Свою роботу в січні цього року новостворений факультет урбаністики та просторового планування розпочав з проведення освітнього проекту «Зимова школа урбаністики 2018».

Дві попередні школи, проведені з ініціативи кафедр міського будівництва та міського господарства Київського національного університету будівництва та архітектури за підтримки Фонду Ебергарда Шьока та Фонду підтримки будівельної галузі, викликали велике зацікавлення з боку представників з усієї України, тож цього року в період 3 21 по 28 січня до КНУБА завітали найкращі студенти спеціалізації «Міське будівництво та господарство» 12 вищих навчальних закладів.

60 годин освітньо-проектного курсу на тему: «Простiр: людський вимiр» дозволили майбутнім фахівцям-урбаністам отримати не лише нові знання, в тому числі і з суміжних дисциплін, а і практичні навички з урахуванням німецького досвіду містопланування.

Пізнавальні лекції відомих вітчизняних та німецьких експертів-урбаністів професора Миколи Дьоміна, Торальфа Вайзе, Катаріни Георге, міжнародного експерта в дизайні клієнтського досвіду і datascience Андрія Міліневського, експерта в сфері комерційної нерухомості Сергія Сушко, дали змогу молоді ширше поглянути на проблеми розвитку міст і зосередитись на людиноцентричному підході до проектування міського середовища.

Отримання знання були реалізовані студентами в рамках воркшопу на реальних міських проектах під керівництвом досвідчених кураторів – німецького фахівця п. Т.Вайзе, а також викладачів КНУБА, доцентів Л. Апостолової-Сосси і Н.Денисенко, та викладачів Рівненського Національного університету водного господарства та природокористування – доцента Л. Піліпаки і старшого викладача Т. Мілаш.

7 днiв були наповнені новими знайомствами, пізнаванням міста, вивченням зарубіжного досвіду. В творчій і дружній атмосфері з’являлись нові креативні ідеї для розв’язання проблем міських публічних просторів.

Набуті навички й досвід беззаперечно дадуть студентам поштовх на шляху подальшої професійної реалізації майбутніх інженерів-містобудівників. Для багатьох із них участь у Зимовій школі підтвердила правильність вибору професії, показала її значущість і багатогранність. За словами організатора заходу – в.о. декана факультету урбаністики та просторового планування, доцента Алірзи Мамедова – позитивним результатом школи також є зміцнення зв’язків між фахівцями і вищими навчальними закладами з усієї країни.