Кафедра фізичного виховання та спорту

Про кафедру

Кафедра ФВіС КНУБА заснована у 1947 році.

     Кафедра засобами фізичного виховання і спорту сприяє підготовці інтелігентних, високоосвідчених, здорових, гармонійно розвинених, компетентних у обраній спеціальності фахівців з високою творчою і громадською позицією, готових до високопродуктивної праці.

     Кафедра одна з перших в Україні організувала навчальний процес за умов вільного вибору студентами виду рухової активності.

     Завдяки численним змаганням на курсах та факультетах, першостях, чемпіонатах та спартакіаді університету формуються збірні команди які мають змогу змагатись в міських та республіканських змаганнях. Окремі студенти – спортсмени віступають на міжнародних змаганнях.

     Включенню студентів в навчальний процес та спортивне життя сприяє спортивна база університету. Це комплекс спортивних споруд: стадіон з трибунами, сучасні спортивні майданчики, спорткомплекс з ігровим і атлетичним залами, плавальний басейн, веслувальний басейн, зал боксу і інше.

Завідувач кафедри – заслужений працівник фізичної культури і спорту України, відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, дійсний член АІН України та Академії економічної кібернетики, професор Канішевський Станіслав Михайлович.   

       Працює в університеті з 1976р. Активний учасник створення національної системи фізичного виховання (Закон України „Про фізичну культуру і спорт”; Державна програма розвитку фізичної культури і спорту в Україні; Державні вимоги до системи фізичного виховання дітей, учнівської і студентської молоді; Державні вимоги до навчальних програм з фізичного виховання та ін.). Автор понад 300 науково-методичних праць та більш 250 винаходів, захищених авторськими свідоцтвами та патентами.

читати далі

Новини та події

В Україні існує національний вид змішаних бойових мистецтв  «КОЗАЦЬКИЙ ДВОБІЙ», в якому представлені три розділи: «ЗАБАВА» – поєдинок з дозованим контактом, оцінка дії ведеться після кожної вдалої атаки; «БОРНЯ» – поєдинок з легким контактом, оцінюються удари тільки з легким контактом, а використання елементів підвищеної складності підвищують оцінку технічних дій; «ГЕРЦЬ» – поєдинок з повним контактом, оцінюються удари тільки з повним контактом,  дозволені удари руками і ногами, коли обидва партнери перебувають в партері, але вони не приносять додаткові бали.

В Україні ця спортивна дисципліна офіційно визнана як неолімпійська. Розвитком даного виду займається Українська спортивна федерація «Козацького двобою».

Широбокова Софія  студентка групи ТЕ-21 факультету інженерних систем та екології займається Козацьким двобоем з 2012 року і виступає у розділі «Герць». Поєдинок відбувається у октагоні (клітці) з використанням больвих прийомів, ударів руками і ногами, кидкив та задушливих прийомів. У 2015 році я виконала норматив КМС,а цього року у лютому норматив майстра спорту. Приймала учать у міських, обласних та всеукраїнських змаганнях. А саме:

23 вересня 2017 року  виступала у Дніпровських обласних змаганнях, де здобула 2 та 1 місце, бо виступала у двох категоріях. (фото1),  у жовтні тогож року в Києві відбулись всеукраїнськи змагання, де були всі області України і здобула перемогу (фото2). 30 листопада 2017 р. проходив чемпіонат світу, де зібралися команди з Азербайджану, Марокко, Польщі, Білорусі, Узбекистану та ін. У фіналі двобою суперницею Софії була досвідчена спортсменка  з Білорусі.  Провівши з нею 2 раунди по 5 хвилин Софія перемогла за кількістю очок.(фото3)

Цього року на всекраїнських змаганнях, які проходили у Сумах  17 березня у фіналі була одержана гучна перемога, бо від двобою відмовилась суперниця Софії і вона автоматично стала переможцем. (фото4)

На Чемпіонаті світу в Харкові 28 квітня 2018 р., їй присвоїли звання Майстер спорту України.(фото5).

                 

Українська паратриатлоністка Аліса Колпакчі ( студенка АРХ – 37) розпочала паратриатлонний сезон-2018 з яскравої перемоги: вона виборола золоту медаль на Кубку світу з паратриатлону, який проходив з 4 по 7 травня у м. Агілас ( Іспанія). Його програма включала в себе наступні дисципліни: плавання – 750 м, велогонка – 20 км, кросовий біг – 5000 м.

З 7 травня 2018 року почнуться змагання на Кубок Голови Наглядової ради КНУБА з футзалу. Заявки від команд приймаються до 03.05.2018 р. на кафедрі ФВіС. Склад команди – 4+1. Кількість команд від факультету – необмежена.

26.04.2018 року відбудуться змагання з настільного тенісу серед факультетів у рамках Спартакіади КНУБА  2017-2018 н.р. Склад команди від факультета – 2 (чол.) + 1 (жін.). Кількість команд – необмежена. Початок змагань о 15.30. Місце проведення – зал боксу КНУБА.

13-15 квітня 2018 року у місті Єреван (Вірменія) проходив Чемпіонат Європи з “Kungfu”. Більше ніж 500 спортсменів з 12 країн, таких як Китай, Франція, Італія, Україна, Іран, США, Росія, Вірменія та інші взяли участь у цих змаганнях. Чемпіоном Европи  – 1 місце  (у віковій категорії 2002 р.н. й більш дорослі) став студент гр. Арх 24-а Набутовський Владлен. 

