—-стара сторінка—-

Загальна інформація

Кваліфікація – комплексне середовищне проектування архітектурних і містобудівних об’єктів; архітектурне і художнє проектування благоустрою і обладнання міських і ландшафтних територій; проектування інтер’єрів та їх обладнання; архітектурне проектування і художнє конструювання малих архітектурних форм, елементів благоустрою та інформаційно-візуального оформлення архітектурного та міського середовища.

  Тімохін  Віктор Олександрович – завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища.(044) 241-54-24, кімн. 202 (архітектурний корпус)

 

По закінченню 4,5 років навчання студенти отримують диплом з присвоєнням кваліфікації «Бакалавр архітектури». По закінченню 6-річного терміну архітектурної освіти студенти, що навчаються за програмою спеціаліста, отримують диплом з присвоєнням кваліфікації «Архітектор-дизайнер» і правом проектування містобудівних і архітектурних середовищних об’єктів; студенти, що закінчили магістерську програму, отримують диплом і кваліфікацію «Магістр архітектури» й окрім проектування, можуть займатися викладанням у середніх і вищих навчальних закладах, а також науковими дослідженнями в галузі архітектури, містобудування й дизайну. Підготовку очолює кафедра «Дизайн архітектурного середовища», яка більш ніж 20 років здійснює підготовку аспірантів, випуск бакалаврів і магістрів архітектури, архітекторів-дизайнерів. За цей строк кафедра випустила більш ніж 1300 фахівців, які успішно працюють за спеціальністю в архітектурних, містобудівних і дизайнерських організаціях і установах в Україні та в інших країнах. Багато з них успішно закінчили аспірантуру й працюють викладачами і науковими працівниками в університетах України. На кафедрі працюють 9 кандидатів архітектури і доцентів, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України, провідні архітектори Києва. Очолює кафедру доктор архітектури, професор, дійсний член Української академії архітектури. Кафедра є методичним центром, який сприяв відкриттю спеціальності «Дизайн архітектурного середовища» на 10 архітектурних факультетах України. Викладачі кафедри приймають безпосередню участь у розробці Державних стандартів з архітектурної освіти, у публікації підручників, навчальних посібників та інших методичних матеріалів. Студенти кафедри беруть активну участь у наукових конференціях і архітектурних конкурсах, в тому числі міжнародних, заслужено отримуючи на них високі нагороди. Починаючи з 1991 р. студенти кафедри були учасниками 21 огляду-конкурсу випускників архітектурних шкіл України, а також 5 міжнародних дизайн-форумів, що проводила Харківська державна академія дизайну.

Конференції і студентські конкурси

Щорічно кафедра дизайну архітектурного середовища проводить конференцію для аспірантів та студентів старших курсів та мотивує на участь у архітектурних конкурсах.

читати далі

Профорієнтаційна діяльність кафедри

Шановні бакалаври!

читати далі

Громадська і благодійна діяльність

Кафедра Дизайну архітектурного середовища вже не перший рік бере активну участь у благодійному проекті по розпису стін у дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» у м. Києві.

читати далі

Віртуальний музей кафедри

На кафедрі ДАС в межах магістерської роботи студенткою Братуняк Юлією (керівник професор Шебек Н. М.) був розроблений проект віртуального музею кафедри. В цьому музеї будуть висвітлюватись найкращі студентські роботи, живописні, графічні та інші роботи співробітників кафедри, а також важливі події в житті кафедри дизайну архітектурного середовища.

читати далі

Наукова діяльність

  • Методи гармонізації архітектурного і міського середовища (зав. каф., д. арх., проф. В.О.Тімохін, к. арх., доц. Н.М. Шебек, канд. арх., доц. О.С. Зінов’єва, асис. А.С. Андрощук);
  • Засоби дослідження і проектування інтер`єрів та внутрішнього обладнання житлових, громадських, промислових і мобільних будівель і споруд (доц. Н.Ю. Житкова, канд. арх., доц. Г.Л. Ковальська, канд. арх., доц. Ю.С. Рябець, канд. арх., доц. В.О. Праслова, ст. викл. О.В. Іванченко, ст. викл. О.П. Чудутова, асис. Н.Г. Чернятевич);

читати далі

Навчальна та методична діяльність

– Архітектурне проектування 1-5 курси – провідні викладачі кафедри (проф., д. арх. Шебек Н.М., доц., канд. арх. Рябець Ю.С., доц., канд. арх. Праслова В.О., доц., канд. арх. Ковальська Г.Л., доц., канд. арх. Ольховська О.В., доц., канд. арх. Зінов’єва О.С., доц., канд. арх. Булах І.В., доц. Житкова Н.Ю., канд. арх. Вергезов О.Г., ст. викл. Іванченко О.В., доц. Завада В.Т., доц. Маркман П.Ф. та асистенти)

читати далі

Профорієнтаційна діяльність

2018 рік

Фотозвіт з роботи ДЕК на кафедрі дизайну архітектурного середовища 2017.

Вітаємо випускників кафедри дизайну архітектурного середовища, бажаємо подальшої плідної праці в проектних організаціях та наукових установах.

читати далі

Комерціалізація вищої освіти

Виїзна лекція для співробітників компанії Color Club

Міжнародний форум «Дизайн освіта 2017 (Харків)

Огляд конкурс Івано-франківськ

про конкурс КОД

Про літню практику

КОНТАКТИ КАФЕДРИ