II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з робототехніки (Roborace-2019)

23-25 травня 2019 року на базі Одеської національної академії харчових технологій відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Робототехніка” (Roborace-2019). Команду “KNUCA_Robotic” від Київського національного університету будівництва і архітектури представляли студенти Володимир Слюсар і Ярослав Коробенко під керівництвом доцента кафедри будівельних машин Міщука Дмитра Олександровича.

Roborace – це проект робототехнічних змагань, в якому повністю автономні роботи покладаються на показники своїх датчиків, щоб орієнтуватися на треку, знаходити повороти, вибирати швидкість руху і не стикатися з суперниками. Гонки Roborace є відмінною можливістю продемонструвати взаємозв’язок штучного інтелекту з робототехнікою.

Свої технічні можливості продемонстрував і перший робот команди KNUCA_Robotic. Під час робототехнічних змагань команда виявила проблему з драйвером двигуна, тому було прийнято рішення встановити на машину-робота релейну систему керування. Розробка студентів команди KNUCA_Robotic виконувалась в рамках діючого студентського наукового гуртка “Моделювання динаміки та оптимізації маніпуляційних систем роботів”.

Доцент кафедри будівельних машин
Міщук Дмитро Олександрович

Більше фотографій і відео на сторінці facebook Лабораторії роботів Robolab.