13-15  квітня 2018 року  у місті Харкові проходив Чемпіонат України з військового багатоборства. Змагання зібрали понад 700 спортсменів із 16 областей країни.
13 квітня на базі ХУПС ім. І. Кожедуба проводились змагання за  розділом “Стрільба”, а 14-15 квітня на базі легкоатлетичного манежу комунального закладу комплексної дитячо-юнацької спортивної школи “ХТЗ” Харківської обласної ради проводились змагання за розділом “Всестильовий бій”.
Козубовська Катерина, студентка групи БЦІ 18-А факультету інженерних систем та екології  перемогла у цих змаганнях,  посівши 1 місце.
                                            

03.04.2018 року у басейні КНУБА відбулися змагання з плавання у рамках Спартакіади м. Києва серед ВНЗ ІІІ-ІУ рівнів акредитації. У змаганнях взяли участь збірні команди 14 найкращих вузів столиці. В особистому заліку у запеклій боротьбі студент гр. КСМ-11 Дацун Олексій виборов    1 місце  на дистанції 50 м  н/спині. Призерами змагань  (ІІІ місце) стали також наші студенти, які змагалися в естафетному плаванні 4х50 м в/с та в комбінованій естафеті. Загалом збірна команда КНУБА посіла 7 місце.

28.03.2018 року у басейні КНУБА відбудулися змагання з плавання серед факультетів у рамках Спартакіади КНУБА 2017-18н.р. Перемогу виборола збірна команда  Архітектурного факультету, друге і третє місця посіли збірні команди Будівельного факультету  та  факультету Автоматизації та інформаційних технологій.

 

Наукова діяльність

Основні напрямки наукової діяльності кафедри:

 • модернізація навчального процесу з фізичного виховання для студентів з різним рівнем підготовленості;
 • інтеграція навчального процесу в європейську систему освіти та пристосування її до сучасних реалій;
 • розробка та оновлення усієї навчальної документації (навчального плану, робочих програм, планів-конспектів тощо) відповідно до соціально-економічних та політичних умов, які постійно змінюються;
 • робота в межах науково-дослідної теми (держ. реєстр. № 0115U005240);
 • розробка контрольних вимог по видам спорту та з легкої атлетики, адаптованих до розкладу занять, що скорочується та з урахуванням рівня фізичної підготовленості студентів;
 • впровадження функціональних тестів у навчальний процес з метою визначення рівня фізичної підготовленості та функціональних можливостей студентів;
 • розробка тренажерів, пристроїв та технічних засобів для навчального процесу та для окремих галузей, що стикуються з проблемами фізичного виховання, здоров’я, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності;
 • розширення кола співробітників до науково-дослідної роботи;
 • розширення співробітництва із зовнішніми науковими організаціями і підрозділами;
 • залучення студентів до наукового гуртку кафедри.

2018 рік

Роботи з посиланням на сайт (вказати відповідне посилання):

Електронні наукові фахові видання:

 1. Наумець Є.О., Письменник О.В. Вплив занять зі спортивних ігор на фізичний розвиток студентів ВНЗ технічного профілю // Матер. міжнародної НПК: «Зимові наукові читання». Ч.2. – К.: Центр наукових публікацій «Велес», 2018. – С. 64-72.
 2. Россыпчук И.А., Геря Е.В., Осипенко Т.В., Фуркало М.И. Основные закономерности и особенности применения метода тестирования в вузах технического профиля 2 //Матер. міжнародної НПК: «Зимові наукові читання». Ч.2. – К.: Центр наукових публікацій «Велес», 2018. – С. 72-80.

Роботи, які не мають електронного вигляду, із вказаним ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

Інші роботи (у тому числі роботи, що мають тільки паперовий варіант, тези, доповіді, виступи на конференціях тощо):

 1. Дисципліна «Плавання» у навчально-виховному процесі студентів ВНЗ технічного профілю. Книга 1. Медико-біологічні основи циклічних видів спорту та їх роль у фізичній активності та самовдосконаленні студентів ВНЗ технічного профілю. Навчальний посібник/ Автори: Човнюк Ю.В., Озерова О.А., Россипчук І.О. – К.: КНУБА, 2018. – 705 с.

2017 рік

Роботи з посиланням на сайт (вказати відповідне посилання):

Електронні наукові фахові видання:

