27 червня Київський національний університет будівництва та архітектури підписав Меморандум про співпрацю з Центром урбаністичних студій (ЦУС) за участі представників Фонду Бьолля в Україні. Сторони засвідчили про готовність співпрацювати задля підготовки висококваліфікованих фахівців, зокрема студентів та викладачів, що здатні реагувати на сучасні виклики великих та малих міст.

Зважаючи на те, що професійно-науковий дискурс довкола урбаністичного розвитку лише формується, КНУБА спільно з ЦУС розпочали роботу над розробкою магістерської програми з урбаністики та просторового планування, запуск якої планується не пізніше 2021 року. КНУБА, як університет, що забезпечує найкращу технічну підготовку спеціалістів в галузі міського планування в Україні, гарантуватиме якісну технічну частину програми. А соціально-гуманітарний частина програми розроблятися за участі представників Центру урбаністичних студій та іноземних колег. Паралельно із підготовкою навчально-методичного комплексу для магістерської програми, будуть проводитися урбаністичні школи, конференції, семінари, тренінги та міжнародні обмінні програми.

Ректор КНУБА Петро Куліков підтримав спільну ініціативу факультету урбаністики та просторового планування та представників Центру, які уже мали спільний досвід роботи над навчально-освітніми програмами, та висловив готовність усіляко сприяти починанням.

Зі свого боку, Сергій Сумлєнний, керівник представництва Фонду Бьолля в Україні, засвідчив готовність надати організаційну та матеріальну підтримку у випадку побудови партнерств та мереж, в тому числі з німецькими колегами.