Острів Егіна –це один із Саронічних островів в Егейському морі (первісна назва Енопія), на який Зевс приніс німфу Егіну. Відтоді острів став зватися її ім’ям. 

На Егіні знайдено чимало скульптурних пам’яток; найважливіші з них Афаї — скульптури фронтону храму Афіни, які зображували епізоди Троянської війни.

Президент Асоціації “Ольвія Поліс” – Громадяни Європи та Культури, шановний Йоргос Д. Калокентіс в рамках міжнародних відносин Асоціації допоміг всім присутнім перемістилися на кілька тисячоліть назад до древньої Еллади. В викладених матеріалах лекції на тему “Храм Афаії в Егіні – Греція” були використані фотоматеріали з острова Егіна та археологічних пам’яток острова.

Лекція проходила на англійській мові.

Також всім присутнім на лекції була надана інформація стосовно відкриття виставки «Відлуння Грецької Античності» в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (територія Києво Печерської Лаври, м. Київ, вул. Лаврська 9, корп.29).

Антефікси використовувалися ще за часів Стародавньої Греції, – ними оздоблювали дахи античних храмів, що надавало їм урочистого вигляду і увиразнювало на тлі інших будівель.

Ця виставка проходить під патронатом Посольства Грецької Республіки в Україні. На виставці представлені антефікси з приватної колекції архітектора Васіліоса Цітуроса.

Обов’язково завітайте на виставку!

Л.Федорова, навчальний відділ КНУБА