6 лютого 2019 р. відбулася зустріч представників Посольства Франції з керівництвом університету, організована кафедрою охорони праці та навколишнього середовища та відділом міжнародних зав’язків.

Ректор КНУБА Куліков Петро Мусійович представив значне підґрунтя для подальшої плідної співпраці з Францією. Студенти та випускники нашого університету неодноразово були лауреатами престижних французьких конкурсів. У стінах нашого університету лунає французька мова, оскільки в студентському братстві є багато представників франкомовних країн з різних куточків світу.

Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Сільвен Ріголле та координатор стипендій Оксана Ландо розповіли про нові можливості наукового та освітнього співробітництва з університетами, науковими установами та компаніями для стажування у Франції.

Професор Бойко Ігор Петрович повідомив, що з французькими університетами та компаніями вже було реалізовано низку практично-наукових проектів, а крім того є нові спільні напрацювання, які можливо розвинути у майбутніх проектах.

Професор Кривомаз Тетяна Іванівна подякувала представникам Посольства Франції в Україні за сприяння у співробітництві з університетом CAEN та за надані гранти для короткострокового стажування у Нормандії. У 2015 році з був укладений договір про наукове та освітнє співробітництво з цим університетом, у межах якого здійснено обмін матеріалами та проведено дослідження наслідків мікодеструкції будівельних конструкцій. Під час стажування у жовтні 2018 року Кривомаз Т.І. та її аспірантка Перебинос А.Р. ознайомилися з особливостями педагогічних та наукових процесів у французькому університеті та прийняли участь в мікологічній конференції у м. Белем.

Співробітництво з університетом CAEN виявилось настільки продуктивним, що доречно було б розширити коло учасників україно-французької науково-освітньої програми КНУБА у сфері будівництва та архітектури. Сільвен Ріголле та Оксана Ландо запевнили, що з радістю підтримують та сприятимуть співпраці КНУБА з університетами та науковими установами Франції. Проте всі зацікавлені насамперед повинні визначитись з напрямком наукової діяльності та обрати відповідну лабораторію в одному з університетів Франції.

Загалом для студентів, аспірантів, викладачів та науковців КНУБА відкриваються такі перспективи:

Обмін студентами та можливість отримання подвійного диплому

Навчання в аспірантурі в науково-дослідних підрозділах при докторських школах у вищих учбових закладах Франції http://www.ukraine.campusfrance.org/sites/locaux/files/ukraine/imce/ed.pdf

Захист PhD, підтверджений в Україні та Франції

Стажування у Франції

Спільні наукові проекти

Вивчення французької мови https://institutfrancais-ukraine.com/calendar/273

Стипендії уряду Франції https://institutfrancais-ukraine.com/news/bourses

Обмін студентами та можливість отримання подвійного диплому

Науково-освітнє співробітництво КНУБА з Францією виходить на новий рівень. А за більш детальною інформацією звертайтесь у міжнародний відділ КНУБА

 

Проректор з науково-педагогічної роботи

та міжнародних зв’язків,

доктор історичних наук,

професор Ткаченко В.В.