 1. Андріянова В.А. Моделювання процесу ППФП студентів вузов технічного профілю// Матеріали LI МПК: Соціально-економічний розвиток регіонів, Чернівці. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 29-30 грудня 2016 р., Т.2. – С. 20-22.
 2. Андриянова В.А., Геря Е.В. Концептуальные основы применения метода тестирования на занятиях по физическому воспитанию в вузах технического профиля //Матер. міжнародної НПК: «Досягнення науки в 2017 році». Ч.3. – К.: Центр наукових публікацій «Велес», – С. 37-44.
 3. Бабинець А.А. Инновационные виды спорта в системе физического воспитания студентов вузов технического профиля: чирлидинг как новое направление в физическом развитии студенческой молодёжи. Частина 1, 2.// Матеріали LI МПК: Соціально-економічний розвиток регіонів, Чернівці. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 29-30 грудня 2016 р., Т.2. – С. 22-24, С. 27-29.
 4. Гасанова С.Ф. Особливості прояву спеціальної працездатності жінок боксерів високої кваліфікації// Матер. НМ журналу: теорія та методика фізичного виховання. – К., 2017. – С. 7-12.
 5. Гасанова С.Ф., Лисенко Е.Н. Современные технологии повышения эффективности спортивной подготовки в женском боксе// Матер. V Всеукр. електр. конф.: Сучасні біомеханічні та інформаційні технології у ФВіС. – К.,2017. – С. 73-74.
 6. Гасанова С.Ф., Лисенко Е.Н. Вплив індивідуально-технологічних особливостей спортсменок на співвідношення «стимул-реакція» за умов фізичних навантажень різного характеру// Матер. VI Всеукр. НПК: Індивідуальні психофізіологічні особливості людини та професійна діяльність. – Черкаси., 2017. – С. 46.
 7. Геря О.В. Особливості навчання прикладному плаванню у ВНЗ технічного профілю// Матеріали LI МПК: Соціально-економічний розвиток регіонів, Чернівці. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 29-30 грудня 2016 р., Т.2. – С. 29-32.
 8. Канішевський С.М., Присяжнюк С.І., Краснов В.П. Використання здоров’язбережувальних технологій для зміцнення здоров’я студентів ВНЗ ІТ-технологій Зб.наук.праць: науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт)// Науковий часопис, серія 15, вип. 10 (92) 17. – К.: Видавництво НПУ ім.Драгоманова, 2017. – С. 89-94.
 9. Киселевська С.М., Войтенко О.А. Основи формування знань щодо фізичного здоров’я в системі фізичного виховання студентської молоді// Матеріали ВУНПК: Актуальні проблеми фізичного виховання і спорту в сучасних умовах, Дніпро: ДНУ, 2017. – С. 86-92.
 10. Наумець О.А. Пошук нових шляхів та методик, спрямованих на удосконалення навчального процесу з фізичного виховання студентів відповідно до майбутньої професії// Матеріали LI МПК: Соціально-економічний розвиток регіонів, Чернівці. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 29-30 грудня 2016 р., Т.2. – С. 32-34.
 11. Наумец Е.А., Залойло В.В. Медико-биологические основы спортивного отбора в юношеском спорте// Матеріали Міжнар. НПК: соціально-економічний розвиток в умовах глобалізації, Чернівці. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 15-16.05.2017, Т.2. – С.14-16.
 12. Наумець Є.О., Залойло В.В. Оценка возможностей методов молекулярно-генетического анализа для определения наследственной предрасположенности к занятиям спортивными играми// Матеріали Міжнародної НПК: «Соціально-економ. розвиток в умовах євроінтеграції», Т.2, Чернівці 30-31 травня 2017 р. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки». – С. 21-27.
 13. Наумец Э.О., Письменнык О.В. Применение метода функциональных проб в анализе физической подготовленности студентов ВНЗ технического профиля, специализирующихся в спортивних играх// Матеріали V Міжнар. НПК 1 частина: «Літні наукові читання», Київ. – К.: Центр наукових публікацій, 31.06.2017. – С. 82-93.
 14. Осипенко Т.В., Россипчук І.О, Фуркало М.І., Геря О.В./ Навчальний посібник з ППФП студентів ВНЗ технічного профілю. – К.: КНУБА, 2017. – 105 с.
 15. Россипчук І.О., Войтенко О.А. Застосування методу функціональних проб в аналізі ефективності проведення занять з фізичного виховання у ВНЗ технічного профілю// Зб.тез.доп. XI Міжнар. Інтернет НМК, Вип.11. – Х.: Національна академія нац..гвардії України, 2017. – С. 46-48.
 16. Россипчук І.О. Вдосконалення навч.проц. засобами спортивного і прикладного плавання для студентів з різним рівнем плавальної підготовленості: модель навчання та можливості оздоров. плавання.1// Матеріали Міжнар. НПК: Наука та іновації, Чернівці. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 30-31 січня 2017 р., Т.2. – С. 33-35.
 17. Россипчук І.О. Вдосконалення навчального процесу засобами спортивного і прикладного плавання для студентів з різним рівнем плавальної підготовленості: модель навчання та можливості оздоров. плавання.2// Матеріали МПК: Актуальні питання наукових досліджень, Чернівці. –  К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 15-16 березня 2017 р., Т.2. – С. 32-35.
 18. Россыпчук И.А., Геря Е.В., Осипенко Т.В., Фуркало М.И. Основные закономерности и особенности применения метода тестирования в вузах технического профиля 1 //Матер. міжнародної НПК: «Досягнення науки в 2017 році». – К.: Центр наукових публікацій «Велес», 2017. – С. 44-51.
 19. Россипчук І.О. Вдосконалення навчального процесу засобами спортивного і прикладного плавання для студентів з різним рівнем плавальної підготовленості// Матеріали LI МПК: Соціально-економічний розвиток регіонів, Чернівці. – К.: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 29-30 грудня 2016 р., Т.2. – С. 37-39.

Роботи, які не мають електронного вигляду, із вказаним ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

Інші роботи (у тому числі роботи, що мають тільки паперовий варіант, тези, доповіді, виступи на конференціях тощо):

 1. Киселевська С.М., Евсюкова Т.В. Здоров’я та біологічний вік/ Методичні вказівки. – К.: КНУБА, 2017. – 28 с.

2016 рік

Роботи з посиланням на сайт (вказати відповідне посилання):

Електронні наукові фахові видання:

