4 грудня 2018 року в Києві в рамках проекту реалізації програми «Насіння для майбутнього» (Seeds for the Future) компанії Huawei був підписаний меморандум. Його підписали міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та директор ТОВ «Хуавей Україна» Ма Ці. У заході взяв участь і КНУБА. Університет представляв проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Володимир Ткаченко та студент 3-курсу будівельного факультету Сергій Данілов.

Цей проект з підтримки ІКТ-Талантів в Україні передбачає двотижневе стажування для студентів у КНР. До 2021 року включно до 30 українських студентів зможуть взяти участь у двотижневому стажуванні у КНР. Протягом нього вони ознайомляться з новітніми стандартами зв’язку та прикладними рішеннями для цифровізації різних сфер життя.

Програма Huawei Seeds for the Future реалізується з 2008 року. У ній вже взяли участь понад 3600 студентів із 108 країн. Україна приєдналася до конкурсу 2016-го. Перший етап проекту був розрахований на три роки. За цей час КНР відвідали 30 студентів з 14 інститутів і з 8 міст України. Вони побували в дослідницькому центрі Huawei в Шеньчжені, ознайомилися з мережевими і хмарними технологіями, стандартами зв’язку 4-го та 5-го поколінь.

Додамо, що Меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та «Хуавей Україна» також передбачає співпрацю щодо запровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у галузях освіти і науки, залучення талановитої молоді на спеціальності, пов’язані з ІКТ, та її підтримка, популяризацію ІКТ, розширення контактів у галузях освіти і науки, розвиток наукових і студентських зв’язків для підвищення стандартів у навчанні і викладанні, сприяння розвитку наукових досліджень і прикладних розробок.

Україна і Китай також домовилися підтримувати організацію спільних науково-практичних конференцій та науково-дослідних програм. Зокрема, йдеться про Huawei Innovation Research Program, наукові публікації в Україні та за кордоном, співпрацю у реалізації проектів з електронного навчання та галузі кібербезпеки.

В.В. Ткаченко

проректор з науково-педагогічної роботи

та міжнародних зв’язків