20 вересня 2019 року, представники Київського національного університету будівництва і архітектури провели Профорієнтаційну зустріч з учнями 10-х та 11-х класів гімназії №315 з поглибленим вивченням іноземних мов міста Києва.

Кандидат технічних наук, доцент кафедри Будівельних матеріалів – Анопко Дмитро Віталійович провів цікаву та змістовну презентацію закладу. Випускники уважно слухали про міжнародне співробітництво КНУБА із Люблінською політехнікою – одним із провідних вишів Польщі та іншими європейськими закладами вищої освіти з метою паралельного навчання магістрів КНУБА в Європі, з подальшим отриманням ними диплому європейського зразка. Цікавою для учнів гімназії була інформація про напрямки та можливість продовження їхньої наукової роботи на базі науково-дослідних інститутів та лабораторій КНУБА.

Під час презентації старшокласники познайомилися із будівельною галуззю та КНУБА. Будівельна галузь є однією з найважливіших галузей народного господарства, від якої залежить ефективність функціонування всієї системи господарювання в країні. Важливість цієї галузі для економіки будь-якої країни полягає в тому, що із розвитком будівельної галузі розвиваються виробництво будівельних матеріалів і обладнання, машинобудівна галузь, металургія і металообробка, нафтохімічна промисловість, виробництво скла, деревообробна і фарфоро-фаянсова промисловість, транспортна галузь, енергетична галузь тощо. Будівництво, як ніяка інша галузь економіки, сприяє розвитку підприємств малого бізнесу, особливо того, який спеціалізується на будівельних, ремонтних і оздоблювальних роботах.

КНУБА є визнаним провідним галузевим закладом вищої освіти в Україні, який здійснює підготовку за 27 спеціальностями, пропонуючи своїм абітурієнтам обрати одну із 45 бакалаврських освітніх програм чи одну із 50 магістерських освітніх програм в галузі будівництва і архітектури та суміжних з нею галузей.

Також, Дмитро Віталійович розповів про навчання на будівельно-технологічному факультеті – презентував нові освітні програми «Товарознавство і комерційна логістика», «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі», «Оптова та роздрібна торгівля», «Митна справа» в межах спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Дуже уважно хлопці і дівчата слухали кандидата історичних наук, доцента кафедри політичних наук Панібудьласка Андрія Володимировича, коли він розповідав про спеціалізації «Міське будівництво та господарство» і «Автомобільні дороги та аеродроми»  в межах спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», але найбільше всіх зацікавила інформація про спеціальність  «Право», оскільки фахівці в області будівельного та містобудівного права дуже затребувані на фаховому ринку України.

Про дозвілля, заняття спортом, про участь у громадських та суспільних проектах школярі вже у приватному спілкуванні розпитували студентів університету.

Ближче познайомитися з університетом, випускників гімназії запросили відвідавши 9 листопада День відкритих дверей КНУБА, під час якого школярі матимуть можливість відвідати лабораторії та майстерні, поспілкуватися з деканами факультетів, викладачами кафедр та студентами, долучитись до передових наукових розробок і технологій.

Фахівець відділення

довузівської підготовки

Доля Вікторія