 1. Андриянова В.А. Система современных принципов, регламентирующих деятельность в сфере физического воспитания в ВУЗ Украины: специфика закономерностей и градация. Матеріали ХXХVІ  Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи практичної реалізації наукових досліджень», Чернівці, 15-16 березня 2016 р. – Т. 2. – Київ: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 2016. – С. 7-9.
 2. Андріянова В.А. Акмелого-педагогічна культура студентів та викладачів фізичного виховання ВНЗ столиці України: характеристика розвитку й самореалізації з позицій системно-цілісного підходу, основні функції. Зб.наук.праць Х Міжнар. Інтернет НМК «Актуальні проблеми розвитку традиційних і східних єдиноборств», Вип.10. – Харків: Національна академія Нац.гвардії України, 2016. – С. 250-254.
 3. Антонюк О.А. Цільові чинники організації освітньо-виховної та спортивної роботи у ВНЗ технічного профілю. Зб.наук.праць Х Міжнар. Інтернет НМК «Сучасні технології в сфері фіз.вих., спорту та валеології», Вип.10. – Х.: Національна академія Нац.гвардії України, 2016. – С. 27-34.
 4. Антонюк О.А. Структурні, змістовні та якісні аспекти управління фізичним розвитком студентів ВНЗ технічного профілю. Матеріали XLIV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні наукові дослідження”. – Чернівці, 15-16 вересня 2016 року. – Київ: Науково-видавничий центр “Лабораторія думки”, 2016. – Т.1. – С. 32-35.
 5. Бабинец Н.А. Мотивация студенток вузов технического профиля к занятиям по физическому воспитанию (на примере КНУСиА). Матеріали XLIV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні наукові дослідження”. – Чернівці, 15-16 вересня 2016 року. – Київ: Науково-видавничий центр “Лабораторія думки”, 2016. – Т.2. – С. 6-9.
 6. Гасанова С.Ф. Анализ тренировочного процесса женщин-боксёров высокой квалификации. Матеріали Міжнар. НПК «Молода спортивна наука України», Вип. 20, Т. 1, 2016 Львів, 2016. – С. 42-48.
 7. Канішевський С.М., Озерова О.А. Сучасний стан розвитку фізичного виховання у ВНЗ. Наук.монографія за матер. Міжнар. електр. НПК: «Фізична культура в режимі навч.діяльності та активного відпочинку студентства», Київ: Редакц.-видавн. Центр НУБіП України, 2016. – С. 67-75.
 8. Киселевська С.М., Брінзак В.П. Вплив програм рухової активності, що враховують стан соматичного здоров’я на організм студентів КНУБА. Матеріали ХVІІІ Міжнародної НПК «Спортивна медицина, лікувальна фізкультура, валіологія» – Одеса: ПОЛІГРАФ, 2016. – С. 83-87.
 9. Киселевська С.М., Чернявська О.В. Оздоровча аквааеробіка, як засіб підвищення фізичної підготовленності студунтів КНУБА. Матеріали МНПК «Міжнародний форум прихильників фізичної культури, студентського спорту та здорового способу життя», Дніпро, 2016: ДНУ. – С. 137-143.
 10. Наумець Є.О., Залойло В.В. Сенситивні періоди і взаємозв’язок між розвитком основних рухових якостей у юнацькому футболі. Матеріали ХXХVІ  Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи практичної реалізації наукових досліджень», Чернівці, 15-16 березня 2016 р. – Т. 2. – Київ: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 2016. – С. 13-15.
 11. Наумець Є.О., Залойло В.В. Обгрунтування комплексу досліджень рівня здоров’я студентів ВНЗ України: індекс здоров’я як модель цільовогї функції управління у фізичному вихованні. Матеріали ХХХVІІІ  Міжнародної  НПК «Проблеми  і  перспективи  інноваційного  розвитку»,  Чернівці,  15-16  квітня  2016  р.  –  Т.  Київ:  Науково-видавничий  центр «Лабораторія думки», 2016. – С. 8-10.
 12. Осипенко Т.В., Россипчук І.О. Самовиховання як засіб фізичного самовдосконалення підготовки студентів до майбутньої професійної діяльності у ринковоорієнтованому суспільстві: педагогічне керівництво самовихованням. Матеріали ХXХVІ  Міжнародної НПК «Проблеми і перспективи практичної реалізації наукових досліджень», Чернівці, 15-16 березня 2016 р. – Т. 2. – Київ: Науково-видавничий центр «Лабораторія думки», 2016. – С. 17-20.
 13. Осипенко Т.В., Россипчук І.О., Фуркало М.І. Фізичне (само-) вдосконалення та розвиток студентів ВНЗ технічного профілю: мета, програма, підходи, прогнозування напрямків. Матеріали XLIV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні наукові дослідження”. – Чернівці, 15-16 вересня 2016 року. – Київ: Науково-видавничий центр “Лабораторія думки”, 2016. – Т.2. – С. 17-21.
 14. Россыпчук И.А., Осипенко Т.В., Фуркало М.И. Психофизическое состояние и формирование личности будущего специалиста-выпускника ВУЗА технического профиля. Зб.наук.праць Х Міжнар. Інтернет НМК «Сучасні технології в сфері фіз.вих., спорту та валеології», Вип.10. – Х.: Національна академія Нац.гвардії України. – С. 252-257.
 15. Чернявська О.В. Біомедичні дослідження рівня здоров’я студентів ВНЗ України: індекс здоров’я як модель цільовогї функції управління у фізичному вихованні. Матеріали  ХХХІХ  Міжнародної НПК «Проблеми  і  перспективи  розвитку  науки в умовах євроінтеграції»,  Чернівці,  29-30  квітня  2016  р.  –  Т.    –  Київ:  Науково-видавничий  центр «Лабораторія думки», 2016. – С. 19-21.
 16. Чернявская Е.В. Проблема снижения уровня двигательной активности у студентов ВУЗов технического профиля. Зб.наук.праць Х Міжнар. Інтернет НМК «Сучасні технології в сфері фіз.вих., спорту та валеології», Вип.10. – Х.: Національна академія Нац.гвардії України, 2016. – С. 313-318.
 17. Чернявская Е.В. Проблема снижения уровня двигательной активности студентов вузов технического профиля. Матеріали XLIV Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні наукові дослідження”. – Чернівці, 15-16 вересня 2016 року. – Київ: Науково-видавничий центр “Лабораторія думки”, 2016. – Т.2. – С. 14-17.

Роботи, які не мають електронного вигляду, із вказаним ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

Інші роботи (у тому числі роботи, що мають тільки паперовий варіант, тези, доповіді, виступи на конференціях тощо):

 1. Киселевська С.М., Войтенко О.А. Вдосконалення пластичності рухів на заняттях з ритмічної гімнастики. Методичні вказівки для студентів І-ІІ курсів навчання усіх напрямів підготовки. – К.: КНУБА, 2016. – 32 с.
 2. Киселевська С.М., Чернявська О.В. Аквааеробіка. Методичні вказівки для студентів усіх спеціальностей. – К.: КНУБА, 2016. – 39 с.

2015 рік

Роботи з посиланням на сайт (вказати відповідне посилання):

Електронні наукові фахові видання:

