Ось уже і минув рік, як ми поховали Анатолія Михайловича Тугая, який протягом багатьох років обіймав посаду ректора Київського національного університету будівництва і архітектури, доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, заслуженого працівника народної освіти України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки 2003 року … Все своє свідоме життя покійний Анатолій Михайлович Тугай віддав нашому КНУБА.
Багато поколінь студентів КНУБА, викладачі, співробітники, друзі, усі, хто знав Анатолія Михайловича, бережуть у своїх серцях добру пам’ять про нього. Тому нікого і не здивувало, що у день похорону люди йшли прощатися з ним нескінченним потоком. Тому що з його ім’ям пов’язаний найскладніший період існування нашого університету – 90-ті роки. Завдяки ректору А. М. Тугаю в той час й залишився “на плаву наш” навчальний заклад, була збережена його історія. Він виконав складні задачі – зберіг науковий потенціал і кадровий склад вузу, разом з яким навчав та випускав студентську молодь. Все це завдяки його досвіду керівника, вченого, педагога та чудовим особистим якостям…


…У літописі кожного вузу присутні люди, події, факти. Пам’ять та імена тих, хто створював університет, закладав традиції, прославляв свій вуз за його межами, ми зобов’язані зберегти і дбайливо передати наступним поколінням студентів і викладачів. Ім’я ректора А. М. Тугая залишиться важливою частиною літопису становлення й розквіту далекосяжних ідей нашого відомого будівельного вищого навчального закладу.

Колеги та друзі