Кафедра металевих та дерев’яних конструкцій

Про кафедру

Кафедра металевих та дерев’яних конструкцій КНУБА є однією із випускаючих кафедр університету. В різні роки кафедра навчала, підготовлювала, керувала і випускала від 42 до 62 студенів, які захищали дипломні й магістерські роботи. Кафедра пишається тим, щомає один з найкращих показників на факультеті з підготовки магістрів за напрямом «Будівництво»– спеціалізація з будівельних конструкцій. При кафедрі є лабораторія та випробувальний центр, у якому можливо виконувати випробування будівельних конструкцій в натурну величину прогоном до 22 м.

Професори і доценти кафедри написали єдиний в Україні капітальний підручник з металевих конструкцій.

Наукові дослідження кафедри базуються на сучаснихтеоретичних та експериментальних підходах, що дозволяє результати наукових досліджень впроваджувати в державні будівельні норми України (ДБН) як з металевих так і з дерев’яних конструкцій. Магістри й спеціалісти, що закінчують навчання за спеціалізацією кафедри, завжди знаходять роботу і таких спеціалістів країні не вистачає, тому що металеві конструкцій потребують широкого кола знань нормативних документів, професійних знань будівельника і творчого кропіткого підходу до використання металевих конструкцій в будівництві.

Дипломні проекти кафедри займають завжди призові місця на конкурсах будівельного факультету.

Кафедра бере активну участь у всеукраїнських конкурсах студентських робіт: з науково-дослідних робіт; комп’ютерних технологій; конкурсу впровадження металевих конструкцій в архітектуру «SteelFreedom», організатором якого є Український центр сталевого будівництва.

Завідувач кафедри металевих та дерев’яних конструкцій Київського національного університету будівництва і архітектури з 2007 року (МДК КНУБА).Білик С.І. – професор, доктор технічних наук, академік Академії будівництва України (АБУ), член президії АБУ, лауреат премії ім. М.С. Буднікова. Білик С.І. є автором біля 160 наукових публікацій, методичних вказівок, автор винаходів та підручників. Брав участь у впровадженні наукових розробок,має кваліфікаційні сертифікати «Експерт» та «Інженер-проектувальник» у будівельній галузі (біля 100 об’єктів в Україні та закордоном), науковий керівник проектів.

Нагороджений подякою Кабінету Міністрів України, малою срібною медаллю АБУ. Напрямки наукової діяльності – проблеми міцності і стійкості рамних каркасів та арок зі зварних двотаврів постійного і змінних перерізів, тонкостінних гнутих профілів вогнетривкість та живучість сталевих конструкцій.

читати далі

Наукова діяльність

Кафедра має багаторічний досвід і вагомі напрацювання за такими науковими напрямами:

  • розвиток теорії розрахунку та формоутворення нового класу сталевих конструкцій з ефективних сталевих тонкостінних елементів постійного і змінного перерізу малоенергоємних будівель з урахуванням обмежених пластичних деформацій (С.І. Білик, В.М. Адаменко, П.Є. Бабічев, В.О. Володимирський, О.Б. Глітін, І.О. Скляров, В.В. Юрченко, В.З. Шпинда , М.О. Бут);
  • розвиток теорії розрахунку каркасів з високоефективних балкових сталевих елементів з гофрованою стінкою (С.І. Білик,О.О. Нілов, Л.І. Лавріненко, Т.О. Нілова);
  • розвиток теорії розрахунку дерев’яних конструкцій (С.І. Білик, В.З. Кліменко, Д.В. Михайловський, Л.І. Лавріненко, А.С. Білик).
  • пошук нових оптимальних конструктивних форм будівельних конструкцій промислових та висотних будівель. Живучість конструкцій (А. С. Білик, В.О. Володимирський, Л.І. Лавріненко, А.І. Коваленко, М.О. Бут).

читати далі

Навчальна та методична діяльність підрозділу

Кафедра металевих та дерев’яних конструкцій забезпечує підготовку бакалаврів на факультетах автоматизації і інформаційних технологій (ФАІТ), архітектурному (АФ), будівельному (БФ), будівельно-технологічному (БТФ), інженерних систем та екології (ФІСЕ), та магістрів на будівельному факультеті (БФ). Для магістрів спеціалізації «Промислове і цивільне будівництво» (спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія») кафедра є випускаючою.

читати далі

Викладацький та допоміжний склад

читати далі

Контактні дані

тел. (044)-241-54-89, 241-55-56

Матеріальна база

Лабораторіядля проведення лабораторних і практичних занять, ауд. 12