 1. Гасанова С.Ф. Змагальна діяльність і підготовленість жінок-боксерів високої кваліфікації. Матер. Міжнар. НПК «Молода спортивна наука України», Львів. – 2015. – №19. – С. 279-284.
 2. Гасанова С.Ф., Киприч С. Функциональное обеспечение специальной выносливости женщин боксеров высокой квалификации. Матер. Всеукр. НПК «Фізична культура, спорт, та здоров’я нації: Вінниця: ТОВ «Планер», 2015. – Випуск 19 (том 2). – С. 169-176.
 3. Гасанова С.Ф. Функциональная подготовка и специальная выносливость женщин-боксёров. Зб. Тез доп. V111 Міжнар. НК «Молодь та олімпійський рух» – К.: НУФВСУ, 2015. – С. 66-67.
 4. Гасанова С.Ф. Особенности атакующих действий высококвалифицированных женщин-боксеров. Зб. наук пр. Східноєвроп. «Фіз.вих., спорт і  культура здоров’я у сучасному суспільстві: Нац. ун-ту ім.. Л.Українки,  – №3. – С. 232-238.
 5. Гасанова С.Ф. Особенности соревновательной деятельности высококвалифицированных женщин-боксёров. Спорт. вісник Придніпров’я: НПЖ №3. – 2015. – С. 25-28.
 6. Канішевський С.М., Озерова О.А. Сучасний стан фізичного виховання у ВНЗ України. Матер. Міжнар. НПК “Наука и инновации в ХХІ столетии” 13-14.04.2015, Великобританія, Лондон. – С. 38-42.
 7. Канішевський С.М., Озерова О.А.  Значення фізичного виховання студентів України в сучасних умовах. Матер. 1 Міжнар. НПК «Актуальні проблеми ФВіС в сучасних умовах», 15.04.2015, Дніпропетровськ. – С. 132-136.
 8. Киселевська С.М. Особливості ППФП у студентів-будівельників. Матер. 1 Міжнар. НПК «Актуальні проблеми ФВіС в сучасних умовах», 15.04.2015, Дніпропетровськ. – С. 156-159.
 9. Наумець Е.О., Залойло В.В. Педагогический контроль и прогнозирование игрового амплуа футболистов-новичков в процес се комплектования студенческой сборной команды высшего ученого заведения. Матер. XV1 Міжнар. НПК «Досягнення та перспективи сучасноъ науки», Т. 4. – К.: Науково-видавн.центр «Лабораторія думки», 2015, Чернівці. – С. 17.
 10. Опальник К.М. Логическая структура процесса оптимизации обучения студентов-спортсменов техническим навыкам в вольной борьбе. Матер. XV1 Міжнар. НПК «Досягнення та перспективи сучасноъ науки», Т. 4. – К.: Науково-видавн.центр «Лабораторія думки», 2015, Чернівці. – С. 20.
 11. Шарапов Д.М. Методы развития скоростных качеств студентов вузов технического профиля, специализирующихся в спортивном плавании. Матер. XV1 Міжнар. НПК «Досягнення та перспективи сучасноъ науки», Т. 4. – К.: Науково-видавн.центр «Лабораторія думки», 2015, Чернівці. – С. 24.

Роботи, які не мають електронного вигляду, із вказаним ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

Інші роботи (у тому числі роботи, що мають тільки паперовий варіант, тези, доповіді, виступи на конференціях тощо):

 1. Канішевський С.М., Озерова О.А., Андріянова В.А., Киселевська С.М. Основні поняття та порядок проведення функціональних проб у процесі фізичного виховання студентів. Методичні вказівки. – К.: КНУБА, 2015. – 20 с.
 2. Киселевська С.М., Бринзак В.П. Вправи на розслаблення м’язів. Методичні вказівки для студентів І-ІІ курсів навчання усіх напрямів підготовки.. – К.: КНУБА, – 2015. 28 с.

2014 рік

Роботи з посиланням на сайт (вказати відповідне посилання):

Електронні наукові фахові видання:

