Навчання за кордоном

Уряд Чеської Республіки пропонує 4 стипендії на навчання у 2018-2019 академічному році

Уряд Чеської Республіки пропонує 4 стипендії на навчання у 2018-2019 академічному році

Уряд Чеської Республіки пропонує у 2018-2019 академічному році чотири стипендії на навчання на акредитованих освітніх програмах у державних ВНЗ Чеської Республіки. З них:

– 3 стипендії на навчання на бакалавраті, магістратурі та докторантурі. Мова викладання – чеська (в рамках програми передбачається також однорічний підготовчий курс з вивчення чеської мови і фахової підготовки). Рекомендовані галузі: сільське господарство, технічні спеціальності (енергетика, видобування, електротехніка, будівництво, транспорт), хімія, медицина, суспільствознавство;

– 1 стипендія на навчання англійською мовою в магістратурі і докторантурі. Рекомендовані галузі: енергетика, сільське господарство, інформатика, навколишнє середовище.

Для кандидатів відкрита он-лайн реєстрація за цим посиланням: http://registr.dzs.cz/registr.nsf

Заявки приймаються до 30 вересня 2017 року.

Детальна інформація про урядові стипендії та опис програми доступні на веб-сторінці Міністерства освіти, молоді і фізичного виховання Чеської Республіки за посиланням.

 

Вишеградська стипендіальна програма

Вишеградська стипендіальна програма створена для надання фінансової підтримки і спрощення процедури академічних обмінів студентів та молодих науковців з країн як Вишеградської четвірки, так і прикордонних з ними країнами. Особливість програми полягає в тому, що студенти, аспіранти та молоді науковці самі обирають університет для навчання чи проведення досліджень в одній з країн Вишеградської четвірки.

Вишеградська стипендіальна програма спрямована на підтримку:

 • відмінників навчання. Стипендія призначена для українських студентів будь-якої спеціальності, які щонайменше 4 семестри провчилися у вищому навчальному закладі, розташованому на території України (Scholarship Program for Ukrainian Students). Розмір стипендії, яка виплачуватиметься стипендіатові становитиме 2,500 €/за семестр і 1,500 €/за семестр одержить університет, в якому навчатиметься стипендіат;
 • молодих науковців з країн Вишеградської четвірки з дипломом магістра, яким на день подачі заявки ще не виповнилось 35 років (Intra-Visegrad Scholarship);
 • молодих науковців з країн Вишеградської четвірки з дипломом магістра, яким на день подачі заявки ще не виповнилось 35 років і які бажають проводити свої дослідження в університетах Албанії, Білорусі, Боснії та Герцоговини, Хорватії, Грузії, Македонії, Молдови, Чорногорії, Росії, Сербії та України (Out-going Scholarship). Розмір стипендії, яка виплачуватиметься стипендіатові становитиме 2,500 €/за семестр і 1,500 €/за семестр одержить університет, в якому навчатиметься стипендіат;
 • молодих науковців віком до 35 років з Албанії, Білорусі, Боснії та Герцоговини, Хорватії, Грузії, Македонії, Молдови, Чорногорії, Росії, Сербії та України, які планують навчатись або проводити дослідження в одному з університетів країн Вишеградської четвірки (In-Coming Scholarship). Розмір стипендії, яка виплачуватиметься стипендіатові становитиме 2,500 €/за семестр і 1,500 €/за семестр отримає університет, в якому навчатиметься стипендіат.

Стипендії для навчання/проведення досліджень триватимуть 10 місяців (2 семестри) або 5 місяців (1 семестр). Максимальна тривалість стипендії за схемами In-Coming Scholarship та Scholarship Program for Ukrainian Students 20 місяців (4 семестри). Претендентам на здобуття стипендії Вишеградської стипендіальної програми необхідно:

      заповнити в режимі on-line на сайті: http://www.visegradfund.org/ аплікаційну форму

      надіслати до Секретаріату країн Вишеградської четвірки за адресою: International Visegrad Fund, Král’ovské  údolie 8, 811 02 Bratislava, Slovak Republic

      супровідний пакет документів англійською мовою.

Обов’язковими документами, що додаються до аплікаційної форми є:

 • завірена копія диплому разом з випискою з перекладом на англійську мову (у разі, якщо претендент ще навчається, надсилається довідка про його успішність протягом останніх семестрів);
 • лист-згода приймаючої сторони (університету або інституту), датований не пізніше 3-х місяців від дня подачі документів;
 • робочий план проведення наукових досліджень погоджений з приймаючою стороною. Для навчання претендент подає перелік курсів, які планує відвідувати, їх тривалість та кількість кредитів, погоджений як з приймаючою стороною, так і університетом, в якому навчається.

