Новини науки

 Щодо можливості отримання доступу до електронних ресурсів у межах проєкту Research4Life

Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала РФ, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life.

Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили, зокрема, такі великі видавничі компанії як Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.

Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням: bit.ly/36SnPG9 , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.

13/04/2022

 

Про організацію Всеукраїнського

конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка

«Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Відповідно до листа Державної установи «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» від 13.01.2021 №17/01 директорат науки та інновацій Міністерства освіти і науки України інформує про проведення у 2022 році за підтримки та сприяння Міжнародної асоціації позашкільної освіти Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» (далі – Конкурс).

Наукові напрями (секції) Конкурсу у 2022 році: національно-патріотичне виховання в Україні: стан та перспективи; молодіжне підприємництво, зайнятість молоді; молодіжна участь і молодіжна робота; правова культура, формування правосвідомості сучасної української молоді; формування культури здорового способу життя молоді; молода сім’я в Україні: виклики сучасності та нові цінності; розвиток молодіжного волонтерського руху; вплив епідемії COY ID-19 на сфери життя молоді.

Конкурс проводиться у два етапи: перший етап – рецензування робіт; другий етап – проведення підсумкової науково-практичної конференції.

Терміни проведення Конкурсу: до 04 червня 2022 року (день народження О Яременка) прийом наукових робіт; до 01 серпня 2022 року рецензування робіт; вересень 20.22 року – проведення підсумкової науково- практичної конференції, визначення переможців і призерів.

У разі зацікавленості, запрошуємо долучитись до участі у зазначеному Конкурсі. Більше інформації міститься за посиланням: www. dismp.gov.ua. Телефон для довідок: (044) 223-85-41,  e-mail: mail@dismp.gov.ua.

10/02/2022

Про проведення Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Видавнича журналістика»

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє, що у 2022 році на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Петроградського (далі -КрНУ) відбудеться Міжнародний студентський професійний творчий конкурс «Видавнича журналістика» (далі – Конкурс). У Конкурсі можуть брати участь бакалаври, магістри та аспіранти ЗВО України та інших країн. Кожен учасник Конкурсу має право брати участь в одній або кількох номінаціях..

Конкурс проводиться, в межах розвитку Інноваційного ХАБу здобувачів вищої освіти та молодих учених з метою інтеграції України в європейський освітньо- науковий простір, розширення міжнародних зв’язків, стимулювання, інноваційної діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, зокрема, просування книги і читання засобами соціальних комунікацій, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді тощо.

Конкурс проводиться у два тури: перший – у квітні 2022 р., другий – у травні- червні 2022 р. I тур Конкурсу проходить у ЗВО з метою відбору кращих творчих робіт для участі в II турі Конкурсу, які надсилаються до КрНУ в електронному вигляді до 10 травня 2022 року.

Детальну інформацію щодо участі у Конкурсі можна отримати: сайт https://:krnukonkurs.kdu.edu.ua; контактна особа – Сізова Ксенія Леонідівна, професор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Телефон: (098) 367-79-55, e-mail; Sizovax@gmail.com

10/02/2022

Шановні колеги!

Інформуємо, що відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту від 29 вересня 2017 року Державне агенство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах у 2022/2023 навчальному році.

Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2022/2023 навчальний рік відкрита та триватиме до 1 квітня 2022 року.

З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: http://viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships

У додатку надсилаємо копію листа Державного агенства з питань розвитку освіти Латвійської Республіки від 24.01.2022 р. № 4.-10.2/458 та інформаційний бюлетень з деталями про надання стипендій Латвією громадянам іноземних країн на 2022-2023 навчальний рік.

10/02/2022

Шановні колеги!

Інформуємо, що в рамках грантового соціального проекту проводиться конкурс студентських наукових робіт під гаслом «Повір у себе! Повір у свої можливості!». Основна мета соціального проекту – підтримка та мотивація студентів, які здобувають освіту в Україні, до активної наукової роботи, що може бути успішною та приносити вигоду задовго до отримання диплому. Організаторами заходу є «Scholarship в Україні» спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Взяти участь у конкурсі можуть студенти – громадяни України різних закладів вищої освіти незалежно від року навчання.

На конкурс подаються оригінальні статті на тему «Промоакційний маркетинг – міф просування чи невід’ємна частина виживання у конкурентній боротьбі на ринку?», об’ємом від 1000 до 3000 слів. Роботи приймаються включно до 16.02.2022 року. Участь у конкурсі безкоштовна.

Для участі в конкурсі необхідно до 15.02.2022 р. надіслати організаторам попередню заявку на електронну пошту grant@scholarship.in.ua. Більш детальна інформація за посиланнями на сайті грантонадавача https://promocodius.com/ua/konkurs .

Оцінювання робіт буде проводитись у два етапи: відбір трьох найкращих робіт, захист та презентація робіт переможців першого етапу. Фінал конкурсу буде проходити дистанційно у березні 2022 року. До складу журі долучаються представники бізнесу, закладів вищої освіти та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Контактна особа – Валуєва Юлія Сергіївна, організатор соціального проекту «Scholarship в Україні»; тел.(0671-622-62-82, е-mail: grant@scholarship.in.ua. Офіційний сайт: https://scholarship.in.ua/uk.

10/02/2022

Про проведення Всеукраїнського студентського турніру з фізики

Державна наукова установа “Інститут модернізації змісту освіти” повідомляє, що 5-9 лютого 2022 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнський турнір студентів-фізиків (для студентів фізичних та інженерних спеціальностей). Співорганізатором турніру виступає Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. Турнір буде проходити в дистанційному режимі як відбірковий етап до міжнародного фінального етапу в м. Букараманга (Колумбія), який планується провести в очному режимі. Переможці українського етапу представлятимуть Україну у фіналі в м. Букарамага навесні 2022 року. Команда має складатися з 5-6 учасників-студентів, можливий додатково дорослий консультант-керівник.

З правилами, завданнями, умовами Турніру можна ознайомитись на сайтах: https://iptnet.info/, https://ukraine.iptnet.info/ та в телеграм групі “СТФ Україна”.

Детальну інформацію щодо участі у Турнірі можна уточнити у голови Організаційного комітету Безшийка Олега Анатолійовича: E-mail: obezsh@gmail.com , телефон: (068) 117-77-84.

03/02/2022

Про подання претендентів та їх робіт на здобуття Премії Верховної Ради України молодим ученим у 2022 році

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій (далі – Комітет) інформує, що відповідно до Положення про Премію Верховної Ради України молодим ученим (далі – Положення), затвердженого Постановою Верховної Ради України від 05.02.2019 № 2675-VIII “Про Премію Верховної Ради України молодим ученим”, розпочався етап формування, висунення та подання робіт на Премію Верховної Ради України молодим ученим (далі – Премія) за 2022 рік.

Відповідно до пункту 2 Положення Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій своїм Рішенням від 15.12.2021 (протокол № 90) затвердив Інструкціюз оформлення і подання документів на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим та порядку їх розгляду (далі – Інструкція).

Відповідно до Положення та Інструкції Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій приймає роботи для присудження щорічних Премій Верховної Ради України молодим ученим.

01/28/2022

 

Всеукраїнський конкурс наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» започатковує Всеукраїнський конкурс наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» за підтримки та сприяння Міжнародної асоціації позашкільної освіти.
Наукові напрями (секції) Конкурсу у 2022 році: національно-патріотичне виховання в Україні: стан та перспективи; молодіжне підприємництво, зайнятість молоді; молодіжна участь і молодіжна робота; правова культура, формування правосвідомості сучасної української молоді; формування культури здорового способу життя молоді; молода сім’я в Україні: виклики сучасності та нові цінності; розвиток молодіжного волонтерського руху; вплив епідемії COVID-19 на сфери життя молоді.
Конкурс проводиться у два етапи: перший етап – рецензування робіт; другий етап – проведення підсумкової науково-практичної конференції.
Терміни організації Конкурсу: до 04 червня (день народження О. Яременка) 2022 року прийом наукових робіт; до 01 серпня 2022 року рецензування робіт; вересень 2022 року – проведення підсумкової науково- практичної конференції, визначення переможців і призерів.

01/17/2022


Технічне завдання на розроблення проєкту Зміни №1 ДБНБ.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій»

1. Виконавець робіт:

Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА)

2. Стислий виклад змісту проєкту Технічного завдання:

Відповідно до Технічного завдання розробляється проєкт Зміни № 1 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій».

У технічному завданні зазначаються вимоги до змісту, побудови, викладання, оформлення проекту будівельних норм та супроводжувальних документів до них, перелік підприємств, установ та організацій, що провадять діяльність у сфері будівництва, містобудування та архітектури, яким надається проект будівельних норм для вивчення і надання пропозицій, а також базова організація у будівництві, що проводитиме перевірку проекту будівельних норм.

3. Спосіб оприлюднення проекту Технічного завдання:

Проєкт Технічного завдання на розроблення проєкту Зміни № 1 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінрегіону (www.minregion.gov.ua) та виконавця робіт – Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) (www.knuba.edu.ua).

4. Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції:

Протягом десяти робочих днів після оприлюднення проекту технічного завдання Мінрегіоном приймаються пропозиції до проекту технічного завдання у письмовій формі.

