КАФЕДРА ОПОРУ МАТЕРІАЛІВ

НОВИНИ

 

 

На кафедрі опору матеріалів КНУБА вийшла книга –  курс лекцій «Опір матеріалів з основами теорії пружності».

Деталі події

19.10.2020 р. на 92 році пішов з життя професор кафедри опору матеріалів Шкельов Леонід Тихонович.
  Випускник КІБІ (1952 р.).
  Заслужений професор КНУБА. З 1959 по 2015 р. (56 років) викладав опір матеріалів для студентів КНУБА. 25 років (з 1972 по 1997) був деканом Будівельного факультету. З 1988 – професор кафедри опору матеріалів. З 1981 завідував кафедрою опору матеріалів.  Цілі покоління випускників КНУБА згадують Леоніда Тихоновича 
добрим словом як відданого, чесного, знаючого та доброзичливого викладача.
  За своє життя Леонід Тихонович досяг значних висот в науці. Став лауреатом премії ім. М. С. Буднікова, заслуженим діячем науки і техніки України, відмінником освіти України, дійсним членом академії будівництва України. Займався розробкою наближених методів визначення напружено-деформованого стану пластин і оболонок. Основний напрямок досліджень присвячений вдосконаленню метода прямих і його застосування для визначення напружено-деформованого стану різних конструктивних елементів. Опублікував понад 70 наукових праць, 2 монографії та підручник. Сформував оригінальну методику викладання курсу опору матеріалів, яка і досі реалізується на кафедрі. Був науковим керівником чотирьох доцентів кафедри опору матеріалів КНУБА. Займався підбором персоналу кафедри та вихованням нових кадрів, завдяки чому сформувалася доброзичлива атмосфера та дружній колектив.
  У 2012р. Леоніду Тихоновичу присвоєно вчене звання “Заслужений діяч науки і техніки України" за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави.
  Кафедра опору матеріалів завжди буде пам’ятати Шкельова Леоніда Тихоновича як свого професора, ідеолога викладання, наукового керівника, організатора та “аксакала".
Приносимо щирі співчуття рідним та друзям Леоніда Тихоновича за важку втрату.
 
 
 
У зв’язку з КАРАНТИНОМ, ОЛІМПІАДА з опору матеріалів переноситься.Деталі події