Благодійний фонд ESJF спільно з компанією Drone.ua 3 та 4 грудня 2019 року на кафедрі Геоінформатики і фотограмметрії КНУБА провели робочий семінар з просторового моделювання з використанням даних безпілотних літальних апаратів. Учасниками стали студенти 3 курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій»
Зйомка БПЛА та фотограмметрична обробка отриманих даних є ключовими компонентами картографування і документування єврейських кладовищ в рамках дослідницької роботи, яку виконує Благодійний фонд ESJF.

 

Проведення практичних семінарів сприяє сталому впровадженню таких технологій в різні сфери охорони культурної спадщини. Генерація хмари точок, на базі якої в подальшому створюється 3D-модель досліджуваного об’єкта, дозволяє зчитувати топографічні дані місцевості, а також документувати ці об’єкти і планувати заходи щодо подальшої їх захисту (наприклад, побудова паркану). Семінар націлений на практичний аспект застосування БПЛА та трьохмірного моделювання.

Доповідачами на семінарі виступили керівник проекту ESJF Олександр Бесараб, викладач НаУКМА, історик-епіграфіст Олександра Фішель, а також Тетяна Кондратенко, представник компанії Drone.ua