 1. Андріянова В.А. Кризис физической подготовленности современной студенческой молодёжи Украины и пути выхода из неё в ХХІ веке. Матер. XV Міжнар. НПК «Сучасні наукові дослідження», Т. 3. – К.: Науково-видавн.центр «Лабораторія думки», 2014, Чернівці. – С. 16.
 2. Гасанова С.Ф.,Лысенко Е.Н Беринчик Д.Ю. Ключевые направления оценки реализации функциональных возможностей спортсменов в процессе спортивной подготовке. Всеросс. заочная НПК с междунар. участием, Россия, Белгород, 10.10.2014. – С. 219-224.
 3. Головко А.М.,Наумець О.А.,Розгон В.В. Психофізіологічний відбір гравців студентської збірної команди з ігрових видів спорту. Матеріали VIII Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: Академія ВВ МВС України, 2014. – С. 204-208.
 4. Головко А.М., Наумець О.А., Розгон В.В. Психофізіологічна підготовка та реабілітація студентів, які спеціалізуються у ігрових видах спорту. Матеріали VIII Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: академія ВВ МВС України, 2014. – С. 200-204.
 5. Канішевський С.М.,Човнюк Ю.В. Сутність та основні характеристики акмеолого-педагогічної культури студентів і викладачів фізичного виховання ВНЗ технічного профілю. Матер. 1 Всеукр. НПК «Актуальні питання освіти, спорту та здоров’я у ВНЗ». – Донецьк: ДонДУУ, – С. 14-26.
 6. Канішевський С.М., Човнюк Ю.В. Методи управління руховою активністю студентів, їх функції та особливості застосування. Матеріали VIII Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: академія ВВ МВС України, 2014. – С. 137-141.
 7. Канішевський С.М., Човнюк Ю.В. Фізична культура як компонент цілісного розвитку особистості студента. Матеріали VIII Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: академія ВВ МВС України, 2014. – С. 143-144.
 8. Канішевський С.М. Основные направления педагогического влияния в процессе физического воспитания студентов высших учебных заведений. Матеріали Міжнар. електр.НМК. – К.: видавничий центр НУБіП України, 2014. – С. 75-88.
 9. Канішевський С.М. Значение наличия способностей в формировании психофизиологического состояния студентов-спортсменов. Матеріали Міжнар. електр.НМК. – К.: видавничий центр НУБіП України, 2014. – С. 207-213.
 10. Киселевская С.М., Брінзак В.П. Самостійні заняття фізичними вправами як засіб підвищення рухового режиму студентів. Матер. Всеукр. НПК, Дніпропетровськ, ДНУ, 10-11.04.2014. – С. 204-209.
 11. Наумець Є.О. Психолого-педагогічні аспекти фізичного самовиховання студентів, які спеціалізуються у ігрових видах спорту. Матеріали міжнар. НМК: зб.наук.праць. – Харків-Кременчук, 2014. – С. 126-133.
 12. Наумець Є.О. Фізичне самовиховання студентів, які спеціалізуються у ігрових видах спорту: психолого-педагогічні аспекти. Матеріали I Всеукр. НПК. – Донецьк: ДонДУУ, 4.03.2014 р. – С. 176-190.
 13. Наумець Е.О., Залойло В.В. Педагогический контроль при формировании у студентов технического вуза ориентироваться в условиях сложной двигательной деятельности (на материале спортивной игры в футбол). Матер. XV Міжнар. НПК «Сучасні наукові дослідження», Т. 3. – К.: Науково-видавн.центр «Лабораторія думки», 2014, Чернівці. – С. 20.
 14. Озерова О.А. Визначення рівня тактико-психологічної підготовленості плавців різної дистанційної спеціалізації на останніх етапах багаторічного тренування. Матер. 1 Всеукр. НПК «Актуальні питання освіти, спорту та здоров’я у ВНЗ». – Донецьк: ДонДУУ, – С. 324-331.
 15. Озерова О.А. Визначення рівня тактико-психологічної підготовленості плавців різної дистанційної спеціалізації на останніх етапах багаторічного удосконалення І. Матеріали I Всеукр. НПК. – Донецьк: ДонДУУ, 4.03. 2014 р. – С. 324-331.
 16. Озерова О.А. Визначення рівня тактико-психологічної підготовленості плавців різної дистанційної спеціалізації на останніх етапах багаторічного удосконалення ІІ. Матеріали Міжнар. електр.НМК. – К.: видавничий центр НУБіП України, 2014. – С. 306-314.
 17. Опальник К.М. Исследование организма скорости нервно-мышечной реакции и движений студентов вузов технического профиля в процес се тренировки по борьбе вольного стиля. Матер. XV Міжнар. НПК «Сучасні наукові дослідження», Т. 3. – К.: Науково-видавн.центр «Лабораторія думки», 2014, Чернівці. – С. 19.
 18. Осипенко Т.В., Россипчук І.О. Система управління “викладач-тренер-студент-спортсмен” у процесах керування фізичним розвитком студентів ВНЗ технічного профілю. Матеріали I Всеукр. НПК. – Донецьк: ДонДУУ, 03.2014 р. – С. 60-69.
 19. Осипенко Т.В., Россипчук І.О. Методические и технологические аспекты акмеологического подхода для повышения качества образования на занятиях по физическому воспитанию в ВУЗ технического профиля. Матеріали Міжнар. електр.НМК. – К.: видавничий центр НУБіП України, 2014. – С. 148-159.
 20. Пех С.В. Самоконтроль тренованості та перетренування студентів-спортсменів. Матеріали VIII Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: академія ВВ МВС України, 2014. – С. 227-230.
 21. Пех С.В. Роль самоконтролю у суб’єктивній оцінці функціонального стану організму студента, який тренується. Матеріали VIII Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: академія ВВ МВС України, 2014. – С. 223-227.
 22. Пех С.В. Мета, програма, підходи, прогнозування напрямків фізичного (само-)вдосконалення та розвитку студентської молоді України. Матеріали I Всеукр. НПК. – Донецьк: ДонДУУ, 4.03. 2014 р. – С. 89-103.
 23. Пех С.В. Напрямки фізичного самовдосконалення та розвитку студентської молоді України: мета, програма, підходи, прогнозування. Матеріали міжнар. НМК: зб.наук.праць. – Харків-Кременчук, 2014. – С. 157-167.
 24. Россипчук І.О. Керування фізичним розвитком студентів ВНЗ технічного профілю. Зб.тез VIII Міжнар. (інтернет) НПК. Вип. 8: Харків: Акад. ВВ МВС України, 2014. – С. 241-245.
 25. Россипчук І.О., Осипенко Т.В. Структура і зміст управління фізичним розвитком студентів ВНЗ технічного профілю. Матеріали I Всеукр. НПК. – Донецьк: ДонДУУ, 4.03. 2014 р. – С. 49-59.
 26. Россипчук І.О., Осипенко Т.В. Керування фізичним розвитком студентів ВНЗ технічного профілю. Матеріали VIII Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: академія ВВ МВС України, 2014. – С. 141-146.
 27. Россипчук І.О., Осипенко Т.В. Керування фізичним розвитком студентів ВНЗ технічного профілю II. Система управління “Викладач-тренер-студент-спортсмен”. Матеріали УІІІ Міжнар. НМК: ел.зб. тез. Вип.8 – Харків: академія ВВ МВС України, 2014. – С. 146-156.
 28. Фуркало М.І. Загальна фізична підготовка студентів у ВНЗ. Матеріали I Всеукр. НПК. – Донецьк: ДонДУУ, 4.03. 2014 р. – С. 119-131.

Роботи, які не мають електронного вигляду, із вказаним ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

Інші роботи (у тому числі роботи, що мають тільки паперовий варіант, тези, доповіді, виступи на конференціях тощо):

 1. Євсюкова Т.В.,Дубина Н.Р. Самоконтроль студентів СМГ. Методичні рекомендації, – К.: КНУБА, 2014. – 25 с.
 2. Киселевська С.М., Дубина Н.Р. Легка атлетика. Методичні вказівки до виконання практичних занять для студентів 1-2 курсів навчання усіх напрямів підготовки.. – К.: КНУБА, 2014. – 24 с.
 3. Озерова О.А., Россипчук І.О., Шарапов Д.М., Пех С.В. Плани-конспекти занять з плавання для студентів 1 курсу навчання. Методичні рекомендації, – К.: КНУБА, 2014. – 60 с.
 4. Пех С.В., Човнюк Ю.В. Самоконтроль студентів на заняттях з фізичного виховання у ВНЗ. Методичні рекомендації, – К.: КНУБА, 2014. – 30 с.