5. Інформація про спосіб надання зауважень та пропозицій до проєкту Технічного завдання:

Зауваження та пропозиції надсилати у письмовій формі електронною та звичайною поштою: Міністерство розвитку громад та територій України,  01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9 (юридична адреса), тел./факс: (044) 278-83-90, тел. (044) 284-05-94; e-mail: melnychukgv@minregion.gov.ua; minregion@minregion.gov.ua; vnti@knuba.edu.ua

ТЗ_ДБН Планування та забудова

30/12/2021

Перелік проєктів, які пропонуються до проходження другого етапу конкурсного відбору проєктів  фундаментальних досліджень, прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок


З 15 листопада 2021 року по 28 лютого 2022 року триває прийом заявок на IV Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності у межах здобуття Відзнаки імені Сергія Кемського.
Конкурс заохочує студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей до дослідження Революції Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.
Конкурс має на меті активізувати науковий інтерес до подій Революції Гідності, сприяти критичному переосмисленню новітньої історії України та популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану серед молоді.
Основна платформа Конкурсу – соціальна мережа Facebook на сторінці: https://www.facebook.com/Vidznaka.Kemsky.Serhiy/
11/29/2021
На базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського у травні-червні 2022 року в дистанційній формі буде проходити Міжнародний конкурс студентських наукових робіт (далі – Конкурс).
Конкурс проводиться за спеціальностями: 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 101 «Екологія», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 274 «Автомобільний транспорт», 275 «Транспортні технології», 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями), 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 035 «Філологія», 263 «Цивільна безпека».
11/24/2021
Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє, що на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу буде проводитися Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку» (далі – Конкурс) за напрямами: Соціальні та поведінкові науки; Управління та адміністрування.
Конкурс проводиться у два етапи:
І етап – до 15.02.2022 р. – підготовка наукових робіт у закладах вищої освіти та подання їх до базового закладу вищої освіти.
II етап – до 15.03.2022 р. – рецензування конкурсних робіт.
28-29 квітня 2022 р. – проведення підсумкової науково-практичної конференції у режимі відеоконференції.
11/24/2021
Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.
11/23/2021
Директорат науки та інновацій Міністерства освіти і науки України інформує про проведення у 2021 році в рамках проекту #Green4Europe онлайн-хакатонів, на яких будуть представлені технічні та екологічні проекти.
Організаторами хакатонів #Green4Europe виступають ГО «Енергійна країна», берлінський технічний центр N3XTCODER та Асоціація сталого розвитку Грузії за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини й сприяння міжнародних партнерів.
11/23/2021
Запрошуємо студентів взяти участь у Конкурсі, який відбудеться з листопада 2021 року по квітень 2022 року та в роботі Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених «Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту» 20-21 квітня 2022 року.
11/22/2021
Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» (далі – Інститут), що є державною бюджетною неприбутковою науково-дослідною установою та належить до сфери управління Міністерства молоді та спорту України, відповідно до частини четвертої статті 24 закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Типового положення про ради молодих вчених при органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 822, з метою залучення молодих вчених до реалізації та розвитку державної сімейної, молодіжної політики, запрошує молодих вчених увійти до складу Ради молодих вчених.
До 1 грудня 2021 року формується ініціативна група зі створення Ради молодих вчених при Державному інституті сімейної та молодіжної політики.
До 31 грудня 2021 року приймаються документи від закладів вищої освіти, наукових центрів, ключових лабораторій, наукових установ та організацій, товариств молодих вчених, які делегують своїх представників для участі в установчих зборах зі створення Ради молодих вчених.
11/16/2021
Перший тур – у закладах вищої освіти, листопад 2021 року – січень 2022 року;
Другий тур – у базових закладах вищої освіти, лютий – квітень 2022 року.
11/08/2021
Міжнародний студентський професійний творчий конкурс «Аграрні науки та продовольство»  проводиться з метою інтеграції України у світовий освітній простір, розширення міжнародних зв’язків, виявлення та підтримки найбільш талановитих студентів, формування творчого покоління науково активної молоді в аграрній науці, конкурентоспроможної на міжнародному ринку праці.
10/22/2021
Державне підприємство «Державний науково-дослідний і проектний інститут» (ДП «ДержавтотрансНДІпроект») спільно з Державним підприємством «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М. П. Шульгіна» (ДП «ДерждорНДІ») за підтримки Міністерства інфраструктури України, Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, провідних університетів, профільних науково-дослідних і фахових організацій, організовують проведення 23-25 листопада 2021 р. Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективи розвитку автомобільного транспорту та інфраструктури» в режимі відеоконференції (онлайн).
Метою конференції є наукова, експертно-аналітична та інформаційна підтримка держави у визначенні стану, проблем, тенденцій, перспектив і доцільних стратегій розвитку автомобільного транспорту, інфраструктури та суміжних галузей з огляду на міжнародну інтеграцію і глобальні виклики, обмін досвідом і синергія.
10/22/2021
Доводимо до відома факультетів накази університету від 08.10.2021 р. №339, №400
Просимо проконтролювати виконання цих наказів кафедрами факультету.
10/21/2021
Щодо державних іменних стипендій найкращим молодим вченим з метою увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні
Державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні (далі – стипендії) призначаються за вагомий внесок у розвиток української науки як важливої складової захисту національних інтересів України, за посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти.
Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України запрошує до участі у конкурсному відборі стипендій для молодих вчених закладів вищої освіти та наукових установ.
Відбір претендентів відбувається за такими номінаціями:
 стипендія імені Дмитра Максимова;
 стипендія імені Назарія Войтовича;
 стипендія імені Романа Гурика;
 стипендія імені Устима Голоднюка;
 стипендія імені Юрія Поправки.
10/19/2021
Повідомляємо про оголошення у 2021 році конкурсного відбору проєктів наукових досліджень і розробок, які виконуються ЗВО та НУ, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. Відповідно до наказу перший етап Конкурсу необхідно провести в єдиній інформаційній системі «Наука в університетах» (далі – Система) до 02 листопада 2021 року. Доступ керівникам для введення проєктів надаватиметься з 25 жовтня 2021 року. Керівники проєктів, яких авторизували співробітники НДЧ, самостійно вводять проєкти в Систему за посиланням: kis.rit.org.ua.
10/04/2021
Повідомляємо, що відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та наказу Міністерства освіти і науки України від 29.09.2021 № 1027 «Про оголошення конкурсного відбору у 2021 році проєктів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених», з 04 жовтня 2021 року проводиться конкурсний відбір проєктів, виконання яких розпочнеться з 2022 року. Доступ керівникам для введення проєктів надаватиметься з 25 жовтня 2021 року.
10/04/2021
Шановні колеги! 

Чудові новини, ми оголошуємо початок реєстрації на конференцію користувачів ESRI Ukraine 2021.

Конференція відбудеться 26-27 жовтня 2021 року, у онлайн форматі.

Компанія Esri Ukraine надає геоінформаційну платформу світового класу для створення на підприємстві / в установі корпоративної геоінформаційної системи (далі – ДВС). http://www.esri.ua/sarticle.php?id=8

Наша програмна платформа допомагає компаніям, які займаються комерційною діяльністю, державним установам та навчальним закладам відображати корпоративні та ситуативні дані через електронну карту і, досягнувши ситуаційної обізнаності, вживати своєчасні, обгрунтовані і, зокрема, критично важливі рішення, використовуючи весь потенціал сучасних геоінформаційних технологій.

Починаючи з 1 липня 2012 Esri Ukraine отримала статус міжнародного дистриб’ютора Інституту досліджень систем навколишнього середовища Esri на території України. Esri Ukraine надає послуги з постачання ліцензійних програмних продуктів платформи ArcGIS і широкий спектр супутніх інформаційно-консультаційних послуг.

Більше 500 організацій по всій території України успішно використовують рішення на платформі ArcGIS за різними напрямками діяльності, щоб отримати розуміння ситуації, дізнатися в якому стані знаходиться підприємство, розширити знання про активи та операціяї для того, щоб удосконалити робочі процеси. Наші клієнти входять в найбільше співтовариство користувачів ГІС в світі, з більш ніж одним мільйоном користувачів в 300 000 організаціях, що знаходяться в 90 країнах світу.

Щоб забезпечити нашим клієнтам максимальну віддачу від інвестицій в наші програмні продукти, компанія Esri Ukraine має партнерські відносини з багатьма організаціями на території України в різних сферах економіки. Також ми маємо доступ до глобальної партнерської мережі Esri, в яку входять 2000 компаній по всьому світу, для того, щоб допомогти нашим клієнтам впровадити і підтримувати ГІС будь-якої складності.

Також запрошуємо Вас до участі у майстер-класах та пропонуємо виступити з доповіддю.
Усім учасникам майстер-класів буде видано іменні сертифікати.

У разі виникнення питань та пропозицій, пишіть на пошту marketing@esri.ua, або телефонуйте за номером: (044) 502-41-21.

09/30/2021

До відома деканів факультетів КНУБА!

“Інститут модернізаціії змісту освіти” формує перелік проведення міжнародних, всеукраїнських наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки.

Тому просимо надати до НДЧ (к. 2304, тел. 4-50) пропозиції та обгрунтування до Переліку проведення наукових конференцій на наступний рік в паперовому та електронному виглядах на адресу vnti@knuba.edu.ua до 8 листопада 2021 року.

Надаємо копію листа та форми для заповнення:

Додатки 1, 2 для заповнення форми

09/29/2021

30 вересня завершується прийом документів для участі в конкурсі на здобуття Премії Кабінету Міністрів України за розроблення інноваційних технологій.

Премія присуджується щороку за особливі досягнення в розробленні і впровадженні інноваційних технологій у виробництво та виведення на ринок вітчизняної інноваційної продукції. Премія присуджується на конкурсних засадах.

На здобуття Премії можуть бути висунуті роботи з розроблення і впровадження інноваційних технологій, результатом яких є реалізовані інноваційні проєкти.

Під час присудження Премії враховується наступне:

практична цінність та перспективність результатів пов’язаної з роботою господарської діяльності заявника для підприємства, окремих галузей промисловості та/або національної економіки в цілому;

кількість створених робочих місць для впровадження інноваційної технології, у тому числі нових робочих місць у високотехнологічних галузях;

наявність сучасного високотехнологічного наукового обладнання та ефективність його використання в процесі впровадження інноваційної технології;

відповідність роботи пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності;

кількість охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності, що отримані в Україні і за кордоном та використані в роботі;

кількість укладених у процесі виконання роботи ліцензійних угод на використання об’єктів права інтелектуальної власності та ноу-хау.

Розмір Премії визначається щороку Кабінетом Міністрів України.

Перелік і форми документів, вимоги до їх оформлення, процедуру подання та контактну інформацію можна переглянути тут.

Тимчасово змінено контактні номери телефонів осіб, відповідальних за приймання матеріалів робіт для участі в конкурсі на здобуття Премії Кабінету Міністрів України за розроблення інноваційних технологій:

 • (044) 287 82 50 (постійний: 287-82-66) – Заєць Антоніна Володимирівна;
 • (044) 287 82 33 (постійний: 287-89-23) – Клесова Світлана Іванівна.
09/24/2021

Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти”

Міністерство освіти і науки України за підтримки Google Україна організовує безоплатне навчання керівників закладів вищої, фахової передвищої освіти, викладачів за онлайн-курсом “Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти”, який проходитиме 4-18 жовтня 2021 року.

Курс покликаний розширити можливості використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу.

