Нещодавно, 9-10 грудня 2019 року, в ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» (НДІБВ) відбулася VІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Нові технології в будівництві» на тему: «BIM. Досвід та перспективи впровадження будівельних інформаційних технологій» за підтримки: Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства освіти і науки України, Академії будівництва України, ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва», Київського національного університету Будівництва і Архітектури, ХК «Київміськбуд», Ліра-Сапр.

Кафедра Інформаційних технологій в архітектурі КНУБА, а особисто: Кисіль Ольга Валентинівна (асистент, каф. ІТА, КНУБА), Левченко Олексій Вікторович (доцент, к.арх., каф. ІТА, КНУБА) та Товбич Валерій Васильович (Професор, д.арх, каф. ІТА, КНУБА) прийняли активну участь в формуванні програми конференції та зробили доповідь «Досвід інтеграції ВІМ в навчальний процес архітекторів на прикладі експериментального курсу «ВІМ-технології», курс було впроваджено з 2018 року на кафедрі ІТА.

У курсі особливо наголошується і опрацьовується робота в команді, що є основою вдалого ВІМ процесу. Також в 2020 році в курсі означено новий тип будівельного нормування – параметрична експертиза, що законодавчо затверджений наприкінці поточного року. Студенти мають пізнавати не тільки безпосередньо ВІМ технологію, а й дотичні до неї питання, зв’язки та взаємодії з конструктивними розрахунками та технологію будівельних процесів. Окрім переваг ВІМ технології, студенти отримують розуміння і проблемних моментів, перспектив вдосконалення і розвитку ВІМ.

Практичні семінари в рамках курсу проводяться з елементами гейміфікації, зустрічі з вендорами Allplan, ArchiCad, Revit, ScetchUp. Кращі спеціалісти Києва ВІМ-менеджери розповідають про свій досвід та надають практичні навички студентам, запрошують їх на виробничу практику до компаній, відповідають на запитання.

Професор, д.арх, каф. Інформаційних технологій в архітектурі,

Товбич Валерій Васильович,

к.арх., доц. каф. Інформаційних технологій в архітектурі,

Левченко Олексій Вікторович,

асистент, каф. Інформаційних технологій в архітектурі

Кисіль Ольга Валентинівна