Керівництво і науковці Київського національного університету будівництва і архітектури здійснили робочий візит у відповідь до Люблінського політехнічого університету. За даними світового рейтингу вищих шкіл Webometrics Ranking of World Universities, університет займає 12 місце в Польщі серед технічних навчальних закладів. Люблінська політехніка – один із п’яти державних навчальних закладів Любліна, проте єдиний вищий навчальний заклад технічного профілю.

Делегацію зустрічали ректор Петро Касейко, проректор по студентським питанням Павел Дродзиель і канцлер Вєслав Сікора. Українську делегацію представляли декан факультету інженерних систем та екології Олександр Приймак, декан факультету геоінформаційних систем і управління територіями Олена Нестеренко, завідувач кафедри фізики Олена Панова, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Олександр Шамич, відповідальний секретар приймальної комісії Марина Суханевич, начальник відділу ліцензування, акредитації та підвищення кваліфікації Микола Пристайло, доцент кафедри водопостачання та водовідведення Олександр Кравчук, омбудсмен Леся Соболевська, заступник головного бухгалтера Вікторія Шовківська. Очолювала делегацію проректор з навчальної та організаційно-виховної роботи Наталія Бурдейна.

Люблінський політехнічний університет був заснований у 1953 році. На сьгодні має у своєму складі шість факультетів – машинобудівельний, електроніки, будівництва і архітектури, інженерної екології, менеджменту і основ технологій. А також більше десяти міжфакультетських і загальноуніверситетських підрозділів.

Під час візиту до Люблинської політехніки делегатів КНУБА познайомили з напрямами підготовки інженерних кадрів і напрямами наукових досліджень, які проводять науковці університету, головним чином для потреб регіону. Основні напрямки наукових досліджень, пов’язані з розвитком будівництва і технологій, охороною навколишнього середовища і економією матеріалів і енергії. Люблінський технологічний університет проводить експертні оцінки і проводить консалтингову діяльність.

Декан факультету ГІСУТ Олена Нестеренко поспілкувалась з Яцеком Зигою, доцентом кафедри геотехніки, на якій викладається дисципліна “Геодезія” для будівельних спеціальностей. Викладання передбачає, як теоретичне навчання, так і практичне.

Завідувач кафедри фізики Олена Панова і доцент кафедри водопостачання та водовідведення Олександр Кравчук поспілкувався зі співробітниками факультету інженерії навколишнього середовища професором Анетою Чеховською-Косацькою, професором Даріушем Ковальським та доктором Мареком Гардаровіцем. Вони провели екскурсії аудиторіями університету і лабораторіями гідравліки та очистки води  «Лабораторією води», «Лабораторією аналізу довкілля» розповіли про наявне обладнання, основні напрямки наукових досліджень та організацію навчального процесу. «Лабораторію джерел енергії» їм презентувала  професор Агата Здиб.

Декан факультету будівництва і архітектури доктор Казимир Квитковський  провів екскурсію по факультету, розказав про реконструкцію старого корпусу та прибудову нової частини. В холах кожного з 6 поверхів  виставлені дипломні проекти архітекторів бакалаврів та магістрів. На кафедрі геотехніки викладаються дисципліни з будівельного матеріалознавства.  Кафедра оснащена потужною лабораторією, в якій проводять випробування будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, проводять лабораторні роботи для студентів та наукові дослідження за міжнародними проектами і грантами. Екскурсію до випробувального центру провів науковий співробітник центру. В лабораторії сконцентровано багато сучасного обладнання, приладів для випробувань та дослідження структури  та властивостей будівельних композиційних матеріалів. Особливо  цікавим є те, що досліджують дорожні матеріали та композити для літакобудування. Буде дуже цікавим проведення спільних досліджень студентів та аспірантів будівельно-технологічного факультету та кафедри геотехніки.

Під час спілкування відповідальних секретарів приймальних комісій КНУБА Марини Суханевич і Люблінської політехніки, пан Павло Комада, розповів про особливості вступу в університет, етапи вступної кампанії, в тому числі на архітектурну спеціальність. Загалом процедура вступу до  університетів в Польщі та Україні є подібними за винятком деяких деталей.

На зустрічі  також обговорювалися можливості  розширення переліку

спеціальностей для організації програми подвійних  дипломів для бакалаврів та магістрів КНУБА, стажування викладачів, наукові дослідження аспірантів, спільна  участь у європейських грантових програмах і проектах.

Паралельно із роботою делегації проходив міжнародний турнір з футболу між командами з України і Польщі. Тому підіймалось багато питань щодо продовження і розширення масштабів вже започаткованих напрямів співпраці, а також між керівництвом університетів були встановлені домовленості про можливі напрями нових видів співробітництва цікавих і корисних студентам КНУБА і Люблінської політехніки. Наталія Бурдейна запросила польські вокальні і танцювальні колективи прийняти участь в міжнародних конкурсах, що проводяться у центрі культури і дозвілля КНУБА, провести міжнародний турнір з плавання в басейні спорткомплексу КНУБА, а також запросили польських студентів прийняти участь в олімпіадах з профільних дисциплін, які проводяться в КНУБА.

 

Проректор з навчальної та

організаційно-виховної роботи

Наталія Бурдейна