Формат курсу побудований на живому спілкуванні з тренерами Академії цифрового розвитку, які протягом терміну навчання будуть консультувати і допомагати слухачам. Учасники будуть отримувати завдання у захищених віртуальних навчальних кімнатах Google Класів, де буде забезпечено ефективний зворотний зв’язок через супровід і консультації тренерів. 

До кожної теми буде публікуватися запис лекції, організовано додаткову консультацію через відеоконференції в Google Meet, під час яких кожен учасник отримає можливість поставити питання тренеру наживо, продемонструвати екран для вирішення проблемної ситуації.

Курс містить п’ять модулів, кожен із яких складається з відеолекції, практичних завдань, підсумкового тесту і розрахований на опрацювання матеріалів протягом 1-2 годин щоденно. У програмі курсу:

 • як організувати ефективну взаємодію між учасниками освітнього процесу за допомогою цифрових інструментів Google;
 • які особливості та переваги Google Workspace for Education;
 • як працювати з обліковим записом закладу вищої освіти на різних пристроях: за допомогою комп’ютера і мобільного пристрою;
 • як створити та підтримувати персональне інформаційне середовище викладача закладу вищої освіти.

Особлива увага приділятиметься організації дистанційного навчання: як підготувати завдання у віртуальних кімнатах, зібрати студентські роботи, залучити до захищених відеозустрічей, організувати автоматичне імпортування оцінок, вести електронні журнали, надсилати звіти для опікунів, формувати звіти для керівництва, використовувати можливості різних пристроїв для захищеного освітнього процесу онлайн.

Перелік додатків, які будуть опрацьовані: Gmail, Google Клас, Google Meet, Google Календар, Google Keep, Google Диск, Google Документи, Google Таблиці, App Sheet, Google Презентації, Google Форми, Google Jamboard, Google Мої карти, знайомство з програмою “Місцевих експертів”, Google Сайти, Google Тренди, Google Академія, Google Групи, Google Сповіщення, Доповнення до об’єктів Google Диску, Google Chrome, Google Довідка, Google Центр безпеки, можливості Google Workspace.

Навчання розпочнеться 4 жовтня 2021 року о 17:00 з перегляду відеотрансляції з описом навчального процесу, знайомством із програмою, організаційними питаннями та матеріалами завдань.

Освітній процес за курсом організований у захищеній віртуальній кімнаті, забезпечується методичний супровід, консультування, на період навчання надається тимчасовий персональний обліковий запис в реальній системі для можливості ознайомитися з перевагами системи Google Workspace for Education.

За підсумками курсу учасники отримають сертифікат про успішне завершення навчання за програмою “Цифрові інструменти Google для закладів вищої освіти” в кількості 15 годин (0,5 кредити ECTS).

Покликання на форму реєстрації. Із детальною програмою курсу можна ознайомитися за покликанням.

Інфо з https://mon.gov.ua/ua/news/4-zhovtnya-startuye-onlajn-kurs-cifrovi-instrumenti-google-dlya-zakladiv-vishoyi-ta-fahovoyi-peredvishoyi-osviti

09/24/2021

 

Щодо інформування вчених про можливість участі у вебінарах

Протягом вересня-грудня цього року буде проведено низку вебінарів з питань використання електронних ресурсів наукової інформації.
Так, компанія Clarivate проведе з 11 по 14 жовтня вебінари з питань використання бази даних Web of Science Core Collection та аналітичного інструмента InCites.
Компанія Elsevier в період з кінця вересня по грудень цього року організовує вебінари, присвячені питанням використання баз даних ScienceDirect, Scopus, аналітичного інструмента S сі Vai та інших електронних ресурсів.
Окрім того, з 22 по 24 вересня 2021 року представники видавництва Bentham Science проведуть вебінари з питань використання ресурсів видавництва (електронних книг та журналів), до яких ЗВО та наукові установи України отримали безкоштовний тестовий доступ до кінця 2021 року.

Додаток_Програма вебінарів_вересень-грудень

09/24/2021

 

Про формування Переліку проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки у 2022 році

Доводимо до Вашого відома лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» № 22.1/10-2018 від 06.09.2021 «Про формування Переліку проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки у 2022 році».

Просимо надати до НДЧ (к.2304 тел. 4-50) пропозиції та обгрунтування до Переліку проведення наукових конференцій на наступний рік в паперовому та електронному виглядах на адресу vnti@knuba.edu.ua. до 08.11.2021р.

Додатки до листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 06.09.2021р. № 22.1/10-2018

09/23/2021

 

Щодо оголошення конкурсу на здобуття нагород НАН України

Директорат науки та інновацій Міністерства освіти і науки України розглянув лист Національної академії наук України (далі – НАН України) від 29.06.2021 № 1/1020-5 щодо конкурсу на здобуття Золотої медалі імені В. І. Вернадського НАН України, Премій імені видатних учених НАН України, а також Премій для студентів закладів вищої освіти і молодих учених, що присуджуються НАН України у 2021 році та направляє до відома інформаційне повідомлення про конкурс.

КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЙ ІМЕНІ ВИДАТНИХ УЧЕНИХ УКРАЇНИ

КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЙ ДЛЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ І СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА КРАЩІ НАУКОВІ РОБОТИ

КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ЗОЛОТОЇ МЕДАЛІ ІМЕНІ В.І.ВЕРНАДСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

09/22/2021

 

Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців

Державна науково-технічна бібліотека України (далі — ДНТБ України) за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID протягом вересня та жовтня 2021 року (29.09, 01.10, 04.10), проведе ряд вебінарів та майстер-класів на тему: “Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців”.
Серія вебінарів присвячена питанням використання постійних ідентифікаторів ORCID для ідентифікації науковців та установ, поєднання та покращення пошуку наукового доробку. Крім цього мова піде про переваги використання установами відкритих інструментів, які пропонують ORCID для покращення дослідницької інфраструктури, а також про взаємозв’язок постійних ідентифікаторів, відкритого доступу та FAIR даних.
Мова також піде про Національну електронну науково-інформаційну систему (URIS) (Ukrainian Research Information System), оскільки вона пов’язана із постійними ідентифікаторами.
Унікальний ідентифікатор ORCID дозволяє науковцям вирізнити їхні наукові результати серед інших та забезпечити визнання їхньої роботи, зокрема, серед іноземних колег.

Ідентифікатор ORCID допомагає науковцям зберегти час і присвятити його дослідженням, зменшити зусилля, які йдуть на опрацювання дублікатів у системах наукових даних, забезпечити афіляцію з установами, грантами, публікаціями, експертними оцінками та зберегти якість таких даних.

ПРОГРАМА ВИКОРИСТАННЯ ПОСТІЙНИХ ІДЕНТИФІКАТОРІВ УЧЕНИХ ТА УСТАНОВ, ЇХ РОЛЬ У НАУКОВІЙ ЕКОСИСТЕМІ. МАЙСТЕР-КЛАСИ ORCID ДЛЯ НАУКОВЦІВ

09/22/2021

 

Шановні колеги!

05–06 листопада 2021 року в Державному університеті “Житомирська політехніка” відбудеться XI Всеукраїнська науково-технічна конференція з міжнародною участю “ПРОЦЕСИ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ, ВЕРСТАТИ ТА ІНСТРУМЕНТ”

Метою конференції є обговорення та визначення перспектив розвитку машинобудівного комплексу України та інших країн, обмін інформацією і досвідом у галузі обробки матеріалів, конструювання прогресивного технологічного обладнання, використання автоматизованих систем підготовки виробництва, формування спільних наукових програм.

Наукові напрямки конференції

 1. Сучасні процеси механічної обробки:
  1.1. – проблеми розвитку машинобудування в Україні та інших країнах;
  1.2. – прогресивні види обробки;
  1.3. – сучасні технології машинобудування.
 2. Конструювання та дослідження верстатних систем:
  2.1. – проблеми виробництва верстатів;
  2.2. – компонування верстатів і систем, САПР;
  2.3. – динаміка та моделювання процесів у верстатних системах;
  2.4. – надійність і довговічність верстатів.
 3. Інструменти та інструментальне виробництво:
  3.1. – сучасний стан і перспективи розвитку інструментального виробництва;
  3.2. – проектування та виготовлення інструментів;
  3.3. – прогресивні конструкції інструментів, особливості їх експлуатації.

Під час роботи конференції заплановані виступи представників провідних академічних установ України та ряду закордонних країн.

Своїм досвідом та науковими напрацюваннями ділитимуться українські та іноземні вчені у напрямку процесів механічної обробки, верстатів та інструментів.

Запрошуємо до участі українських та іноземних вчених, а також спеціалістів виробничих підприємств за напрямком конференції.

З більш детальною інформацією про тематику конференції, порядком проведення та процедурою публікації матеріалів досліджень можна дізнатися за наступним посиланням: Інформаційне повідомлення

Офіційне посилання: https://news.ztu.edu.ua/2021/09/zaproshuyemo-vzyaty-uchast-u-xi-vseukrayinskij-naukovo-tehnichnij-konferentsiyi-protsesy-mehanichnoyi-obrobky-verstaty-ta-instrument/#more-22260

09/22/2021

 

Доводимо наказ Міністерства освіти і науки України від 28.07.2021р. №865 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році»

Поздоровляємо!

 Студентів-переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021р. та їх наукових керівників за високий рівень результатів наукових досліджень.

