ГРЕЦІЯ

Серед найпрестижніших університетів Греції – Національний університет імені Каподистрії, Афінський національний технічний університет, Салонікійський університет Аристо­теля, Афінський університет економіки та бізнесу, Афінський аграрний університет, Афінська школа мистецтв, Університет «Пантеон», Університет Пірея, Університет Центральної Греції, Університет Македонії.

У Греції існують 18 вищих навчальних закладів університетського типу і 14 вищих навчальних закладів технічної освіти. Останні є невід’ємною частиною системи вищої освіти, але належать до неуніверситетського сектору. У Греції існують також військові академії. Дипломи, видані випус­кникам деяких приватних вищих навчальних закладів, не визнаються державою. Університетська освіта складається з трьох ступенів.

ПЕРШИЙ СТУПІНЬ: базовий курс. Базові університетські програми три­вають 4 роки, після їх закінчення випускникам присвоюється вчений ступінь Ptychio з відповідної галузі.

ДРУГИЙ СТУПІНЬ: магістратура. Післядипломна освіта першого рівня триває мінімум 4 семестри, після чого випускникові видається диплом про спеціалізовану післядипломну освіту. Така навчальна програма може бути пройдена в університеті або науково-дослідному інституті за кордоном, але ступінь присвоюється в Греції.

ТРЕТІЙ СТУПІНЬ: докторантура. Ступінь доктора наук присвоюється після публічного захисту докторської дисертації. Робота здобувача має бути оригінальною і демонструвати прогрес в дослідженні обраної галузі. Тривалість навчання за програмою докторського циклу складає щонайменше 3 роки.

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ.

ДЕРЖАВНИЙ СТИПЕНДІАЛЬНИЙ ФОНД ГРЕЦІЇ. Надає стипендії іноземним студентам для навчання на третьому циклі освіти і для постдокторських студій.

Типи стипендій:

– стипендії для PhD студентів: 1-4 роки;

– стипендії для отримання магістерського диплому: 1-3 роки;

– постдокторські студії: від 6 місяців до 1 року;

– стипендії для вивчення грецької мови, літератури, філософії, історії мистецтва для викладачів цих дисциплін: від 6 місяців до 1 року;

– стипендії для відвідання семінарів зі спеціалізації „мистецтво”: від 1 до 2 років;

– стипендії для збору інформації для написання дисертаційного дослідження в іншій країні: 1 рік.

Державний стипендіальний фонд Греції не визначає пріоритетних напрямків освіти. Єдиною умо­вою є наявність заявленої дисципліни в грецькому університеті, обраному кандидатом. Перевага надається тим, хто попередньо налагодив стосунки із грецьким університетом чи з професором з нього. Також важливим критерієм є знання грецької мови.

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

– Посольство Республіки Греція в Україні: Київ, 01901, вул. Добровольчих батальйонів, 10, тел.: +38 044 254-54-71, +38 044 254-54-72, факс: +38 044 254-39-98, www.mfa.gr/kiev

– Міністерство закордонних справ Греції: www.mfa.gr

– Національний фонд стипендій (IKY): www.iky.gr

– Міністерство у справах національної освіти та релігії: www.ypepth.gr

– Фонд Олександра Онассіса (Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation): www.onassis.gr/index.php.

Підготовлено за матеріалами мережі Інтернет.