Після Першого українсько-польського турніру з футзалу, який пройшов у Київському національному університеті будівництва і архітектури 29 вересня 2017 року, збірну команду КНУБА було запрошено на турнір під назвою “Кубок ректора Люблінської Політехніки з футзалу”, присвячений 65-й річниці університету. Турнір було заплановано на 3-тє березня 2018 року, і наша команда, за сприяння ректора, першого проректора та деканів факультетів, вирушила до Польщі.


Серед учасників змагань були такі команди:


Люблінська Полiтехніка – Люблін, Польща;
Київський національний університет будівництва і архітектури – Київ, Україна;
Білоруський національний технічний університет – Мінськ, Білорусь;

Луцький національний технічний університет – Луцьк, Україна.


Усі матчі проходили за круговою системою (кожен грає з кожним), тривалість таймів – 15 хвилин.

У першій грі нам довелося грати з фаворитом змагань – командою з Мінська, яка виступає у Вищій лізі Чемпіонату Білорусі. Початок був за українцями, вони тримали м’яч під контролем та ліквідували спроби суперника провести атаку. Гол у ворота мінчан назрівав і не змусив довго чекати на себе. Після сольного проходу по лівому флангу Сергій Побережний виконав простріл на дальню стійку, який замкнув Максим Хамко. Зміни в рахунку на табло розбудили команду противника, яка після тактичної перерви змінила стиль гри, що призвело до великої кількості небезпечних моментів біля наших воріт. Але під завісу першого тайму знову спрацював дует Побережний-Хамко: цього разу вже Максим асистував, а Сергій поклав шкіряного точно у дальній кут воріт.
Після перерви малюнок гри кардинально змінився – БНТУ грав повним складом на нашій половині поля. Білоруси раз по раз завдавали удари по нашим воротам і це далося взнаки – їх воротар, отримавши передачу з флангу, потужним ударом майже з центру майданчика поцілив у дев‘ятку. Після забитого голу вони ще більше збільшили тиск на наші ворота, але через неймовірну кількість сейвів голкіпера КНУБА Олександра Шульги, який бездоганно провів усі матчі, їм так і не вдалося зрівняти рахунок. Надважка перемога з рахунком 2:1.

У другому турі наша команда зіграла проти ЛНТУ. У першій же атаці відзначився Олександр Данько. Під кінець першої 15-хвилинки забили лучани, але одразу ж їх засмутив Хамко, 2:1.
У другій половині гри стало зрозуміло, хто переможе. Столична команда чудово пересувалася, тримала м’яч повністю під контролем і, не менш вправно, забивала голи. Ще по 2 голи забили Сергій Побережний та капітан команди, Сергій Олійник. У підсумку розгромна перемога над співвітчизниками – 6:1.
В завершальному матчі на нас чекали господарі турніру. З самого початку обидві команди грали дуже уважно в обороні й не поспішали атакувати великими силами. Київська команда відкрила рахунок після красивої багатоходівки Олійника, Селивоненка і Хамка. Поляки відповіли не менш гарною комбінацією й рахунок став нічийним. В середині тайму Сергій Побережний точним дальнім пострілом вивів команду з України вперед, але ненадовго – капітан Люблінської Полiтехніки зрівняв рахунок в наступній атаці після прикрого рикошету. За рахунку 2:2 команди почали грати жорстіше та викладатися на повну в кожному моменті. В цій справжній чоловічій боротьбі сильнішими виявилися гравці КНУБА, а саме, Іван Селивоненко, який забив “гол у роздягальню”.
На початку другого тайму поляки стали грати активніше і їм вдалось вже втретє зрівняти рахунок у зустрічі – 3:3. Та наша команда продемонструвала справжню жагу до перемоги й з усіх сил боролася за кожен м’яч. Спочатку дуже важливий гол забив Олександр Данько. А коли поляки всі сили кинули в атаку, той таки Побережний, якого потім визнали кращим гравцем турніру, після перехоплення реалізував вихід віч-на-віч зі стражем воріт команди з Любліна, 5:3.

Здобувши перемоги в усіх матчах, збірна КНУБА повертається до Києва з міжнародним трофеєм, що стане непоганим подарунком ректору на день народження!

 

Результати всіх матчів і підсумки турніру:
КНУБА 2:1 БНТУ, ЛП 10:4 ЛНТУ;
ЛНТУ 1:6 КНУБА, БНТУ 8:3 ЛП;
КНУБА 5:3 ЛП, БНТУ 8:0 ЛНТУ.

 

1-ше місце – Київський національний університет будівництва і архітектури;

2-ге місце – Білоруський національний технічний університет;

3-тє місце – Люблінська Полiтехніка;

4-те місце – Луцький національний технічний університет.