№ з/п Прізвище, ім’я та по батькові студента Прізвище, ім’я та по батькові наукового керівника, посада Диплом

(ступінь)

Архітектура та містобудування

1 Литвинчук Марина Юріївна Клюшниченко Євген Єлисійович, професор ІІІ
2 Яблоновська Анна Олександрівна Рогожнікова Олена Євгеніївна, викладач ІІІ
Будівництво та цивільна інженерія
3 Журавський Дмитро Олександрович Журавський Олександр Дмитрович, доцент І
4 Тимінський Денис Вікторович Константинівський Олександр Петрович, доцент І
5 Ротозій Анна Юріївна Жукова Олена Григорівна, доцент І
6 Чередніченко Олександра Петрівна Сингаївська Олександра Іванівна, професор ІІ
7 Некора Валерія Сергіївна Лавріненко Людмила Іванівна, доцент ІІ
8 Снитко Анастасія Геннадіївна Кочетов Генадій Михайлович, професор ІІ
9 Наглюк Богдан Валерійович Вабіщевич Максим Олегович, професор ІІІ
10 Мазур Владислав Олександрович Суханевич Марина Володимирівна, доцент ІІІ
11 Вакуленко Дар’я Ігорівна Мілейковський Віктор Олександрович, доцент ІІІ
12 Колеватих Ігор Сергійович Волошкіна Олена Семенівна, професор ІІІ
13 Недашківська Юлія Миколаївна Хомутецька Тетяна Петрівна, професор ІІІ

Галузеве машинобудування (підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліотративні машини і обладнання)

14 Пригоцький Василь Вікторович Назаренко Іван Іванович, завідувач кафедри

 

ІІ
Галузеве машинобудування (машини аграрно-лісового та транспортного комплексів)
15 Пенькова Катерина Миколаївна Делембовський Максим Михайлович, доцент І
Геодезія
16 Третяк Владислав Максимович Лепетюк Вікторія Борисівна, доцент І

Економіка бізнесу

17 Ющенко Анастасія Олександрівна Івахненко Ірина Сергіївна, професор ІІ
18 Ісмаїлова Каміла Рустамівна Новикова Іннола Вікторівна, завідувач кафедри ІІІ

Економіка будівництва

19 Лейченко Максим Андрійович Івахненко Ірина Сергіївна, професор ІІ
20 Рябініна Юлія Сергіївна Цифра Тетяна Юріївна, доцент ІІІ
Екологія
21 Кузьмішина Раїса Сергіївна Кривомаз Тетяна Іванівна, професор ІІІ

Енергетика

22 Третяк Андрій Васильович Голенков Геннадій Михайлович, доцент ІІІ
23 Дяченко Артем Анатолійович Гламаздін Павло Михайлович, доцент ІІІ

Професійна освіта

24 Долгополов Сергій Юрійович Калениченко Руслан Арсенович, доцент І

Педагогічна та вікова психологія

25 Долгополов Сергій Юрійович Калениченко Руслан Арсенович, доцент ІІІ

 

Активних організаторів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» у 2020/2021 навчальному році за високий рівень організаційної та методичної роботи

Климчук Марина Миколаївна, професор кафедри організації та управління будівництвом;
Чепурна Наталія Володимирівна, доцент кафедри теплотехніки;
Бондаренко Ольга Петрівна, доцент кафедри будівельних матеріалів;
Денисенко Наталія Олегівна, доцент кафедри міського господарства.

09/20/2021

 

Про неприпустимість участі у «міжнародному конгресі математиків» у липні 2022 року в м. Санкт-Петербург (Росія)

У порядку інформування повідомляємо, що посольством РФ в Україні анонсується проведення в Росії у наступному році (6-14.07.2022, м.Санкт- Петербург) «міжнародного конгресу математиків» і наразі вживаються заходи щодо заохочення представників професійного середовища до завчасної реєстрації.
МЗС України вважає неприпустимою участь офіційних представників України у зазначеному заході на території країни-агресора і нагадує, що рекомендації щодо приватних поїздок громадян України до РФ оприлюднені і оновлюються (у т.ч. з урахуванням змін епідеміологічної ситуації) на сайті Міністерства.
Просимо врахувати в роботі з науковими і освітніми установами України.

09/09/2021

 

ІІІ Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України»

Шановні викладачі, аспіранти, студенти, науковці!

Міжнародна асоціація трансферу технологій

Національний інститут регіонального розвитку

Київський національний університет будівництва і архітектури

Мала академія наук

AGGR University

Інформують Вас, що 13 жовтня 2021 р. проводиться ІІІ Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України».

Конфереція проводиться за підтримки Проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation / Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах.

Деталі на сайті: https://itta.org.ua/koferencia-13-10-21/

09/08/2021

 

Щодо інформування вчених про можливість участі у вебінарах

3 7 по 9 вересня 2021 року відбудеться серія вебінарів українською мовою, присвячених питанням роботи з базою даних Web of Science Core Collection та інструментам, які дає можливість вченим використовувати ця база даних.
Вебінари, які організовує компанія Clarivate, проведе експерт компанії Ірина Тихонкова. За інформацією, наданою організаторами, вебінари будуть розпочинатися щодня о 10 год. 15 хв. з повтором о 16 год. 15 хв., щоб учасники змогли обрати для себе більш зручний час, а всі учасники, які зареєструються та прослухають не менше 90% основного часу вебінару, зможуть отримати електронні сертифікати про участь.
Додатково організатори звертають увагу, що вебінари будуть проходити на платформі WEBEX, яка не підтримує операційну систему Windows ХР та деякі версії браузерів, тож є необхідність з’ясувати можливість підключення для участі на цій платформі заздалегідь.

Програма вебінарів, які відбудуться 7-9 вересня 2021 року

09/07/2021

 

Предварительный просмотр изображения

З 7 вересня до 31 жовтня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Національна агенція академічних обмінів Республіки Польща (NAWA) проводять конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки.

Проєктні пропозиції приймаються за такими пріоритетними напрямами: 

 • комп’ютерні та новітні виробничі технології (лазерні, високоточні, мехатронні, роботизовані, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
 • енергетичний менеджмент та енергоефективність;
 • екологія та управління навколишнім середовищем;
 • науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найпоширенішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика;
 • нові речовини та матеріали;
 • соціальні та гуманітарні науки;
 • оборонні технології.

Зазначення пріоритетного напряму у формі заявки є обов’язковим!

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.

Інфо: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-konkurs-ukrayinsko-polskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2022-2023-roki

09/07/2021

 

Вебінар “Від студентського проєкту до українського єдинорога”

Інформуємо про можливість взяти участь у вебінарі «Від студентського проєкту до українського єдинорога», який відбудеться 07 вересня 2021 року о 15:00 у форматі online. Участь у вебінарі безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням: https://form.typeform.com/to/uWWZ2Qtl
Вебінар проводитиметься: організаторами конкурсу стартапів IT_EUREKA, Міністерством освіти і науки України, інкубатором стартапів Sigma Software Labs, IT-консалтинговою компанією Sigma Software.
Під час вебінару ви дізнаєтеся про:
• можливості для втілення креативних студентських ідей;
• перспективи розвитку стартап-екосистеми в Україні;
• трамплін, який дає конкурс IT_EUREKA для стартаперів.
Зустріч відбудеться у форматі живого спілкування. У вас буде можливість не лише почути про досвід успішних проектів, але й задати свої питання в прямому ефірі.
Спеціальні гості події:
• переможці конкурсу IT_EUREKA минулих років;
• резиденти інкубатору стартапів Sigma Software Labs;
• представники успішних стартапів, яких підтримала Sigma Software.

Також додатково інформуємо, що прийом заявок на шостий сезон конкурсу стартап-проєктів у галузі інформаційних технологій – IT_EUREKA продовжено до 20 вересня: https://iteureka.com/

09/06/2021

 

Предварительный просмотр изображения

Шановні молоді вчені!
Запрошуємо прийняти участь у другому конкурсному відборі кращих монографій молодих учених за фінансової підтримки Видавничого дому «Гельветика» в рамках Меморандуму про партнерство та співробітництво між Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Видавничим домом «Гельветика» (Видавничий дім “Гельветика”).
Конкурс проводиться з метою сприяння діяльності науковців, забезпечення належних умов для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації наукових та науково-педагогічних працівників, створення спільних науково-освітніх та науково-дослідних структур, реалізація науково-освітніх та науково-дослідних проєктів шляхом розвитку співробітництва між Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Видавничим домом «Гельветика».
Учасниками конкурсу є молоді вчені самоврядних молодіжних організацій, закладів вищої освіти та наукових установ усіх форм власності, які фахово займаються науковою діяльністю віком до 35 років (до 40 років – для докторів наук).
Конкурс проводиться на засадах добровільності, відкритості, прозорості.
Основні завдання Конкурсу:
1) визначення кращих сучасних наукових здобутків молодих учених у номінаціях Конкурсу;
2) сприяння популяризації наукових і методичних розробок, що забезпечують супровід освітнього процесу в українських закладах вищої освіти;
3) підтримка розвитку національного наукового книговидання;
4) публічне визнання досягнень молодих учених як інструмент заохочення до подальших напрацювань.
До участі у конкурсі допускаються рукописи, які ще не були офіційно оприлюднені
Конкурс проводиться за 12 науковими спеціальностями:
– 02 «Культура і мистецтво»;
– 032 «Історія та археологія»;
– 035 «Філологія»;
– 051 «Економіка»;
– 052 «Політологія»;
– 053 «Психологія»;
– 061 «Журналістика»;
– 081 «Право»;
– 10 «Природничі науки»;
– 12 «Інформаційні технології»;
– 20 «Аграрні науки та продовольство»;
– 22 «Охорона здоров’я».
Критерії конкурсного відбору:
– науковий рівень новизни та актуальності роботи;
– оригінальність та обґрунтованість методів дослідження та основних ідей;
– наукова та методична цінність;
– практична цінність і важливість результатів;
– відкритість доступу (апробація дослідження у джерелах, що знаходяться у відкритому доступі);
– інноваційність;
– орієнтованість (стиль подачі матеріалу) на цільову аудиторію;
– якість оформлення матеріалу (дизайн).
Заявки надсилаються з моменту оголошення конкурсу до 31 грудня 2021 року за формою https://bit.ly/monografia2
09/03/2021

ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку залізничного транспорту – УКРПРОФЗТ 2021”

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь в Другій Міжнародній науково-практичній конференції «Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку залізничного транспорту – УКРПРОФЗТ/2021» (далі – Конференція), ініційованій Радою профспілки залізничників і транспортних будівельників України за підтримки Державного університету інфраструктури та технологій.
Конференція має стати унікальною дискусійною платформою для провідних вчених, представників органів влади, професійного експертного середовища та бізнес-спільноти з обговорення викликів та перспектив соціально-економічного розвитку залізничного транспорту України.
Зважаючи на гостроту піднятих питань, в організації Конференції крім Державного університету інфраструктури та технологій і Професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України беруть участь представники Верховної Ради України, Міністерства інфраструктури України, Міжнародної федерації транспортників, Українського державного університету залізничного транспорту та Українського державного університету науки і технологій. Прогресивні наукові та прикладні ідеї у сферах технічної, фінансово-економічної та соціальної політики стануть важливою основою формування комплексу цінних рекомендацій подальшого соціально-орієнтованого розвитку залізничного транспорту в цілому та AT «Укрзалізниця» зокрема.
В рамках Конференції планується мультидисциплінарна дискусія за напрямами:
1. Реформування AT «Укрзалізниця»: ризики та можливості для держави, бізнесу, персоналу.
2. Удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин.
3. Лояльність персоналу (системи: оплати праці, мотивації персоналу, охорони праці та здоров’я).
4. Ефективне використання об’єктів соціальної інфраструктури.
5. Корпоративне управління: сучасний стан та перспективи розвитку.

