Під час оглядової екскурсії студенти будівельного факультету разом з викладачами побували в Зоні відчуження ЧАЕС, після відвідування якої у них залишилися незабутні враження. Емоції переповнювали усіх, коли по дорозі траплялися села, де колись жили та працювали люди, і де зараз панує тиша на пустих подвір’ях з покинутими будинками. Так само вражали інші об’єкти сумно відомої зони.

Учасники екскурсії побували у місті Чорнобиль, де зберігся символ радянської епохи – пам’ятник Леніну і з’явилися пам’ятки трагічної доби – пам’ятник ліквідаторам, музей роботів… Також студенти ознайомилися з занедбаною військовою базою і радіолокаційною станцією «Дуга». Потім – поїздка на Чорнобильську АЕС, де вони оглянули новий захисний саркофаг над 4-м енергоблоком і статую Прометея.

Студентам надовго запам’ятається й прогулянка вулицями міста-примари Прип’яті, де ніби й досі витає дух Радянського Союзу – над занедбаним парком атракціонів, порожніми трибунами стадіону, школою мистецтв, лікарнею, річковий портом…

У Чорнобильській зоні, безумовно, є радіаційно-небезпечні місця. Однак маршрути, за якими студенти рухалися, радіаційної небезпеки, за чіткого дотримання санітарних вимог, не становлять.

За інформацією ЧОРНОБИЛЬ ТУР®: за один день повноформатної екскурсії в Чорнобильську зону ви отримаєте дозу радіаційного опромінення приблизно як за 1 годину польоту в літаку, що в 160 раз менше, ніж доза, отримана за одну флюорографію, та в 3600 раз менше, ніж за одне дослідження комп’ютерної томографії всього тіла!

Вікторія Титок,

старший викладач кафедри організації та управління будівництвом