19.10.2020 р. на 92 році пішов з життя професор кафедри опору матеріалів Шкельов Леонід Тихонович.

Випускник КІБІ (1952 р.).

  Заслужений професор КНУБА. З 1959 по 2015 р. (56 років) викладав опір матеріалів для студентів КНУБА. 25 років (з 1972 по 1997) був деканом Будівельного факультету. З 1988 – професор кафедри опору матеріалів. З 1981 завідував кафедрою опору матеріалів.  Цілі покоління випускників КНУБА згадують Леоніда Тихоновича добрим словом як відданого, чесного, знаючого та доброзичливого викладача.

  За своє життя Леонід Тихонович досяг значних висот в науці. Став лауреатом премії ім. М. С. Буднікова, заслуженим діячем науки і техніки України, відмінником освіти України, дійсним членом академії будівництва України. Займався розробкою наближених методів визначення напружено-деформованого стану пластин і оболонок. Основний напрямок досліджень присвячений вдосконаленню метода прямих і його застосування для визначення напружено-деформованого стану різних конструктивних елементів. Опублікував понад 70 наукових праць, 2 монографії та підручник. Сформував оригінальну методику викладання курсу опору матеріалів, яка і досі реалізується на кафедрі. Був науковим керівником чотирьох доцентів кафедри опору матеріалів КНУБА. Займався підбором персоналу кафедри та вихованням нових кадрів, завдяки чому сформувалася доброзичлива атмосфера та дружній колектив.

  У 2012р. Леоніду Тихоновичу присвоєно вчене звання “Заслужений діяч науки і техніки України” за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави.

Колектив Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури висловлює щирі співчуття рідним та друзям Леоніда Тихоновича за важку втрату.

Прощання відбудеться об 11.00  22.10.2020 р (четвер) в холі актової зали КНУБА. Поховання – в 13.00 на Берковецькому цвинтарі.

 

Колектив КНУБА