5-8 червня у Мілані пройшов міжнародній етап студентського конкурсу «Проектування мультикомфортного будинку Saint-Gobain – 2019», організатором якого є компанія «Сен-Гобен». У конкурсі взяли участь понад 2200 студентів зі 199 архітектурних чи інженерних університетів. 60 конкуруючих команд з 34 країн прибули на фінал до Мілану, щоб представити свої проекти міжнародній групі журі, представникам м. Мілан, архітекторам та експертам.

В цьому році на міжнародному етапі конкурсу Україну представляли 3 команди, які зайняли призові місця у Києві.

Від КНУБА  на міжнародному етапі «Проектування мультикомфортного будинку Saint-Gobain – 2019» виступили студенти 5 курсу кафедри Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд, кандидат  архітектури Архітектурного факультету КНУБА Барабаш Євгенія та Солохіна Анастасія. На  національному етапі вони  вибороли I місце, отримали  Диплом «Студентський приз» та Диплом «Спеціальний приз від журі».

На  міжнародному  етапі Першу премію вибороли Анна Тоборек та Джоанна Мачера з Сілезького технологічного університету (Польща) за проект «Co.Living». Другу – отримали Еммануелла Охене Мантей, Мохамед Фахрі і Патрік Коре з Абіджанської школи архітектури (Кот-д’Івуар) з проектом «Соціальний навіс». Третій приз отримав Бахром Хакімов з Брестського державного технічного університету з (Білорусь) з його проектом «Індукція».

Студенти  Барабаш Євгенія та Солохіна Анастасія  та викладач  – доцент кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд, кандидат  архітектури Кащенко Тетяна  нагороджені почесними грамотами, конкурсні роботи опубліковані в каталозі  проектів конкурсу та на  офіційному сайті  конкурсу.

Щорічний конкурс «Multi Comfort House Students Contest»  пропонує   до вирішення складні містобудівні та  планувальні  завдання  з  формуванням  архітектурного середовища на  засадах енергоефективності, екологічності та  комфорту.

За період проведення конкурсу  задача проектування енергоефективного  житлового середовища  неодноразово пропонувалась студентам, в кожному з яких, крім  базових  вимог  до  енергоефективності та комфортності, увага приділялась соціальним, економічним аспектам та дослідженню прогностичних тенденцій формування житлового середовища з позицій реалістичних сценаріїв реалізації прогресивних ідей.

Конкурс проводиться щорічно вже 15 років. Студенти КНУБА беруть участь у конкурсі з 2013 року та неодноразово займали призові місця на національних  етапах:

• «Проектування мультикомфортного будинку Saint-Gobain – 2014» (екологічна школа м. Газіантіп, Туреччина):
  • Казаков Д., Уваров В., Асланян В. – 1 місце національного етапу, участь в міжнародному фіналі;
  • Шапран О.В. – 2 місце національного етапу, участь в міжнародному фіналі;

• Проектування мультикомфортного будинку Saint-Gobain – 2015» (житловий квартал в м. Астана):
  • Головатюк А.К. – 2 місце національного етапу, участь в міжнародному фіналі;
  • Казаков Д., Уваров В., Асланян В. -3 місце національного етапу, участь в міжнародному фіналі;

• «Проектування мультикомфортного будинку Saint-Gobain – 2016» Проектування енергоефективного  житла в м. Брест, Білорусь:
  • Гороховський П., Коновал О., Яремчук О. – 1 місце національного етапу, участь в міжнародному фіналі;

• «Проектування мультикомфортного будинку Saint-Gobain – 2017»

(реновація житлового кварталу в  м.Мадрид, Іспанія):

• Головатюк А.К. – 1 місце національного етапу, участь в міжнародному фіналі.

Головатюк Аліна  зайняла  2 місце в міжнародному фіналі,  що проходив в Мадриді у  2017 році.

Студенти і викладачі – учасники конкурсу –  вдячні   компанії  Saint Gobain  за ініціативу  проведення конкурсу MultiComfortStudentContest, досконалу організацію, консультування, навчальні матеріали, вебінари, допомогу та професійні поради у підготовці конкурсних робіт.

Під час конкурсу учасники здобувають знання у проектуванні мультикомфортних будинків, досвід презентації конкурсних проектів у конкурентній боротьбі. Участь у національних та міжнародних фіналах  дає можливість  професійного спілкування  з  конкурсантами та викладачами з  різних країн, членами журі – відомими архітекторами, інженерами, представниками  громад міст, де проводився конкурс.