Захід також відвідали ректор КНУБА Петро Куліков і перший проректор Денис Чернишев.

Тема зустрічі – «Бранці Кремля». Але розказував герой про себе. Володимир Жемчугов, мешканець Червоного Луча, до війни закінчив Алчевський гірничо-металургійний інститут. Потім працював у Грузії. З початком військової російської агресії  повернувся до України. Став партизаном в ЛНР. За рік бойових дій провів в зоні АТО 30 диверсій.

29 вересня 2015 року під час виконання чергового бойового завдання, підірвався на міні поблизу Луганського аеропорту, внаслідок чого втратив кисті обох рук і зір. З важкими пораненнями потрапив у полон. Спочатку утримувався в шпиталі у Луганську, потім – в піддавався допитам Луганському СІЗО. Був звинувачений бойовиками у підривах, а також у тому, що виступав проти політики Російської Федерації на пострадянському просторі та був завербований військовослужбовцями Збройних сил України.

Майже рік Володимир був бранцем в ЛНР. 17 вересня 2016 року за особистою участю Президента України був звільнений з полону. Після довго лікувався. Німецьким лікарям вдалося частково відновити зір.

21 січня 2017 Володимир Жемчугов удостоєний звання Героя України. Під час звільнення у відповідь  на провокації російського пропагандиста Грема Філіпса заявив: «Україна своїх не кидає». Залишився герой при своїй думці і зараз. Допомагає сім’ям військовополонених. І веде ідеологічну боротьбу, бо вважає це такою ж важливою справою, як і бойові дії. Гість подарував всім присутнім книжки на пам’ять.

Розповідь тривала дві години. І як відзначив перший проректор КНУБА Денис Чернишев, увесь час студенти слухали з непідробним інтересом. Ніхто нікуди не поспішав….

Прес-служба КНУБА