Загальна інформація кафедри

 

 

 

 

Кафедра теорії архітектури забезпечує підготовку бакалаврів та магістрів за фахом «Архітектор». Завідувач кафедри теорії архітектури – доктор архітектури, професор Ковальська Гелена Леонідівна.

Робота професорсько-викладацького складу кафедри спрямована на удосконалення навчального процесу, наближення курсового та дипломного проектування до реальної практики, співробітництво з творчими архітектурними майстернями, органами місцевої влади та архітектурними управліннями різних населених пунктів України.

Професори та викладачі кафедри читають поточні лекції та спецкурси за напрямками: «Законодавство і архітектурно-проектна справа», «Методи наукових досліджень», «Соціально-економічні проблеми проектування будівель і споруд», «Архітектурна екологія», «Прогностичні напрямки розвитку архітектури громадських об`єктів», «Стилі в архітектурі», «Стилістика сучасної української архітектури». «Наукові дослідження в галузі теорії архітектури», «Архітектурна діяльність в умовах ринкової економіки», «Сучасні проблеми та тенденції розвитку цивільного будівництва», «Методи оптимізації архітектури та містобудівних рішень», «Опоряджувальні матеріали в інтер`єрі» та ін.

Лекції з теоретичних питань поєднуються з практичними заняттями з архітектурного проектування різних типів житлових і громадських будівель. Студенти 5 – 6 курсів виконують проекти багатофункціональних комплексів та концептуальні розробки різних типів закладів цивільного призначення. В якості дипломних магістерських робіт вибираються теми, пов`язані з перспективними типами житлових та громадських будинків і комплексів, стилістичними особливостями архітектурних об`єктів, екологією цивільного будівництва, архітектурного формоутворення висотних будівель.

Творчі звязки з організаціями і установами.

Студенти кафедри залучаються до реального та конкурсного проектування («Steel Freedom, Фасад року та ін.); за студентськими проектами проводиться благоустрій центральних площ міст Хмільника, Умані, Обухова, Вишгорода та ін.

Кафедра співпрацює з будівельною фірмою «Бауміт України», яка впроваджує в курсові та дипломні проекти сучасні оздоблювані матеріали.

Студенти кафедри кожного року приймають участь в традиційних оглядах-конкурсах  дипломних проектів архітектурних вищих навчальних закладів України.

Викладачі кафедри практикують виїзди з організацією майстер-класів в школах та коледжах Умані, Обухова, Хмільника та інших міст.

Міжнародна співпраця викладачів і студентів кафедри.

Викладачі кафедри проходять стажування в провідних науково-дослідних та навчальних закладах України та закордоном. Асистент кафедри Гомон О.О. з 17.10.2016 по 29.12.2016  стажувалась в Польщі в Люблінському політехнічному університеті.

З 2017 р. студенти кафедри отримують подвійні дипломи магістра КНУБА та Люблінської політехніки (Польща).

Кафедра встановлює нові міжнародні зв’язки для розвитку наукової та педагогічної діяльності фахівців кафедри, а також залучення студентів кафедри до стажування закордоном, навчання та участі у міжнародних конкурсах та конференціях.