Детальна інформація про Конференцію представлена:

на сайті Конференції https://www.urm.media/ukrprofzt-2021/

та на офіційній сторінці заходу у Facebook – https://www.facebook.com/Ukrprofzt2021-117386487205274/

Технічні або інші запитання чекаємо:

на електронну адресу – rail.ua.ecosystem@ukr.net

або за тел.: +38 044 591 51 21, +38 095 837 60 12

09/02/2021

 

XI Всесвітній освітній конгрес з питань навколишнього середовища

Інформуємо, що до Міністерства освіти і науки України надійшов лист від Посольства України в Чеській Республіці про можливість участі українських науковців, фахівців-практиків та талановитих студентів у XI Всесвітньому освітньому конгресі з питань навколишнього середовища, який відбудеться 14-18 березня 2022 року у м. Прага. Взяти участь у конгресі можна як онлайн, так і офлайн.
Вичерпна інформація про зазначений конгрес розміщена за посиланням: https://weec2022.org/
09/02/2021

 

“Ніч молодіжної науки-2021”

Предварительный просмотр изображения

Шановні колеги!
Розпочинається реєстрація для участі у масштабному науково-популярному заході “Ніч молодіжної науки-2021”, який відбудеться 10 листопада 2021 р. до Всесвітнього дня науки!
Мета заходу – популяризація наукових здобутків молодих учених, налагодження співпраці між молодими науковцями, встановлення зв’язків з основними стейкхолдерами, особиста промоція молодих учених. Для участі у заході запрошуються молоді вчені з усіх регіонів України, які готові у цікавій формі репрезентувати широкому загалу результати своїх наукових досягнень.
Дата та час проведення: 10 листопада 2021 року о 17.00-20.00.
Формат проведення: офлайн (парк імені Тараса Шевченка, м. Київ) та онлайн (сторінка РМУ при МОН у Фейсбуці).
Заявки приймаються до 12 жовтня 2021 р. за посиланням: https://forms.gle/eLcrfKhYfzpMm9MR8
Координатор заходу: Анастасія Сімахова (+380504816333, natturlix@gmail.com)
08/31/2021

 

Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Соціально відповідальне ведення бізнесу – складова сталого розвитку»

Державна установа «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України» з її Центром перспективних досліджень і співробітництва з прав людини у сфері економіки, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Донецький науковий центр НАН України та МОН України, Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення проводять Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Соціально відповідальне ведення бізнесу – складова сталого розвитку» з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.
Основною метою Конкурсу є підтримка обдарованої молоді та створення умов для її творчого зростання, зокрема шляхом заохочення до науководослідної роботи з проблематики соціального відповідального ведення бізнесу.
До участі в Конкурсі запрошуються студенти закладів вищої освіти, аспіранти та молоді вчені України (віком до 35 років включно).

Робота має бути виконана самостійно та на відповідному науковому рівні.
Мова роботи – українська.
Термін подання конкурсних робіт – до 30 вересня 2021 року.

08/31/2021

 

Другий міжнародний науково-практичний семінар “Європейські інноваційні технології в будівництві та інженерії навколишнього середовища”

Семінар проводитиметься при співголовуванні ректорів – Грузинського технічного і Білостоцького технічного (Польща) університетів і покликаний стати міжнародною ареною для обміну знаннями та досвідом по впровадженню в сферах будівництва та водного господарства новітніх європейських і світових досягнень.

Основні цілі семінару:

 • Встановлення нових та зміцнення наявних науково-виробничих зв’язків між країнами Європи, Азії та Південного Кавказу;
 • Інтернаціоналізація освітньої, наукової та практичної діяльності;
 • Впровадження в виробничу сферу наших країн передових технологій.

На семінарі буде організована робота наступних секцій:

 • Будівництво;
 • Водне господарство;
 • Інженерія навколишнього середовища.

Офіційне посилання: https://sites.google.com/view/eitgtu/home

Детальна інформація для ознайомлення.

07/21/2021

 

КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЄКТІВ НА 2022-2023 РОКИ

З 15 липня до 15 вересня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK) оголошують конкурс спільних українсько-турецьких науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки.

Проєктні пропозиції приймаються за такими пріоритетними напрямами:

 • матеріалознавство;
 • науки про життя, охорона здоров’я та біотехнології, включаючи лікування таких хвороб, як нова коронавірусна пневмонія;
 • науки про Землю та довкілля;
 • «діджиталізація» та інформаційні технології;
 • аерокосмічна техніка, включаючи безпілотні літальні апарати;
 •  енергетичні технології.

Зазначення пріоритетного напряму у формі заявки є обов’язковим!

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.

07/20/2021

 

IV Міжнародна науково-практична конференція «Експлуатація та реконструкція будівель і споруд»

Одеська державна академія будівництва та архітектури з 9 по 11 вересня 2021 р. проводить IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Експлуатація та реконструкція будівель і споруд».

Матеріали конференції будуть надруковані у збірці тез, «Віснику ОДАБА» (фахове видання, що входить до науково метричної бази «Index Copernicus) та планується друк тез у збірнику наукометричної бази Scopus. Запрошуємо  прийняти участь у робочі конференції.

07/14/2021

 

Щодо участі в конкурсі ECO-FRIENDLY стартап-проєктів

До 25 липня приймаються заявки на участь у конкурсі ECO-FRIENDLY стартап-проєктів, який відбудеться в першому Регіональному акселераторі GCIP для інновацій, технологій та стартапів на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Мета конкурсу – консолідація академічних та бізнесових зусиль задля пошуку інноваційних рішень та підтримки ініціатив українських новаторів у сфері «чистих» технологій.

До участі у конкурсі запрошуються студенти, учні, молоді науковці, які працюють над реалізацією власних стартапів, представники закладів вищої освіти, наукових установ, наукових парків, інших інноваційних структур, малі та середні підприємства з терміном реєстрації не більше 3 років, організації, творчі колективи, наукові товариства та спілки, фізичні особи-винахідники, до сфери інтересів яких належать питання впровадження «чистих» технологій.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету. Стартап-проєкти не мають бути проєктами з реконструкції або реструктуризації існуючих підприємств.

Учасники конкурсу отримають:

 • фінансову підтримку від Проєкту UNIDO/GEF для розвитку стартап-проєкту (для переможців конкурсу стартапів призовий фонд складає 2 500 USD);
 • коучинг із новітніх методик бізнес-управління та комунікації від міжнародних та національних експертів;
 • можливість представити свої стартапи на міжнародних майданчиках;
 • програму менторингу від міжнародних та національних експертів;
 • можливість налагодити контакти з фахівцями та керівниками у конкретній галузі;
 • залучення інвесторів (з України та інших країн) для оцінки інвестиційного потенціалу бізнесу;
 • підтримку в пошуку партнерів та фінансових ресурсів для реалізації ідей.

Докладніше про конкурс можна дізнатися за покликанням або за телефоном + 38 (095) 699 17 85, Любомир Никируй (координатор проєкту), lyubomyr.nykyruy@gmail.com.

07/08/2021

Про проведення Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса у червні-грудні 2021 року

Всеукраїнський шекспірівський конкурс студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса проводиться з метою інтенсифікації шекспірознавчих студій в Україні, популяризації спадщини Вільяма Шекспіра в студентському середовищі, виявлення філологічно обдарованої молоді, а також стимулювання науково-дослідницької і творчої активності студентів як важливого чинника формування фахівців нового типу.

07/05/2021

 

Оголошення про проведення конкурсу “Наука для безпеки і сталого розвитку України”

Національним фондом досліджень України оголошується конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок “Наука для безпеки і сталого розвитку України”. Метою конкурсу є фінансування найкращих наукових проєктів, спрямованих на вирішення актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні. З умовами конкурсу можна ознайомитись на офіційному сайті Фонду.

07/06/2021

 

Участь у вебінарах в рамках проекту «Літня академія Elsevier»

Протягом липня-серпня цього року відбудеться низка вебінарів, присвячених питанням використання бібліографічних та повнотекстових баз даних, інструментів, які застосовуються для проведення досліджень.

Компанія Elsevier проведе серію вебінарів українською та англійською мовами у рамках проекту «Літня академія Elsevier». Вебінари будуть присвячені питанням роботи з базами даних ScienceDirect та Scopus, публікації результатів наукових досліджень, підготовці заявок для отримання грантового фінансування.

Додаток: Програма вебінарів Elsevier

07/05/2021

 

КОНКУРС ДО 25-Ї РІЧНИЦІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ТА МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ НА НАЙКРАЩУ НАУКОВУ РОБОТУ 

До святкування 25-ї річниці Конституції України, з метою утвердження правових основ незалежної України, її суверенітету, територіальної цілісності, забезпечення прав людини та громадянина, а також для залучення наукової студентської молоді та молодих вчених до вивчення актуальних питань конституційно-правового регулювання в Україні, Міністерство освіти і науки України та Рада молодих учених оголошують конкурс до 25-ї річниці Конституції України серед студентів та молодих науковців на найкращу наукову роботу за напрямами досліджень щодо розвитку конституційно-правового регулювання.

Конкурс проходитиме з 1 липня до 31 серпня 2021 року. До участі у конкурсі запрошуються студенти та молоді вчені закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої освіти, наукових установ.

За додатковою інформацією щодо умов проведення конкурсу та вимог щодо оформлення документів можна звертатися за телефоном: +380677188403 (Торбас Олександр, асоційований член Ради молодих учених при МОН України).

Посилання на умови проведення Конкурсу: https://mon.gov.ua/ua/news/konkurs-do-25-yi-richnici-konstituciyi-ukrayini-sered-studentiv-ta-molodih-naukovciv-na-najkrashu-naukovu-robotu

07/01/2021

 

Про участь у X Міжнародному фестивалі інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ»

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут Імені Ігоря Сікорського» проводить 12-14 серпня 2021 року X Міжнародний фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ», присвячений 30-річчю Незалежності України.

