У перший четвер весняного семестру (13.02.) в актовій залі КНУБА відбулася незвичайна і знакова подія – поєднання єдиною синергією двох найдавніших видів мистецтв – музики і живопису. Потрібно відзначити, що до цього на архітектурному факультеті готувались давно. В рамках акції «Мистецькі інтервенції» на зустрічі зі студентами запрошували симфонічний оркестр, оперних співаків, акторів і режисерів, але виступи митців відбувались монологічно, або музика, або спів, або театральна дія. Нарешті, на зміну монологічності прийшов діалог! Мистецтва заговорили між собою єдиною мовою художніх образів, гармонії і композиції, ритму і контрасту, нюансу і метру, кольору і форми, пропорцій, що використовують закони Краси.

Цей подарунок нам зробили чудові молоді митці, що влаштували акварельно-музичний перформанс, у якому живопис і музика в напруженому діалозі кресали синестезійні іскри емоцій, ідей та образів.

Мовою живопису «розмовляв» Максим Кісільов – аквареліст-віртуоз, випускник архітектурного факультету КНУБА за спеціальністю «Дизайн». Учасник багатьох міжнародних та вітчизняних художніх виставок. Його акварельний пейзаж “Тінь сонця” отримав Золоту медаль на 3-му міжнародному конкурсі акварелей Abu Rawash Prize 2019.

Із поєднання «першоелементів» води, чистого паперу і фарб Максим на очах у глядачів, як деміург, народжував вечірній міський пейзаж, що захоплював всіх одухотвореністю і красою звичайних простих речей. Художник сміливо використовував контрасти чистого білого паперу і від цього картина здавалась неначе осяяна «внутрішнім» світлом.

А в цей час музика малювала свої візерунки звуків. Футуристичність і модернізм неокласицизму А. Онеґґера, вишукану емоційність романтизму Ф. Шопена і Й. Брамса, одухотворену вигадливість бароко Й.С.Баха передали музиканти, студенти Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського Михайло Білаш (флейта) Ілля Покотило (фортепіано) Рем Табачніков (фортепіано).

Година концерту пролетіла непомітно. Глядачі, здається, повністю занурились у цей діалог мистецтв, бо ще довго вели розмови про вічні людські цінності і проблеми добра, істини, краси і людяності на персональній виставці Максима Кісільова в музеї КНУБА, яка триватиме до 26.02.

Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення концерту:

Ректорату Київського національного університету будівництва та архітектури в особі ректора Кулікова Петра Мусійовича та першого проректора Чернишева Дениса Олеговича

Профспілковому комітету співробітників КНУБА в особі голови Ваколюка Анатолія Степановича

Директору музею КНУБА Водзінській Наталії Василівні

Директору центру культури та дозвілля КНУБА і чудовій ведучій концерту Шароградській Світлані Вікторівні

Деканату архітектурного факультету КНУБА в особі декана Кащенка Олександра Володимировича

Громадській організації студентів КНУБА «Простір вільної освіти» в особі голови Твороновича Ігоря Олександровича

Заступник декана

архітектурного факультету

Покотило Костянтин Михайлович