Кафедра фізичного виховання та спорту

Про кафедру

Кафедра ФВіС КНУБА заснована у 1947 році.

Кафедра засобами фізичного виховання і спорту сприяє підготовці інтелігентних, високоосвідчених, здорових, гармонійно розвинених, компетентних у обраній спеціальності фахівців з високою творчою і громадською позицією, готових до високопродуктивної праці.

Кафедра одна з перших в Україні організувала навчальний процес за умов вільного вибору студентами виду рухової активності.

Завдяки численним змаганням на курсах та факультетах, першостях, чемпіонатах та спартакіаді університету формуються збірні команди які мають змогу змагатись в міських та республіканських змаганнях. Окремі студенти – спортсмени віступають на міжнародних змаганнях.

Включенню студентів в навчальний процес та спортивне життя сприяє спортивна база університету. Це комплекс спортивних споруд: стадіон з трибунами, сучасні спортивні майданчики, спорткомплекс з ігровим і атлетичним залами, плавальний басейн, веслувальний басейн, зал боксу і інше.

Завідувач кафедри– заслужений працівник фізичної культури і спорту України, відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, дійсний член АІН України та Академії економічної кібернетики, професор Канішевський Станіслав Михайлович.

Працює в університеті з 1976р. Активний учасник створення національної системи фізичного виховання (Закон України „Про фізичну культуру і спорт”; Державна програма розвитку фізичної культури і спорту в Україні; Державні вимоги до системи фізичного виховання дітей, учнівської і студентської молоді; Державні вимоги до навчальних програм з фізичного виховання та ін.)

Автор понад 300 науково-методичних праць та більш 250 винаходів, захищених авторськими свідоцтвами та патентами.

читати далі

Новини та події

стаття в стадії створення

Наукова діяльність

Кафедра фізичного виховання і спорту за часи свого існування активно приймала участь в науково-дослідній роботі. Багато авторських свідоцтв та патентів(близько 400), головні розробники яких – Канішевський С.М. та Петрушевський І.І., знайшли своє використання на практиці. За останнє п’ятиріччя кафедрою підготовлено:

Спеціалізовані курси

стаття в стадії створення

Навчальна та методична діяльність підрозділу

Реалізація дисципліни „Фізичне виховання” здійснюється на всіх факультетах університету для всіх спеціальностей трьох курсів, крім того, читається курс „Вікова фізіологія” для спеціальності „Образотворче декоративно-прикладне мистецтво”.

Кількість студентів, що відвідують заняття – 2845 із 5300.

Навчальний процес організовано за умов вільного вибору студентами виду рухової активності. Сьогодні це: ритмічна гімнастика (танцювальна аеробіка, степ-аеробіка та фітбол), легка атлетика, боротьба вільна, бокс, кік- боксінг, плавання, атлетична гімнастика, футбол(футзал), волейбол, баскетбол.

Студенти, які досягли певних успіхів у цих видах, мають змогу надалі підвищувати свою спортивну майстерність у відповідних секціях. Секцій з видів спорту – 12. Відвідують тренування біля 460 осіб(179 включено до наказу про збірні команди універсітету)

читати далі

Викладацький та допоміжний склад

читати далі

Контактні дані

Спортивний комплекс,  к.№5(завідувач)

к.№6(викладацька) – т.3-90(248- 30-25)

к.№4(навчальна частина) – т.3-90, knubafiz@ukr.net

Матеріальна база

стаття в стадії створення

Співпраця

стаття в стадії створення

Адміністрування розділу

стаття в стадії створення