В рамках Фестивалю відбудеться конкурс інноваційних проектів за 6 секціями: Оборона і безпека; Промисловий Хайтек і космос; Зелена енергетика, воднева економіка, екологія; Біомедична інженерія і здоров’я людини; Аграрна інженерія; Інформаційні технології, цифрова країна.

Детальну інформацію можна отримати за посиланням: https://www.sikorskychallenge.com/startup-contest/

06/22/2021

 

Щодо премії L’ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці – 2021»

В рамках проведення цьогорічного конкурсу з нагородження Премії L’ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці – 2021» компанія L’ORÉAL проводить інформаційну зустріч для жінок-науковиць з метою інформування потенційних учасниць щодо умов участі в конкурсі.

Захід відбудеться 25 червня 2021 року з 14.00 до 15.00. Реєстрація на захід доступна за посиланням https://cutt.ly/YnXXMue

06/18/2021

 

Про запрошення на інформаційний день Програми «Горизонт Європа»

25 червня 2021 з 11.00 – 16.30 (за київським часом) за сприяння Європейської Комісії проходитиме інформаційний захід «Інформаційний день програми «Горизонт Європа» в Україні». Організаторами виступає австрійський центр «Zentrum für Soziale Innovation» та Міністерство освіти і науки України.

Для участі необхідна попередня реєстрація за посиланням:

https://horizoneuropeukraine.service-facility.eu/

06/16/2021

 

Щодо участі в міжнародній конференції «Пріоритети в новому зеленому курсі ЄС» («Priorytety w strategii nowy zielony lad»)

З нагоди Європейського зеленого тижня (#EU Green Week 2021) Міністерство освіти та науки України запрошує взяти участь у міжнародній конференції «Пріоритети в новому зеленому курсі ЄС», яка відбудеться 17 червня 2021 року в Інституті права і адміністрації Університету Марії Кюрі-Складовської (Польща). Захід проводиться за сприяння Фонду лідерів перетворень й фінансується з коштів Польсько-американського фонду свободи.

До участі в заході запрошуються студенти, учні, молоді науковці, які працюють над реалізацією власних стартапів, представники закладів вищої освіти, наукових установ, наукових парків, інших інноваційних структур, громадських організацій та реального сектора економіки, до сфери інтересів яких належать питання продукування та поширення ідей зеленої економіки в Україні.

06/04/2021

 

Про інформаційний день «Горизонт Європа»

Міністерство освіти і науки України запрошує Вас на інформаційні дні щодо Рамкової програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» у період з 28 червня по 9 липня 2021 року. Організатор – Європейська Комісія. Для участі НЕ потрібна попередня реєстрація.

06/04/2021

 

Завідувачам кафедр університету!

НАКАЗ КНУБА від 03.06.2021р. №243

В межах основного робочого часу викладачів в університеті, відповідно до Законів України «Про освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність» та з метою підвищення рівня ефективності наукової, науково – технічної діяльності при виконанні наукових досліджень:

 • Визначити напрями тематики досліджень кафедр у відповідності до Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки України».
 • Для інформаційного забезпечення наукових досліджень кафедр, які виконуються в межах основного робочого часу викладачами провести державну реєстрацію НДР в УкрІНТЕІ до 21.06.2021р.
 • Для формування тематичного плану кафедральних науково – дослідних робіт (НДР) університету надати пропозиції у паперовому та електронному вигляді за формою (додаток 1) в науково – дослідну частину (НДЧ) (каб.2304 тел.4-50 ) до 25.06.2021р.
 • За консультацією щодо оформлення реєстраційних, облікових і звітних документів для подання їх в УкрІНТЕІ звертатися до НДЧ (каб.2304, тел.4-50).
 • Для підведення підсумків наукової та науково-технічної діяльності кафедр університету за 2020-2021 н.р. та підготовки проекту плану наукової роботи кафедр університету на 2021-2022 н.р. надати наступну інформацію в паперовому та електронному вигляді за формами (додаток 2, 3) згідно з «Переліком основних видів наукової роботи, науково – педагогічних працівників вищих навчальних закладів» (додаток 4) в НДЧ (каб. 2304, тел. 4-50) до 25.06.2021р.

Додатки 1-4 до наказу КНУБА від 03.06.2021р. №243

06/03/2021

 

Про проведення конкурсного відбору кандидатів в експерти до складу секцій Експертної ради МОН за фаховими напрямами у 2021 році

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.04.2021 № 480 «Деякі питання проведення конкурсного відбору кандидатів у експерти до складу секцій Експертної ради МОН за фаховими напрямами у 2021 році» (далі – Наказ) повідомляємо.

З метою вчасного проведення у 2021 році Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства, звертаємось з проханням довести до відома молодих вчених закладу вищої освіти, наукової установи відповідний Наказ.

Молодим вченим кандидатам в експерти до складу секцій Експертної ради МОН за фаховими напрямами у 2021 році, у разі виявлення бажання, до 28 травня 2021 року:

за посиланням https://cutt.ly/rbSyFeK заповнити форму «Анкета кандидата в експерти для участі у конкурсному відборі до персонального складу Секцій» (далі – Анкета);

надіслати лист до директорату науки та інновацій МОН (далі – Директорат), в якому вказати дату заповнення вищезазначеної Анкети, а також довідку з відділу кадрів про основне місце роботи кандидата в експерти.

Продовжено до 14 червня 2021 року термін заповнення форми «Анкета кандидата в експерти для участі у конкурсному відборі до персонального складу Секцій»!

05/24/2021

 

Про запрошення на національні стартап змагання України 2021

З 30 травня до 4 червня 2021 р. запрошуємо взяти участь у Національному конкурсі стартапів «Україна 2021», організатором якого є Громадська організація «Стартап Київ». Конкурс сприяє участі українських проектів у Всесвітніх змаганнях університетських стартапів University Startup World Cup за підтримки Venture Cup Denmark та Venture Cup China. Переможець Національного конкурсу стартапів «Україна 2021» представлятиме країну на всесвітніх змаганнях.
Основні етапи конкурсу:

• 30 травня 2021 року – крайній термін подання заявки – на сайті https://cutt.ly/jyRFZMd;

• 4 червня 2021 року – Online Boot Camp, де запрошенні стартапи будуть презентувати свої ідеї та отримувати поради від менторів;

• Середина липня 2021 року – фінал, дата буде оголошена на сторінці фейсбук: facebook.com/StartupKiev.

Основні напрями конкурсу:

• технології в сфері охорони здоров’я;

• зелені технології;

• аграрні технології;

• розумні міста;

• інформаційно-комунікаційні технології;

• інноваційний продукт;

• цифрові рішення.

До участі запрошуються:

• стартапи з двома співзасновниками, принаймні один з яких навчається в університеті або є випускником (закінчив/ла протягом останніх двох років);

• стартап працює над глобальними світовими викликами та впроваджують рішення у сфері реалізації Цілей сталого розвитку 2030 (Sustainable Development Goals);

• стартап демонструє відданість і наполегливість рухатися вперед та наполегливо працювати.

• стартап хоче стати частиною мережі міжнародних студентських підприємців та ідея може бути реалізована на китайському ринку.

05/21/2021

 

Щодо участі у вебінарі «eduGAIN – ваш ключ до міжнародних науково-освітніх сервісів»

Міністерство освіти та науки України запрошує взяти участь у вебінарі «eduGAIN – ваш ключ до міжнародних науково-освітніх сервісів», який відбудеться онлайн 26 травня 2021 року, початок о 14:00. До участі в заході запрошуються студенти, наукові та науково-педагогічні працівники, до сфери інтересів яких належать питання цифрових технологій, безпечного доступу до науково-освітніх онлайн-сервісів по всьому світу, безпеки персональних даних при використанні автентифікації тощо. На вебінарі буде представлено сервіс eduGAIN та його еволюцію; аудиторію буде поінформовано про послуги, які доступні через eduGAIN, можливі сценарії використання, а також про технологію та технічну реалізацію eduGAIN. Для підтвердження участі у вебінарі, просимо зареєструватися, заповнивши гугл-форму за посиланням: t.ly/Sty8 . Реєстрацію на захід відкрито до 24 травня 2021 р. включно. Участь у вебінарі безкоштовна. Детальну інформацію про сервіс наведено в додатку до цього листа. З іншими питаннями щодо проведення заходу можна звернутись до Тетяни ПРЕОБРАЖЕНСЬКОЇ за тел. +38 (093) 207-30-06 або електронною поштою borita@uran.ua, dopomoga@uran.ua.

Про сервіс eduGAIN

05/19/2021

 

МІЖНАРОДНА УКРАЇНО-АЗЕРБАЙДЖАНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ “ІННОВАЦІЇ В БУДІВНИЦТВІ”

04/29/2021

 

Про запрошення на програму GIST Innovates Ukraine

Про запрошення на інформаційний день Програми “Горизонт Європа”

04/21/2021

 

Про словацьку стипендіальну програму

У рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів ВНЗ, дослідників і митців (NSP) словацькою стороною оголошено приймання заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині у 2021/2022 академічному році.

Заявки подаються в онлайн режимі на інтернет-сторінках за веб-адресами: https://www.stipendia.sk  або https://www.scholarships.sk, де також можна дізнатися детальнішу інформацію щодо умов участі у стипендіальній програмі.
Подання триває до 30 квітня 2021 року, 16:00 за братиславським часом.

04/14/2021

 

Всеукраїнський конкурс бізнес-ідей та інноваційних проектів “Авіатори бізнесу”

Всеукраїнський конкурс бізнес-ідей та інноваційних проектів «Авіатори бізнесу» відбудеться з 1 квітня до 15 червня 2021 року. Основними завданнями Конкурсу є: підтримка обдарованої студентської та учнівської молоді, сприяння її самореалізації та розвитку творчого потенціалу; популяризація досягнень науки, техніки й інноваційних технологій; підвищення конкурентоспроможності української молоді на ринку праці шляхом розвитку навичок розробки інноваційних проектів та інтеграції моделі підприємництва в систему освіти тощо.
Організаторами Конкурсу є Центр трансферу технологій Інституту новітніх технологій та лідерства і кафедра економіки та бізнес-технологій Факультету економіки та бізнес-адміністрування Національного авіаційного університету.

Роботи учасників приймаються до 31 травня 2021 року. Підбиття підсумків Конкурсу у червні 2021 року.
Конкурс проводиться у двох номінаціях: «Бізнес-ідея» та «Інноваційний проект».

