У рамках Проєкту енергетичної безпеки (Energy Security Project) Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголошує конкурс на розробку програми та проведення навчання для ключових національних стейкхолдерів щодо української енергосистеми та ролі різноманітних відновлювальних джерел енергії в українській енергосистемі.  Кінцевий термін подачі заявок – 25 травня 2020 року.

Завдання цієї грантової програми – встановити розуміння серед ключових українських зацікавлених сторін щодо факторів успіху в енергосистемах із зростаючим відсотком відновлюваних джерел енергії.

Передбачається, що Грантоотримувач продовжить проводити навчання з питань енергетики після завершення гранту, що забезпечить сталість діяльності за цим грантом.   Грантоотримувач розробить навчальну програму для двох різних цільових аудиторій. Перша аудиторія складається з людей, які безпосередньо працюють у галузі електроенергетики, зокрема, займаються питаннями відновлювальних джерел енергії. До її складу входять представники урядових структур, депутати Верховної Ради, посадові особи у ключових компаніях електроенергетичного сектору, тощо. Друга цільова аудиторія складається із студентів та наукової спільноти. Охоплення цих аудиторій є важливим завданням цього гранту. Грантоотримувач проведе окремі тренінги для двох вищезазначених аудиторій.

Очікувані результати включатимуть:
• підготовку навчальної програми у сфері енергетики українською мовою;                          

проведення щонайменше шести навчальних тренінгів (щонайменше три
навчальні тренінги для кожної цільової аудиторії);

підготовку тренерів, які будуть здатні розробляти та оновлювати
навчальну програму;

організацію та проведення навчання для 60 депутатів Верховної Ради, представників урядових структур, держслужбовців та галузевих посадовців;

організацію та проведення навчання для 100 українських студентів та викладачів закладів вищої освіти із інженерно-технічних, бізнесових, економічних та енергетичних спеціальностей.

У конкурсі можуть брати участь юридично зареєстровані неприбуткові або прибуткові неурядові організації України (НУО).

Для участі у конкурсі необхідно:

– подати заповнену заявку з усіма формами, засвідченнями та описом проєкту, згідно з цілями та завданнями програми  Проєкту енергетичної безпеки;

– продемонструвати спроможність управляти фінансовими ресурсами у розмірі отриманого гранту;

– продемонструвати у заявці попередній досвід у впровадженні аналогічних проєктів протягом принаймні двох років;

– мати достатній персонал та потенціал для здійснення запропонованих заходів тощо.

Очікуваний термін виконання проєкту: 12 місяців.

Місце проведення діяльності за проєктом: вся територія України, за винятком непідконтрольних Уряду територій Донецької та Луганської областей.


Максимальна сума гранту: 120 000 доларів США.

Більше деталей щодо вимог до заявника та критеріїв оцінки, а також аплікаційна форма за посиланням: https://bit.ly/3bnA1Mq

Дедлайн: 25 травня, 2020 (23:59 за київським часом).

У разі виникнення запитань можна звертатися на офіційну пошту: UESPgrants@tetratech.com

Начальник відділу міжнародних звязків