Проект передбачає фінансування енергоефективних заходів корпорацією NEFCO в розмірі до 4,5 млн. євро, які буде спрямовано на реконструкцію та термомодернізацію будівель КНУБА.

У вітальному слові  до учасників заходу ректор КНУБА Петро Куліков наголосив на актуальності здійснення проекту, спрямованого на зменшення енергоспоживання в будівлях університету, а також акцентував увагу на перспективі подальшого розширення співпраці у питаннях екології. Він подякував партнерам за високу оцінку кадрового потенціалу університету і надану можливість взяти участь у масштабному проекті.

Хелена Ляхтеенмякі, яка представляла Північну екологічну фінансову корпорації (NEFCO), відзначила високий професіоналізм фахівців КНУБА, що сприятиме виконанню завдань проекту.

У робочій зустрічі взяли участь представники  NEFCO  Віві Авікайнен, Юлія Шевчук і Олексій Думік; представники компанії CES (Clean Energy Solutions) Златко Бацеліч Медіч, Петро Халабицький, представники Міністерства освіти і науки Дмитро Ємельяненко, Юрій Матюшенко і Олена Костенко, представник Міністерства  фінансів Андрій Романенко, консультанти EIB та PMSU Анастасія Харлан, Ініго Аренсібія Гонсалес і Андрій Міцай. Київський національний університет будівництва і архітектури представляли проректор з наукової роботи Віталій Плоский, члени робочої групи, фахівці з реалізації проекту, завідувач НДЛ «Енергоцентр-КНУБА» Сергій Кожедуб, директор БНЕС Центру КНУБА Володимир Скочко і Олександр Погосов.

На зустрічі було репрезентовано ключові аспекти проекту. Відзначено високу якість поданого на конкурс запиту на участь в проекті, що забезпечило успішне проходження університетом непростого відбору. Також було представлено результати проведеного енергетичного аудиту університету, обговорено питання подальшої співпраці.

Проект передбачає оновлення навчальних, дослідницьких та допоміжних приміщень вишу шляхом впровадження низки заходів з енергоефективності: термомодернізації будівельних огороджувальних конструкцій, систем опалення та вентиляції, гарячого водопостачання, освітлення, теплопостачання, включаючи встановлення сучасних альтернативних джерел енергії, котлів, окремих підстанцій, приладів обліку тощо.

Реалізація проекту надасть КНУБА можливість знизити експлуатаційні витрати, одночасно підвищивши якість освітнього та дослідницького процесу завдяки створенню комфортного простору. А також дасть змогу, скоротивши споживання енергії в будівлях університету, спрямовувати вивільнені ресурси на свою основну діяльність.

Старт проекту заплановано на січень 2020 року. Орієнтовно тривалість реконструкції становитиме три роки. Окупність проекту – 11, 7 року, що є хорошим показником для інвестицій  подібного масштабу.

Віталій Плоский,                                                                                                                   

проректор КНУБА з наукової роботи