04/14/2021

 

Щодо забезпечення інформування вчених про можливість участі у вебінарах

Протягом квітня-червня 2021 року фахівці компанії Elsevier проведуть серію вебінарів українською та англійською мовами для вчених та редакторів наукових видань.

Вебінари будуть присвячені питанням роботи з базами даних ScienceDirect та Scopusвисвітлюватимуть процедуру відбору та критерії, за якими здійснюється відбір видань для індексування в базі даних Scopusроботу з профілями вчених та установ у Scopusможливості використання аналітичного інструмента Sei Val з метою пошуку грантів та оцінювання діяльності вчених та установ.

Інформація, яку буде розглянуто під час вебінарів, стане в нагоді керівникам закладів вищої освіти і наукових установ, редакторам та членам редколегій наукових видань, науковим співробітникам, аспірантам та студентам.

Програма вебінарів, які організовує компанія Elsevier

04/13/2021

 

Про подання претендентів на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук

Постановою Верховної Ради України від 05 лютого 2019 року № 2676 -VIII «Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук» (зі змінами) засновано 30 іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук із щомісячною виплатою кожної у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня року отримання стипендії.
Вік науковців на весь період отримання стипендії не може бути більшим 40 років включно.
З урахуванням Інструкції з оформлення і подання документів на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених- докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів, яка розроблена відповідно до пункту 1 Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук та затверджена Рішенням Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій від 03.12.2019 (зі змінами від 21.01.2021) (далі – Інструкція), просимо подати клопотання про висунення претендентів на отримання іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук (далі – Стипендії) за 2022 рік.

Клопотання про висунення претендентів представити в НДЧ КНУБА до 23 квітня 2021 року.

03/25/2021

 

ГО Startup Kyiv – Національні Стартап Змагання України

Startup Kyiv – громадська експертна організація, мета якої сприяння сталому розвитку підприємницької екосистеми через об’єднання, навчання та просування молодих підприємців та зацікавлених сторін підприємницької екосистеми, шляхом вивчення, з одної сторони, нагальних потреб молодих підприємців, а з другої, вивчення найкращих світових практик. Також організація просуває підприємництво як наукову дисципліну, допомагає усунути розрив між академічним світом та діловим співтовариством, прагне демонструвати українські стартапи як в Україні, так і за її межами.

Організація в шосте допомагатиме українським студентам взяти участь у Всесвітніх змаганнях університетських стартапів, проводячи експертний якісний відбір в Україні. Цьогоріч, студенти матимуть змогу позмагатись у категоріях: Технології в сфері охорони здоров’я, Зелені технології, Аграрні технології, Інформаційно-комунікаційні технології, Розумні міста, Інноваційний продукт, та Цифрове рішення, (https://cutt.ly/jyRFZMd). Стартап студентів може бути як на ранньому етапі реалізації, так і на етапі розвитку.

З огляду на викладене, ГО Startup Kyiv просить Ваш ВНЗ виступити інформаційним партнером національних змагань, поширивши інформацію про цю можливість серед студентів, адже ця подія – можливість підтвердити на міжнародному майданчику потенціал Української освіти. Стартап-переможець Національних змагань представить свою інновацію, свій університет та Україну на University Startup World Cup (USWC) який відбудеться в Китаї.

03/19/2021

 

Оголошено конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2022‑2023 рр.

Сьогодні, 1 березня 2021 року, оголошено конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2022‑2023 рр. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідна рада Литви.

Прийом заявок триває до 4 травня 2021 року.

Пріоритетні напрями:

 1. інформаційні та нові виробничі технології (лазерні, прецизійні, механотронні, робототехнічні, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
 2. енергетика та енергоефективність;
 3. екологія та раціональне природокористування;
 4. науки про життя, нові технології лікування та профілактики найпоширеніших хвороб, дослідження у сфері біотехнології, біоінженерії та генетики;
 5. нові речовини та матеріали;
 6. пріоритетні проблеми у сфері соціальних та гуманітарних наук;
 7. технології оборонного спрямування.

03/18/2021

 

Щодо Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії

З метою сприяння участі студентів у вирішенні актуальних завдань пакувальної індустрії та впровадження їх розробок у виробництво в квітні-вересні 2021 року буде проводитись XVI Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії (далі – Конкурс).

Конкурс проходить у два тури:

I тур – з 26 квітня до 25 червня 2021 року у закладах вищої освіти;

II тур – з 05 липня до 17 вересня 2021 року у базовому закладі вищої освіти.

Роботи надсилаються до 20 вересня 2021 року.

Просимо прийняти участь!

03/17/2021

 

Щодо інформаційного дня програми COST

11 березня 2021 року програма науково-технічного співробітництва COST проводить щорічний інформаційний день для асоційованих країн-учасниць рамкових програм ЄС з досліджень та інновацій. Захід організовано з метою поширення актуальної інформації щодо можливостей участі в програмі COST та підтримки комунікації між дослідниками, бізнес-сектором, органами влади та іншими зацікавленими сторонами.
Організатори заходу пропонують дізнатися більше про участь у мережах COST (COST Actions), діяльність асоціації COST, переваги та можливості участі у програмі для асоційованих країн. Захід проходитиме онлайн на платформі Zoom за посиланням https://cost-eu.zoom.us/i782770337134 з 11.00 до 13.00 (за Київським часом). Зверніть увагу, що участь у заході не потребує попередньої реєстрації.

03/09/2021

 

Про скасування II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2019/2020 навчального року

Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.02.2021р. №247 відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», листа Міністерства освіти і науки України від 07.09.2020 № 1/9-515 «Щодо студентських олімпіад, конкурсів та турнірів» та з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 скасовано II етап Всеукраїнської студентської олімпіади 2019/2020 навчального року (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.12.2019 № 1580 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2019/2020 навчальному році»).

02/26/2021

 

Про подання претендентів та їх робіт на здобуття Премії Верховної Ради України молодим ученим

Постановою Верховної Ради України від 05 лютого 2019 року № 2675-VIII «Про Премію Верховної Ради України для молодих учених» засновано 30 премій Верховної Ради України молодим ученим.

Просимо провести висунення кандидатів та їх наукових праць на отримання Премії Верховної Ради України молодим ученим (далі – Премія).

Документи та роботи претендентів на здобуття Премії, що подаються закладами вищої освіти, науковими установами, підприємствами України оформлюються згідно з Інструкцією, що знаходиться за посиланням: http://kno.rada.gov.ua/uploads/documents/37217.pdf.

УВАГА!

Внесено зміни до Інструкції з оформлення і подання документів на присудження Премії Верховної Ради України молодим вченим та порядку їх розподілу.

НОВЕ ПОСИЛАННЯ:

http://kno.rada.gov.ua/news/main_news/75605.html

Документи претендентів просимо представити до 19.02.2021р. в Науково-дослідну частину університету.

02/01/2021

 

Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 

у 2020/2021 навчальному році

Провести у 2020/2021 навчальному році з дотриманням законодавства в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у два тури:
перший тур – у закладах вищої освіти, листопад 2020 року – січень 2021 року;
другий тур – у базових закладах вищої освіти, лютий – квітень 2021 року.

Перелік галузей знань, спеціальностей (спеціалізацій), з яких проводиться другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, базових закладів вищої освіти (за згодою), голів галузевих конкурсних комісій у 2020-2023 роках.

НАКАЗ КНУБА від 21.12.2020 №496 “Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р.

Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей


 

URAN logo

Що є НРЕН і чим він корисний

Міністерство освіти і науки України інформує, що 17 грудня 2020 року об 11:00 за посиланням https://webclass.uran.ua/webconf/uran-tech відбудеться вебінар на тему «Що є НРЕН і чим він корисний».

Цей вебінар буде корисним для працівників на

укових установ та закладів вищої освіти, які зацікавлені в ознайомленні та поширенні доступу до цифрових сервісів освітньо-наукового призначення.

На вебінарі ви дізнаєтесь про наступне:

 • в чому полягає різниця між НРЕН та комерційним провайдером;
 • які послуги надає НРЕН в Україні вже сьогодні;
 • чим НРЕН може бути корисним для вашої установи.

Ви зможете поставити запитання провідним фахівцям Асоціації УРАН (яка наразі має статус НРЕН).

Доступ до вебінару можна отримати наступним чином:

1. Перейдіть у віртуальну кімнату за посиланням https://webclass.uran.ua/webconf/uran-tech

2. На сторінці, що відкрилась, оберіть варіант, розташований з правої сторони екрану, — «У мене немає облікового запису, я увійду як гість» (Якщо ви маєте обліковий запис, то здійсніть вхід за своїми логіном та паролем, як робите це зазвичай). Введіть у віконце своє ім’я та (бажано) назву установи, яку ви представляєте. Натисніть кнопку «Далі».

3. На сторінці, що відкрилась, перевірте свої дані та натисніть кнопку «Приєднатись».

4. Будь ласка, входьте у віртуальну кімнату з відключеними мікрофоном та веб-камерою.

5. Доступ до кімнати буде відкритий за 15 хвилин до початку вебінару (о 10:45).

12/16/2020

 

 

Про оголошення конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, виконання яких розпочнеться у 2021 році за рахунок загального фонду державного бюджету

Оголошено конкурсний відбір науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням (далі – Конкурс), виконання яких розпочнеться у 2021 році за рахунок загального фонду державного бюджету.

Кінцевий строк приймання документів на участь у Конкурсі до 18 год. 21 грудня 2020 року.

11/25/2020

 

Synergy. IT Business & IT Education

У рамках співпраці Міністерства освіти і науки України з Асоціацією «Інформаційні технології України» (надалі – Асоціація) на підставі Меморандуму від 18 листопада 2020 року інформуємо, що 23 грудня 2020 року Асоціацією заплановано проведення конференції «Synergy. IT Business & IT Education» (далі – Конференція) в онлайн-форматі.
Мета Конференції – створити дієву платформу для діалогу та стратегічного співробітництва між керівниками органів державної влади, вітчизняних і закордонних закладів вищої освіти та провідних ІТ-компаній.
Запрошуємо долучитися до конференції в ролі слухачів і просимо поширити інформацію про захід серед здобувачів вищої освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.
Участь у конференції безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

11/25/2020

 

Про проведення конкурсного відбору проєктів наукових досліджень і розробок у 2020 році

Повідомляємо про оголошення у 2020 році конкурсного відбору проєктів наукових досліджень і розробок, які виконуються ЗВО та НУ, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

Відповідно до наказу КНУБА від 04.11.2020р. №427 керівники наукових структурних підрозділів та наукові керівники тем до 18 листопада 2020 року повинні оформити в єдиній інформаційній системі «Наука в університетах» та подати в Науково-дослідну частину університету (к. 4090) проекти на фінансування фундаментальних досліджень, прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок за рахунок державного бюджету, виконання яких розпочнеться з 2021 року (за формами, затвердженими наказом МОНУ від 03.11.2020р. № 1362).