Останній термін подання документів – 31 січня кожного року.  Початок стипендіальної програми – 15 вересня.

Аплікаційні форми подаються і заповнюються в режимі on-line.  Доступ до системи відкритий за місяць до кінцевого терміну подачі заявок.

Стипендії Європейського Союзу Erasmus +

В рамках програми Еразмус+ «Навчальна мобільність» надаються можливості отримання стипендій на навчальну мобільність для студентів, викладачів, науковців, випускників та інших осіб для навчання, стажування, викладання, підвищення кваліфікації тощо.

Стипендії бувають короткострокові за обміном (кредитна мобільність) та на повний цикл навчання (ступенева мобільність) для студентів та стипендії для співробітників вищих навчальних закладів.

Для ознайомлення прослухайте відеопрезентацію про стипендіальні програми Еразмус+:

Перелік спільних магістерських програм Еразмус Мундус – ступенева мобільність

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_master_courses_en.php

Перелік спільних докторських програм Еразмус Мундус (до 2017 року) – ступенева мобільність

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_joint_doctorates_en.php

Детальний опис напрямів та Рекомендовані кроки щодо подання документів по напрямах описано в розділах Кредитна мобільність; Ступенева мобільність

Відповіді на часті запитання від студентів щодо участі в програмі Еразмус+ :

http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/doc/students-questions-answers_en.pdf

Додаткові можливості з академічної мобільності в країнах ЄС: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/education-in-eu_uk.pdf

Перелік ключових визначень для українських студентів, викладачів і інших осіб:

Країни в яких буде проходити навчання для стипендіатів з України: 33 Країни-члени програми (Programme Countries): 28 держав-членів ЄС; Ліхтенштейн, Ісландія, Норвегія; країни-кандидати – Туреччина, Македонія.

Країни, з яких можуть подаватись на стипендії відповідних конкурсів, серед інших: Країни-партнери програми (Partner Countries): країни Західних Балкан: Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Косово*; країни Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна (as recognized by International Law); країни Південного середземномор’я: Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Марокко, територія Палестинської автономії, Сирія, Туніс; Російська Федерація (as recognized by International Law); країни Центральної Азії: Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан; країни Латинської Америки; країни Африки, Карибського і Тихоокеанського басейнів (АСР).

Навчальна мобільність: переміщення в іншу країну і відповідно в інший вищий(і) навчальний(і) заклад(и) на певний період навчання, стажування, практики, підвищення кваліфікації, викладання тощо.

Кредитна (короткострокова) мобільність: мобільність на навчання на окремих курсах (накопичуючи кредити) в ВНЗ країни-члена програми на період від мінімально 3 місяців до максимально 12 місяців. Для стажування/практики – від 2 до 12 місяців. Для викладання від 1 тижня до 2 місяців.

Ступенева мобільність: мобільність на навчання за повним курсом навчальної програми, для отримання диплому магістра/ PhD (спільного, подвійного, багатостороннього) у ВНЗ країни-члена програми.

Гранти/ стипендії на мобільність: грошова винагорода, що покриває витрати на навчання, проживання, харчування та інші необхідні витрати переможців відповідних конкурсів.

Інші можливості отримання стипендій для стажування/ навчання в різних державах-членах Європейського Союзу:

http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/study-in-europe_uk.pdf

Деталі на відповідних сайтах Еразмус+ для студентів:

 http://www.em-a.eu/

http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/joint-master_en.htm

Інші можливості на стипендії на мобільність:

http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/education-in-eu_uk.pdf

Детальна інформація на сайті: http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/indyvidualni-hranty.html

Щорічний конкурс на здобуття стипендії імені Фулбрайта

Fulbright Faculty Development Program  передбачає проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.

У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5 років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою;працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Учасник Програми отримує щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання професійної літератури ,медичне страхування ,квиток в обидва боки.

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору на сторінці :

http://www.fulbright.org.ua/

Стипендії Німеччини для українських студентів (DAAD)

 1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним науковцям провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є, зокрема, підтримка коротких наукових стажувань для обміну досвідом та встановлення зв´язків з колегами з фаху.

 1. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD

Стипендії DAAD пропонують можливість провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є надання можливості колишнім стипендіатам в рамках всесвітньої мережі колишніх стипендіатів DAAD реалізовувати у Німеччині дослідницькі або робочі проекти та підтримувати контакти з колегами.

 1. Робочі перебування викладачів ВНЗ – мистецтво та архітектура

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним науковцям та митцям підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка співпраці з німецьким ВНЗ в галузі мистецтва.

