенти в невеликих групах (від 2 до 4 студентів) на прикладі обраних кварталів свого міста тренували різноманітні рівні та етапи інтегрованого розвитку міського кварталу.

Роботою в групах опікувались українські викладачі, які для цього отримували рекомендації від німецького експерта. Таким чином, був забезпечений зв’язок лекцій та дискусій із розвитком міст і міських кварталів в Україні.

Наша студентка Катерина Носенко поділилась своїми враженнями від роботи над проєктом: «При створенні стрічки часу для району Кудрявець і Солдатська слобідка я усвідомила, наскільки часто все те, що вистояло і збереглось до наших днів, могло бути стертим з лиця землі і могло бути втраченим через війни, комерційний інтерес забудовників, людську недбалість, неусвідомлення того, наскільки важливо досліджувати і наскільки важливо намагатись зберегти історичне обличчя міста. На мою думку, урбаністам і активістам у цій сфері в Україні варто використовуючи всі можливі засоби для того, щоб долучати громаду до освітніх програм і обговорень того, яким вони бачать майбутнє міст, в яких вони мешкають. Тоді наші міста неминуче ставатимуть більш інклюзивними і ми навчимось цінувати ту архітектурну і історичну спадщину, яку ми маємо. Також велика подяка організаторам курсу і викладачам за підготовку цікавого і унікального матеріалу, за лекції, детальні презентації, якісний синхронний переклад».

Лейпциг — одне з перших міст-побратимів Києва. Надбання Лейпцига в сфері міського планування є для нас дуже важливими. За підтримки GIZ Ukraine​ своїм успішним практичним досвідом у забезпеченні сталої міської мобільності з нашими студентами ділився пан Torben Heinemann​, керівник Департаменту Генерального планування в Управлінні планування руху та будівництва доріг Лейпцизького муніципалітету.