Форма проєкту фундаментального/прикладного дослідження

Форма проєкту науково-технічної (експериментальної) розробки

Керівники проєктів, яких авторизували співробітники НДЧ, самостійно вводять проєкти в систему «Наука в університетах»за посиланням: kis.rit.org.ua.

11/04/2020

 

Про Всеукраїнський конкурс творчих та/або наукових робіт

На виконання наказу Генеральної прокуратури України та Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2017 року № 289/1375, просимо поінформувати здобувачів освіти про можливість взяти участь у конкурсі творчих та/або наукових робіт за темами прокурорсько-слідчої діяльності серед студентів, які навчаються за спеціальністю 081 «Право» у закладах вищої освіти на всіх рівнях освіти.

 

 

10/20/2020

 

Про атестацію наукової роботи стипендіатів та подання претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених

Ilustração com cientista de mulher Vetor grátisВідповідно до Положення про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1994р. № 560, просимо до 18 вересня 2020 року подати документи претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених в Науково-дослідну частину КНУБА (к. 4092, тел. 4-53).

09/04/2020

 

Про оголошення конкурсного відбору у 2020 році проєктів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених

Вектор освіта і наука концепції — стоковий векторВідповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та наказу Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 № 1287 «Про затвердження Положення про проведення Міністерством освіти і науки України Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства, подальше виконання цих робіт і розробок за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та управління ними», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.01.2016 за № 15/28145, а також з метою забезпечення підтримки молодих вчених, створення ними дослідницьких груп для вирішення актуальних проблемних питань, формування творчого покоління молодих науковців у різних галузях науки, конкурентоздатних на міжнародному ринку праці.

Оголосити з 15 серпня 2020 року конкурсний відбір проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління МОН, виконання яких розпочнеться з 2021 року за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

Наказ КНУБА від 20.08.2020 №333

08/17/2020

 

Про подання у 2020 році документів претендентів на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук

Відповідно Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 05 лютого 2019 року № 2676-VІІІ «Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук», щороку на конкурсних засадах призначаються 30 іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук  із щомісячною виплатою кожної у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня року отримання стипендії.

Проcимо провести висунення кандидатів та їх наукових праць на отримання іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених.

Документи претендентів просимо представити до 21 серпня 2020 р. в НДЧ (к. 4092, тел. 4-53).

08/11/2020

 

Щодо проведення опитування

Міністерство освіти i науки України інформує наукову спільноту про проведення Європейською комісією глобального опитування щодо мобільності науковців.

Метою опитування є дослідження мобільності науковців як в межах Європейського Союзу, так і поза ним.

Пройти опитування можна за посиланням: https://cutt.ly/8yw9mNe

04/29/2020

 

Щодо можливості участі у щорічному конкурсі есе WTO Essay Award

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України своїм листом повідомило про можливість участі молодих економістів у щорічному конкурсі есе WTO Essay Award.

Метою проведення цього конкурсу є сприяння здійсненню якісних наукових досліджень з питань торговельної політики і міжнародного торговельного співробітництва та зміцнення відносин між СОТ та науковою спільнотою.

Есе мають бути направлені до СОТ до 8 червня 2020 року.

04/16/2020

 

Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2019/2020 навчальному році

Провести у 2019/2020 навчальному році Всеукраїнську студентську олімпіаду у два етапи:
І етап – у січні-лютому 2020 року у закладах вищої освіти (за згодою);
ІІ етап – у квітні-травні 2020 року у закладах вищої освіти, визначених як базові.

Наказ КНУБА від 24.12.2019р. №545 “Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2019-2020 навчальному році”

03/03/2020

 

Про проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2018 № 307 у базових закладах вищої освіти усіх обласних центрів України, а також міст Краматорськ, Кривій Ріг, Маріуполь, Покровськ, Сєвєродонецьк і Умань 4 квітня 2020 року відбудеться І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування; ІІ етап – 11-13 вересня 2020 р. у базових ЗВО ІІ етапу; фінальні етапи – 16-18 жовтня 2020 р. – у Вінницькому національному технічному університеті (у межах півфіналу студентської першості світу з програмування ІСРС по південно-східній Європі), 5-7 листопада 2020 р. – в Одеській національній академії харчових технологій.

Для участі в Олімпіаді необхідно у період з 10 лютого по 23 березня 2020 р. зареєструвати команду на сайті студентської першості світу https://icpc.baylor.edu/ і на сайті Всеукраїнської студентської олімпіади https://icpc.org.ua/, де у розділі «Документи» – «Методичні документи» можна отримати більш детальну інформацію про правила змагань. Більше інформації про Олімпіаду можна отримати також на її сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/au.acm.icpc.

03/03/2020

 

Щодо проведення Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт

За дорученням Міністерства освіти і науки України повідомляємо, що на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського у травні-червні 2020 року буде проходити Міжнародний конкурс студентських наукових робіт.
Конкурс проводиться за спеціальностями: 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 101 «Екологія», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 274 «Автомобільний транспорт», 275 «Транспортні технології», 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями), 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 035 «Філологія».
Конкурс проводиться з метою інтеграції України в європейський освітньо-науковий простір, розширення міжнародних зв’язків, стимулювання інноваційної діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді.

Детальна інформація та Положення про проведення Конкурсу знаходяться на сайті: http://krnukonkurs.kdu.edu.ua/.
Контактна особа – Солошич Ірина Олександрівна, тел. (097) 8276210.

03/03/2020

 

Про фінансову підтримку проєктів Програми НАТО у 2020 році

На виконання положень Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору від 9 липня 1997 року та відповідно до рішення засідання 16-го засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань науки та охорони довкілля від 28 березня 2019 року Міністерством заплановано надати у поточному році додаткову фінансову підтримку для реалізації проектів Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» за рахунок коштів державного бюджету.

Для подання заявки на фінансування проекту необхідно заповнити форми, що додаються, та надіслати їх у паперовому (м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 16, к. 213, 01601) та електронному вигляді (shevtsova@mon.gov.ua) в Міністерство освіти і науки України до 28 лютого 2020 року.

Форми для подання запиту

02/21/2020

 

Міжнародний фонд Мацумае (Японія)

Повідомляємо, Міжнародний фонд Мацумае (Японія) щорічно виділяє 20 стипендій для іноземних молодих вчених з метою проведення ними досліджень в японських державних та/або приватних університетах, наукових центрах або компаніях.

Тривалість стажування становить від 3 до 6 місяців (період з квітня 2021 р. по березень 2022 р.) Пріоритетні галузі для досліджень: природничі науки, інженерія та медицина.

Заявки на отримання стипендій повинні бути надіслані організаторам поштовим відправленням з України на адресу: The Matsumae International Foundation 4-14-46, Kamiogi, Suginami-ku, Tokyo, 167- 0043 JAPAN з датою отримання до 30 червня 2020 р. за японським часом.

Більш детальна інформація щодо порядку отримання стипендій розміщена за посиланням http://www.mif-japan.org/fellowship/announcement/?hl=en.

02/21/2020

 

Щодо участі у Всеукраїнському форумі “Innovation Fest”

З нагоди Дня науки в Україні Міністерство освіти та науки України запрошує взяти участь у щорічному Всеукраїнському форумі «Innovation Fest», який відбудеться 14 травня 2020 року у м. Київ. Метою Форуму є розвиток культури академічного підприємництва та державно-приватного партнерства в сфері інноваційної діяльності, популяризація розробок вітчизняних вчених та інноваторів, залучення інвесторів до фінансування впровадження інноваційних проектів, визначення потреби щодо актуалізації законодавства в частині здійснення інноваційної діяльності.

Участь у заходах Всеукраїнського форуму «Innovation Fest» безкоштовна за умови вчасної реєстрації до 8 травня 2020 року за посиланням: https://bit.ly/2SX47hF

02/21/2020

 

Щодо співпраці з бізнесом

Міністерство освіти і науки України інформує про проведення компанією «Casers» чергових заходів, які сприяють налагодженню співпраці між університетами та бізнесом шляхом отримання студентами та молодими науковцями практичного досвіду з вирішення прикладних завдань бізнесу.

01/29/2020

 

Про подання претендентів та їх робіт на здобуття Премії Верховної Ради України молодим ученим

Постановою Верховної Ради України від 05 лютого 2019 року № 2675-VIII «Про Премію Верховної Ради України для молодих учених» засновано 30 премій Верховної Ради України молодим ученим.
З урахуванням Постанови та Інструкції з оформлення і подання документів на присудження Премії Верховної Ради України молодим вченим, затвердженої рішенням Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій від 03 грудня 2019 року, протокол № 136, просимо подати претендентів та їх роботи на здобуття Премії Верховної Ради України молодим вченим у 2020 році до директорату науки Міністерства освіти і науки України.
Документи та роботи претендентів на здобуття Премії, що подаються закладами вищої освіти, науковими установами, підприємствами України оформлюються згідно з Інструкцією, що знаходиться за електронним посиланням:

http://kno.rada.gov.ua/uploads/documents/37217.pdf

Документи щодо претендентів та їх робіт на здобуття Премії Верховної Ради України молодим вченим подати до 20.02.2020р. в НДЧ (к. 4090, 4092 тел. 5-53, 4-53).

01/22/2020

 

Про атестацію наукової роботи стипендіатів та подання претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених

Відповідно до Положення про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1994 р. № 560:

І. Провести атестацію наукової роботи стипендіатів, які отримують стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених;

II. Подати претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених на 2020 – 2022 роки.

Документи щодо атестації наукової роботи стипендіатів (витяг з протоколу вченої ради факультету, витяг з кафедри та звіт стипендіата про досягнуті результати) та претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених подати до 20.02.2020р. в НДЧ (к. 4090, 4092 тел. 5-53, 4-53).

01/22/2020