Завершився щорічний спільний навчальний проект Київського національного університету будівництва і архітектури та Університету прикладних наук (Jade University of Applied Sciences, Німеччина) у сфері геодезії, фотограмметрії та дистанційного зондування. В рамках співпраці студенти ІІІ курсу з 4 квітня по 24 травня виконали прокладання тахеометричного ходу, лазерне сканування та фотограмметричну зйомку об’єктів м. Києва та завершили оброблення результатів в лабораторії Інституту прикладної фотограмметрії та геоінформатики в м. Ольденбург (Institute of Applied Photogrammetry and Geoinformatics) .

Університет прикладних наук є провідним закладом вищої освіти північної Німеччини та об’єднує низку профільних підрозділів в трьох містах Олсен, Вільхельмсхафен та Ольденбург. Договір про співпрацю в освітньому просторі між кафедрою Геоінформатики і фотограмметрії КНУБА та Інститутом прикладної фотограмметрії та геоінформатики в м. Ольденбург (Institute of Applied Photogrammetry and Geoinformatics) було укладено в 2013 році. В його рамках діють програми підготовки та проведення спільних конференцій, презентацій, семінарів, стажування та підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу університет, а також проекти студентського обміну з метою підвищення якості освіти у сфері фотограмметрії та ГІС. Керівниками та відповідальними кураторами міжнародної співпраці є завідуючий кафедрою геоінформатики і фотограмметрії КНУБА проф., д.т.н. Карпінський Ю.О. та директор Інституту фотограммтерії і геоінформатики, проф., д.т.н. Люман Томас (Luhmann Thomas).

Спільний навчальний проект цьогорыч проходив у два етапи: польові роботи з 24 по 30 квітня на території КНУБА та камеральна обробка з 7 по 12 травня в комп’ютерній лабораторії університету прикладних наук Ольденбурга. Учасниками проекту стали 5 студентів КНУБА та 9 студентів УПН. Практичними керівниками виступили викладачі кафедри геоінформатики КНУБА доц. Горковчук Ю.В., ас. Квартич Т.М., Горковчук Д.В., ас. кафедри Інженерної геодезії , к.т.н Медведский Ю.В. та викладачі Інституту прикладної фотограмметрії та геоінформатики проф. Люман Т. (Luhmann Thomas), викл. Martina GrobeSchwiep.

Під час польових робіт студентами виконано прокладання геодезичної мережі тахеометром Leica TS06, фотозйомку камерами Nikon D300, Nikon D3200, лазерне сканування сканером Faro Focus3D та аерофотозйомку території безпілотним літальним апаратом DJI Phantom 3 Pro з фотокамерою, що має роздільну здатність 4000×3000 пікселів та постійну фокусну відстань f/2.8 (аналог 35 мм). Об’єктами моделювання цього року стали стали фасад головного корпусу Академії внутрішніх справ, Пам’ятник загиблим працівникам МВС (Солом’янська площа), а також фасад броварні та сцена в парку ім.Островського. В процесі роботи отримано близько 300 фотографій, понад 20 сканів загальним обсягом 100 млн точок. За результатами камеральних робіт, в програмних засобах Faro Scene, Leica Cyclone, Photoscan, AutoCAD студентами побудовано 3D модель Пам’ятника загиблим працівникам МВС та фасаду броварні.

Оцінка результатів та підведення підсумків проекту відбулися під час презентації в Інституті фотограмметрії та геоінформатики (12.05.2017) та у КНУБА (23.05.2017).

За підсумками проекту, студенти отримали практичні навички роботи з геодезичним обладнанням, досвід роботи з найсучаснішими професійними програмними засобами на прикладі унікальних об’єктів м. Києва. Проведення навчальної практики у форматі єдиного практичного проекту протягом двох навчальних тижнів сприяє передачі теоретичних знань у практичну площину на основі самостійного пошуку студентами шляхів вирішення завдань та їх опрацювання.

Окрім навчальної, в рамках проекту проводилась і культурна програма. Як керівниками проекту, так і самими студентами була організована низка заходів, спрямованих на культурний обмін, зокрема: екскурсії цікавими місцями Києва, Ольденбурга, Бремена, Гамбурга; прогулянка на пароплаві Дніпром; відвідування музею народної архітектури і побуту Пирогово; тур на каное та каяках; екскурсія в музей Universum у Бремені; вечірки у студентів.

Цікавою подією стало відвідування студентами Державного підприємства «Укрметртестстандарт», під час якої директор Науково-виробничого інституту геометричних, механічних та віброакустичних вимірювань та оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки (Інститут № 4) Самойленко Олександр Миколайович ознайомив українських та німецьких студентів із технічною базою підприємства та новітніми технологіями калібрування і повірки сучасних високоточних геодезичних та фотограмметричних приладів.

Головними результатами проекту обміну є набуття студентами значного практичного досвіду вирішення прикладних завдань із застосуванням найсучасніших технологій та встановлення міжнародних зв’язків між студентами України і Німеччини. Така освітня інтеграція надає можливість молоді отримати професійну підготовку міжнародного рівня та підвищити компетенцію майбутніх фахівців.

3D модель частини фасаду Академії внутрішніх справ, побудована за фотограмметричними даними
Полигональна модель Пам’ятника загиблим працівникам МВС, побудована за хмарою точок
Результат лазерного сканування Пам’ятника загиблим працівникам МВС