Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Цьогоріч свято припадає на 17 травня.
Історія вишивки на території України налічує більше тисячі років. Вишита сорочка була символом краси і міцного здоров’я та вважалася оберегом від усього поганого.
У вишивці сакральне значення має все – від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Кожен регіон мав свої візерунки.
Найлегше впізнати Борщівську та Полтавську вишивку. Полтавчани вишивали білим по білому – така вишивка вважається найдавнішою. Рукоділл. передувала довга процедура, адже нитки треба було вибілювати три роки. Борщевська
вишиванка – чорна, вона родом з Тернопільської області. Існує легенда, що під час татарського набігу загинули всі місцеві чоловіки, тому жінки з навколишніх сіл поклялися протягом 7 поколінь вишивати тільки чорні сорочки.
Сьогодні вишиванка – загальносвітовий тренд. Елементи української вишивки використовують в своїх колекціях визнані в світі модельєри – Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana. А зірки шоу-бізнесу, як, наприклад, Мадонна, Міла Куніс, Різ Уізерспун, Ніколь Кідман, Кеті Холмс, Джекі Чан, Арнольд Шварцнеггер, Сильвестр Сталлоне, Сандра Буллок, Діта фон Тіз та багато інших носять вишиванки в повсякденному житті.
Факультет ГІСУТ запрошує всю спільноту КНУБА 17 травня 2018 року вшанувати таку яскраву традицію та одягнути вишиванку!

Урочистий флешмоб на честь національного українського вбрання відбудеться о 11:50 на головній площі КНУБА. Гарний настрій та позитивні емоції гарантуємо!