Урбанізм – це не про велодоріжки і пандуси, і навіть не про комфортність міста, урбанізм – це рівність у доступі до освіти та культурних об’єктів навіть в часи коронокризи та трансформації суспільства. Тому Школа урбаністики, яка стартувала у змішаному форматі 5 жовтня 2020 року та триватиме два тижні, викликала неабиякий інтерес не лише з боку студентства, а й світової спільноти.

Передумовою роботи школи стало  підписання у липні 2020 року міським головою Кривого Рогу Юрієм Вілкулом Меморандуму про співпрацю із Фондом Ганса Зайделя, Відділенням Академії гірничих наук Украйни, Київським національним університетом будівництва та архітектури, громадською організацією «Криворізька фундація майбутнього», а також Генеральним Консулом Федеративної республіки Німеччини у Донецьку Штефаном Кайлем, Фондом підтримки будівельної галузі (Німеччина) завдяки чому запроваджувався пілотний проєкт трансформації мономіст та індустріальних територій Дніпропетровської області.

Метою цього заходу є створення власної інтегрованої концепції розвитку Кривого Рогу із врахуванням західно-європейського досвіду.

У рамках цього проєкту і розпочала свою діяльність школа. З вітальним словом виступили представник міста – заступник міського голови Валентина Миколаївна Бєрлін, керівник проєкту Фонду Ганса Зайделя – Даніель Зайберлінг, представник КНУБА – проректор з наукової роботи д.т.н., проф. Віталій Олексійович Плоский, представник КНУБА – проректор з наукової роботи д.т.н., Володимир Станіславович Моргун, віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі України Торальф Вайзе. Первинно, був проведений курс лекцій, зокрема, Торальф Вайзе розповів про неформальне планування в Німеччмні, в свою чергу, Любов Апостолова-Сосса, доцент кафедри міського господарства КНУБА, головний архітектор проекту КО «Інститут генерального плану міста Києва» відзначила систему містобудівної документації в Україні. Економічному аналізу в містоплануванні свою лекцію присвятила Наталія Олегівна Денисенко, доцент кафедри міського господарства КНУБА. Володимир Леонідович Козаков, кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри туризму та економіки Криворізького державного педагогічного університету свою доповідь присвятив онлайн-екскурсіям містом, що набуває неабиякої актуальності в період карантинних обмежень. Звичайно, в умовах сьогодення, щоб приймати сучасні виклики необхідно бути дуже мобільним. Секретами свого успіху ділився Дмитро Олександрович Беспалов, транспортний експерт, директор компанії А+С Україна, викладач КНУБА.

Результатом роботи школи стане концепція розвитку Кривого Рогу, в цілому, проєкт трансформації мономіст та індустріальних територій Дніпропетровської області розрахований до 2030 року, так що попереду ще багато роботи.

Доцент кафедри

політичних наук і права

Похиленко Ірина Сергіївна