 1. Наукові стипендії – короткі стипендії

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Основною метою цієї програми є підтримка 1-6-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій.

 1. Наукові стипендії – річні стипендії

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Основною метою цієї програми є підтримка 7-10-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій.

 1. Наукові стипендії – повна аспірантура у Німеччині

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка навчання в аспірантурі у Німеччині.

 1. Наукові стипендії – аспірантура з подвійним науковим керівництвом

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка написання дисертації в університеті на батьківщині з фазами дослідження у Німеччині. Науковими керівниками при цьому є як викладач в університеті на батьківщині пошукача, так і науковий партнер у Німеччині (модель „Sandwich“).

 1. Наукові стипендії DLR-DAAD

“Наукові стипендії DLR-DAAD” – це програма, яка пропонується спільно Німецьким центром авіації та космонавтики (DLR) та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Ця спеціальна програма пропонується для висококваліфікованих іноземних аспірантів та докторантів, а також для старших вчених зі ступенем в галузі аеронавтики, космічного простору, транспорту, енергії.

 1. Стипендії для підвищення кваліфікації для фахівців в галузі німецької мови з країн, де проживає німецька меншина

Ця стипендійна програма покликана підтримати університетську освіту в галузі німецької мови у країнах, де проживає німецька меншина. Стипендії пропонують можливість випускникам в галузі німецької філології підвищити свою кваліфікацію завдяки семестровому стажуванню у одному з партнерських вузів в галузі німецької філології, німецької мови як іноземної та німецької мови як мови національних меншин та рідної мови; наприкінці стажування буде видано сертифікат участі.

 1. Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей

Ця стипендійна програма пропонує можливість продовжити вашу академічну освіту у Німеччині на післядипломній програмі.

 1. ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки

Ця стипендійна програма пропонує випускникам з дипломом бакалавра/спеціаліста можливість навчатися на магістерській програмі у німецькому ВНЗ та отримати диплом магістра.

 1. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі архітектури

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі архітектури, архітектури інтер´єру, охорони пам´ятників, планування / будування міст, регіонального планування, ландшафтної архітектури, ландшафтного планування продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

 1. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

 1. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі сценічного мистецтва

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі сценічного мистецтва продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

 1. Літні курси у Німеччині для іноземних студентів та випускників

Ця стипендійна програма служить поглибленню знань німецької мови (загальна німецька, фахова німецька) та країнознавства.

 1. Групові поїздки для студентів до Німеччини “Studienreisen”

Стипендія на подорож до Німеччини групи студентів від 2 курсу з одного факультету українського ВНЗ, під керівництвом викладачів ВНЗ, з метою відвідання декількох університетів та міст Німеччини.

Детальна інформація за посиланням: http://www.daad.org.ua/

5 сайтів для пошуку міжнародних програм, волонтерств, грантів, конкурсів та роботи

Якщо хтось все ще вважає, що поїхати за кордон майже задарма, вчитися там чи знайти бажану роботу неможливо, – ви просто ліниві. Ми живемо в той час, коли можливості валяються просто під ногами, але ж звісно потрібно трішки напружитись, щоб їх підняти.

Спеціально для тих, хто “наполегливо” шукає таких можливостей для подорожей, навчання чи роботи в Україні або ж за кордоном – підбірка сайтів, на яких можна знайти гранти, конкурси, стажування, міжнародні проекти та літні школи.

 1. “Велика ідея”https://biggggidea.com/opportunities/

Сайт дуже зручний у використанні, містить понад 200 можливостей щомісяця – гранти, конкурси, події, школи з різних спеціальностей та для людей різного віку, які проходять як на території України, так і в різних куточках світу.

 1. “Litcentr”http://litcentr.in.ua

Тут знайдуть можливості розвитку свого таланту літератори: письменники та поети, а також журналісти.

 1. Unistudyhttp://unistudy.org.ua/short-term/training/

Інформація на цьому сайті надається українською мовою, що зручно для тих, хто не досконало володіє англійською, проте оновлюються можливості на ньому не надто часто.

 1. “Mladinfo”http://www.mladiinfo.eu

Один з тих сайтів, на яких регулярно з’являються нові конкурси, міжнародні програми та тренінги. Варто просто час від часу переглядати їх, обирати той чи інший цікавий проект і вирушати за новими знайомствами та досвідом.

 1. Platformahttp://platfor.ma

На цьому сайті, окрім цікавих статей, є і розділ “Можливості”, в якому зібрані варіанти навчання, стажування в різних куточках світу, а віднедавна ще й вакансії роботи у Києві.