7 липня відбулось розширене засідання Ради ректорів Київського вузівського центру.  Голова Ради, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури П.М. Куліков, запросив на засідання представників ректорських вузівських центрів України. У роботі Ради взяли участь т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Миколайович Шкарлет, Генеральний  директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки Олег Ігорович Шаров, народні депутати України.

Виступаючі відзначили, що в умовах пандемії виші навчались весь весінній семестр, провели атестацію,  прийняли дипломні роботи бакалаврів і магістрів, готуються до нового навчального року. За цей час виникли деякі проблеми, які стали предметом обговорення на засіданні Ради ректорів.

Актуальним були питання вступної компанії. Як організувати вступ після школи та після коледжу по ЗНО або без ЗНО. Викликала занепокоєння велика кількість випускників, які не з’явились на пункти ЗНО

Значну увагу присутні поділили забезпеченню Державного замовлення. Ректорів турбувала відсутність відповідних постанов КМ і МОН з цього приводу, невідомі цифри, чи будуть вони адекватні затребуваним спеціальностям на ринку праці. Емоційним було обговорення моделі поведінки закладу освіти в умовах карантину.

Природно, за участю представників Міністерства освіти і науки та народних депутатів, не обійшлося без обговорення стану справ щодо фінансування закладів освіти. Користуючись участю поважних гостей, ректори порушили питання гарантій виділення раніше визначених коштів на фінансування капітальних видатків закладів вищої освіти та підтримки в них наукових досліджень. Не обійшлось без питань доцільності запровадження індикативної собівартості навчання та зміни в формульному розподілі фінансування закладів вищої освіти.

Було запропоновано МОН виступити замовником прийняття низки нормативних актів та рішень  щодо прийому, продовженню навчання іноземними громадянами з урахуванням різного стану розвитку пандемії по країнах.

Хвилювали присутніх найближчі перспективи вищої освіти. Чи доцільна оптимізація закладів вищої освіти саме в час продовження пандемії та усунення її наслідків? Як виглядають справи щодо подальшої долі коледжів?

Безумовно, неможливо було прийняти рішення відразу з усіх порушених питань. Але С.М. Шкарлет запевнив  присутніх, що жодне питання не залишиться без відповіді і що будуть надані відповідні доручення для їх розгляду та виконання.

Інформаційний центр