ХОРВАТІЯ

Хорватська система вищої освіти має тривалі традиції, базовані насамперед на низці публічних університетів. Найдавнішим є університет Задара, створений ще 1396 року. Заснований у 1669 році Загребський університет є найстарішим безперервно працюючим університетом у Південно-Східній Європі.

Нині в країні вісім університетів: у Загребі, Спліті, Рієці, Осієку, Задарі, Пулі, Дубровніку (в останньому крім класичного університету є ще міжнародний університет).

У Хорватії діє бінарна система вищої освіти, коли студенти можуть обирати між двома її типами:

– університетська, базована на академічних програмах, що здійснюються винятково в університетах;

– професійні дослідження, які складаються з професійних програм, що здійснюються в політехнічних інститутах і коледжах прикладних наук (у виняткових випадках, професійні програми можуть бути також реалізовані в університетах).

– Систему вищої освіти Хорватії було реформовано відповідно до Болонського процесу і структуровано відповідно до трьох рівнів – бакалаврат, магістратура та докторантура. Навчальний процес також організовано відповідно до Європейської системи трансферу оцінок. Тому навчання в Хорватії є, зокрема, зручним для іноземних студентів, оскільки результати його визнаватимуть в їхніх країнах.

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ.

Стипендіальні програми для іноземців у Хорватії обмежені. Вони надаються громадянам держав, з якими Міністерство науки, освіти і спорту Республіки Хорватія підписало двосторонні угоди зі співпраці або з якими має чинні освітні програми. До переліку таких країн входить і Україна.

Учасникам програм виплачують кошти, а також оплачують проживання та харчування. Заявка на отримання стипендії має бути подана від закладу, де навчається аплікант – індивідуальні заявки не приймаються.

Документи треба надсилати до Агенції з мобільності та програм ЄС.

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

– Посольство Хорватії в Україні: вул. Січових Стрільців, 51/50,  02000, Київ, Тел. +380 44 486 2122, 489 8730 croemb.ukraine@mvpei.hr http://ua.mfa.hr/ua/

– Агенція з мобільності та програм ЄС: вул. Франкопанська, 26, 10000, Загреб, Тел. +385 (0)1 5557 805, bilaterala@mobilnost.hr www.mobilnost.hr

 

Підготовлено за матеріалами мережі Інтернет.