 2013 рік

Роботи з посиланням на сайт (вказати відповідне посилання):

Електронні наукові фахові видання:

 1. Головко А.М., Наумець О.А. Психологический анализ спортсменов, специализирующихся в индивидуальных и игровых видах спорта, здорового образа жизни и ППФП. Матер. Междунар. электр. НПК, посв. памяти проф. Раевского Р.Т. – Одесса: изд. Букаев В.В., 10.04.2013 г. – С. 284-288.
 2. Золотніковський Ю.В., Андріянова В.А. Використання комплексу тестів для відбіру у збірну команду ВНЗ з баскетболу згідно із ігровим амплуа гравців. Матер. Міжнар. електр. НПК, присв. 115-річчю нац.ун.біоресурсів та 75-річчю кафедри фіз.вих.. – К.: ЦП “КОМПРИНТ”, 12-13 грудня 2013. – С. 219-225.
 3. Канішевський С.М., Човнюк Ю.В. Концептуальні основи формування мотивацій студентів ВНЗ технічного профілю до фізичного самовдосконалення та ППФП. Матер. Междунар. электр. НПК, посв. памяти проф. Раевского Р.Т. – Одесса: изд. Букаев В.В., 10.04.2013 г. – С. 363-369.
 4. Канішевський С.М.,Присяжнюк С.І. Особливості адаптації молоді до умов навчання у ВНЗ. Матер. Міжнар. електр. НПК, присв. 115-річчю нац.ун.біоресурсів та 75-річчю кафедри фіз.вих.. – К.: ЦП “КОМПРИНТ”, 12-13 грудня 2013. – С. 131-137.
 5. Киселевская С.М., Брінзак В.П. Використання занять степ-аеробікою в оздоровчому тренуванні студентів. Матер. регіон. НПК, Дніпропетровськ, ДНУ, 2013. – С. 163-167.
 6. Киселевская С.М., Брінзак В.П. Особенности физического самосовершенствования студентов. Матер. МЭНПК, Одесса, апрель 2013. – С. 40-42.
 7. Озерова О.А. Можливість використання кольору в спортивному плаванні. Матер. регіон. НПК, Дніпропетровськ, ДНУ, 2013. – С. 266-268.
 8. Озерова О.А. Роль компонентів змагальної діяльності на дистанціях різної довжини у плавців високого класу. Матер. Междунар. электр. НПК, посв. памяти проф. Раевского Р.Т. – Одесса: изд. Букаев В.В., 10.04.2013 г. – С. 314-320.
 9. Осипенко Т.В., Россипчук І.О. Використання засобів та методів ППФП для програмування, розвитку та вдосконалення фізичних якостей студентської молоді. Матер. Міжнар. електр. НПК, присв. 115-річчю нац.ун.біоресурсів та 75-річчю кафедри фіз.вих.. – К.: ЦП “КОМПРИНТ”, 12-13 грудня 2013. – С. 111-115.
 10. Пех С.В., Човнюк Ю.В. Регламентация деятельности в сфере физического воспитания градация основных принципов. Матер. регіон. НПК. – Дніпропетровськ, ДНУ, 2013. – С. 275-279.
 11. Россипчук І.О. Методи оцінки рухової активності студентів ВНЗ технічного профілю. Матер. Междунар. электр. НПК, посв. памяти проф. Раевского Р.Т. – Одесса: изд. Букаев В.В., 10.04.2013 г. – С. 221-223.
 12. Россипчук І.О. Градация принципов, регламентирующих деятельность в сфере физического воспитания. Матер. Междунар. электр. НПК, посв. памяти проф. Раевского Р.Т. – Одесса: изд. Букаев В.В., 10.04.2013 г. – С. 72-76.
 13. Россипчук І.О. Возможные пути реализации принципа возрастной адекватности направлений физического воспитания в современном украинском обществе. Матер. Междунар. электр. НПК, посв. памяти проф. Раевского Р.Т. – Одесса: изд. Букаев В.В., 10.04.2013 г. – С. 86-89.

Роботи, які не мають електронного вигляду, із вказаним ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

Інші роботи (у тому числі роботи, що мають тільки паперовий варіант, тези, доповіді, виступи на конференціях тощо):

 1. Віровський Л.П., Осипенко Т.В., Фуркало М.І. Формування програми з атлетичної підготовки початківців. Методичні рекомендації. – К.: КНУБА, 2013. – 20 с.
 2. Киселевська С.М., Войтенко О.А. Фітбол. Методичні вказівки для студентів 1-2 курсів навчання усіх напрямів підготовки. – К.: КНУБА, 2013. – 27 с.

2012 рік

Роботи з посиланням на сайт (вказати відповідне посилання):

Електронні наукові фахові видання:

 1. Раевский Р.Т. , Полиевский С.А., Канишевский С.М., Ямапетдинова Г.А. Инновационность парадигмы профессионально-прикладной физической підготовки. Матер. XV Междунар. НПК, 26-27 апреля, 2012 г. – Екатеринбург: Гуманитарній ун-т. Т. 2. – С. 517-525.
 2. Раевский Р.Т., Канишевский С.М., Ямапетдинова Г.А., Краснов В.П. Основные положения концепции физического воспитания и самосовершенствования студенческой молодёжи в современніх условиях. Матер. XV Междунар. НПК, 26-27 апреля, 2012 г. – Екатеринбург: Гуманитарній ун-т. Т. 2. – С. 526-531.
 3. Раевский Р.Т., Канишевский С.М., Смоляков Н.Д. Социальный заказ на физическое воспитание студентов в XXI веке. Научно-метод. журнал- Актуальные проблемы профессионально-прикладной физической подготовки – Одесса: АО БАХВА. № 1(3). 2012. – С. 81-84.
 4. Филиппов М.М., Канишевский С.М. Парусный спорт как средство профессионально-прикладной физической подготовки студентов. Научно-метод. журнал- Актуальные проблемы профессионально-прикладной физической подготовки – Одесса: АО БАХВА. № 1(3). 2012. – С. 108-110.
 5. Човнюк Ю.В., Головко А.М., Наумець Є.О. Студентський спорт в Україні: медико-біологічні основи фізичної активності та самовдосконалення. Навчальний посібник. – К.: КНУБА. – 2012. – 475 с.
 6. Човнюк Ю.В., Шарапов Д.М. Розвиток рухової активності та фізичне вдосконалення студентської молоді. Навчальний посібник. – К.: КНУБА, ЦП “КОМПРИНТ”, 2012. – Ч.1. – 475 с/
 7. Човнюк Ю.В., Шарапов Д.М. Розвиток рухової активності та фізичне вдосконалення студентської молоді. Навчальний посібник. – К.: КНУБА, ЦП “КОМПРИНТ”, 2012. Ч. 2. – 504 с.

