День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Щороку в четверту суботу листопада на території меморіалу проводяться скорботні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів за участі президента України, перших осіб держави та громадськості.

Студенти, викладачі, співробітники, профспілки та адміністрація Київського національного університету будівництва і архітектури вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, згадавши жахливі сторінки історії нашого народу хвилиною мовчання та покладанням квітів біля скульптури дівчинки «Гірка пам’ять дитинства», яка нагадує про трагічну долю найвразливішої категорії жертв голодоморів – дітей.

П’ять пшеничних колосків у руках дівчинки скульптури «Гірка пам’ять дитинства» символізують сумнозвісний «Закон про п’ять колоскі, за яким до обвинувачених у розкраданні колгоспного майна селян застосовували 10-річне ув’язнення, а до так званих «куркулів» та організованих груп людей – розстріл з конфіскацією майна. Не були винятком навіть діти і старі люди, які намагалися врятуватися від голодної смерті. Крадіжкою державного майна вважалися навіть декілька колосків, зірваних дитиною, декілька замерзлих картоплин, знайдених на колгоспному полі.

День пам’яті жертв голодоморів припадає в цьому році на 28 листопада. Традиційно після загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 годині по всій Україні пройде громадська Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті».

 

Проректор з навчальної та

організаційно-виховної роботи

Наталія Бурдейна