У КНУБА відкрито лабораторію ВОДИ. Актуальність її створення обґрунтовується зростаючим   дефіцитом питної води, пов’язаної із негативними кліматичними змінами а також із діяльністю людини, яка призводить до скорочення водних ресурсів через забруднення прісноводних екосистем та з наслідками урбанізації і землекористування. Основною проблемою є забруднення прісної води промисловими викидами і стоками, змитими добривами з полів, а також проникненням солоної води в прибережних зонах морів і океанів у прісні водоносні шари через відкачування ґрунтових вод з останніх.

Метою діяльності лабораторії є науково-прикладні дослідження фізико-хімічних, хіміко-біологічних властивостей води, водних розчинів з різних джерел їх походження для задоволення потреб конкретної людини, технології, суспільства і людства в цілому.

Матеріально-технічна база лабораторії ВОДИ у КНУБА відповідає найсучаснішим вимогам і стандартам. Просторі світлі приміщення, спеціалізовані меблі, сертифіковане лабораторно-експериментальне обладнання.

В добрий, творчий і тернистий путь ЛАБОРАТОРІЄ ВОДИ!

 

Приймак О.В., декан факультету інженерних систем та екології,  доктор технічних наук, професор