Роботи, які не мають електронного вигляду, із вказаним ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

 1.  Осипенко Т.В., Човнюк Ю.В. Вдосконалення рухової активності студентів ВНЗ технічного профілю у системі професійно-прикладної фізичної підготовки. Монографія. – К.: КНУБА, ЦП “КОМПРИНТ”, 2012. – 502 с.

         ISBN 978-966-2719-18-5

Інші роботи (у тому числі роботи, що мають тільки паперовий варіант, тези, доповіді, виступи на конференціях тощо):

 1. Кучик Н.Т., Киселевська С.М., Бабинець А.А. Серцево-судинна система. Профілактика та реабілітація. Практичний посібник. – К.: КНУБА, 2012. – 100 с.
 2. Киселевська С.М., Войтенко О.А. Степ-аеробіка. Методичні вказівки до практичних занять з фізичного виховання для студентів усіх напрямів підготовки. – К.: КНУБА, 2012. – 56 с.
 3. Озерова О.А. Кольоровий чинник в спортивному плаванні. Методичні рекомендації. – К.: КНУБА, 2011. – 28 с.

Науково-дослідна робота:

З вересня 2015 року професорсько-викладацький склад кафедри працює в межах НДР (держ.реєстр.№ 0115U005240). Тема: Удосконалення навчального процесу з фізичного виховання студентів з різним рівнем фізичної підготовленості у технічному ВНЗ. Науковий керівник: к.п.н., проф. Канішевський С.М.

Науково-дослідна робота кафедри здійснювалася наступними етапами:

 • Вибір викладачами теми дослідницької роботи в межах державної теми.
 • Проведення наукового семінару на кафедрі за темою: «Статистична обробка та порівняльний аналіз даних за результатами тестування студентів».
 • Вибір методики подальших розрахунків та аналізу фактичних даних за результатами тестування студентів залежно від статі та курсу навчання для наступного етапу дослідницької роботи.
 • Повторне оцінювання студентів за допомогою функціональних проб (тестів) у процесі занять наприкінці навчального року:

1) оцінка аеробних можливостей організму;

2) оцінка фізичної працездатності студентів;

 • Аналіз і обробка протоколів першого та повторного оцінювання.
 • Внесення поправок та змін у методику та організацію подальшого дослідження.
 • Формування висновків, оновлення навчальних програм та написання методичних вказівок, наукових статей тощо.

Науковим результатом роботи стало визначення рівня фізичної підготовленості та функціональних можливостей студентів на початку навчання у вузі (низький, середній, високий), повторне оцінювання наприкінці навчального року та аналіз результатів з метою виявлення динаміки показників.

Практична значимість роботи полягає у внесенні відповідних коректив у навчальний процес; рекомендацій щодо самостійних занять для кожного студента індивідуально; сприяє підвищенню функції контролю студентами за своїм функціональний станом протягом заняття під впливом навантаження та відпочинку.

Отримані результати та подальша робота стали основою для постановки нових, більш коректних  задач заняття, відповідно розробки планів-конспектів, навчальної програми дисципліни; впровадження у навчальний процес інноваційних форм рухової активності; підготовки методичних робіт та низки публікацій у наукових збірниках та науково-методичних журналах.

Студентський науковий гурток

Керівник: ст. вик. Евсюкова Т.В.

Залучення студентів до науково-дослідної роботи:

за 2012 рік підготували доповіді та виступили на науково-практичній конференції КНУБА на кафедрі ФВіС – 14 студентів,

за 2013 рік – 17 студентів,

за 2014 рік – 25 студентів,

за 2015 рік – 27 студентів (двоє з яких прийняли участь у Круглому столі, присвяченому проблемам фізичного виховання і спорту у ВНЗ, що проводився 27 квітня 2015 року на базі Київського державного університету телекомунікацій).

У листопаді 2017 року був проведений науковий семінар на тему: «Актуальні питання фізичного виховання та лікувальної фізичної культури у вищих навчальних закладах України».

Слухання студентських доповідей відбулося на кафедрі фізичного виховання і спорту КНУБА об 11:15, в аудиторії №7.

Заявлено доповідей: 25, виступили 20 студентів.

 

Спеціалізовані курси

стаття в стадії створення

Навчальна та методична діяльність підрозділу

Реалізація дисципліни „Фізичне виховання” здійснюється на всіх факультетах університету для всіх спеціальностей трьох курсів, крім того, читається курс „Вікова фізіологія” для спеціальності „Образотворче декоративно-прикладне мистецтво”.

Кількість студентів, що відвідують заняття – 2845 із 5300.

Навчальний процес організовано за умов вільного вибору студентами виду рухової активності. Сьогодні це: ритмічна гімнастика (танцювальна аеробіка, степ-аеробіка та фітбол), легка атлетика, боротьба вільна, бокс, кік- боксінг, плавання, атлетична гімнастика, футбол(футзал), волейбол, баскетбол.

Студенти, які досягли певних успіхів у цих видах, мають змогу надалі підвищувати свою спортивну майстерність у відповідних секціях. Секцій з видів спорту – 12. Відвідують тренування біля 460 осіб(179 включено до наказу про збірні команди універсітету).

читати далі

Викладацький та допоміжний склад

читати далі

Контактні дані

Спортивний комплекс,  к.№5(завідувач)

к.№6(викладацька) – т.3-90(248- 30-25)

к.№4(навчальна частина) – т.5-05, knubafiz@ukr.net

Матеріальна база

стаття в стадії створення

Співпраця

стаття в стадії створення

Адміністрування розділу

стаття в стадії створення