Історія КНУБА

1898  

Засновано Київський політехнічний інститут.

1926

Відкрито кафедру будівельних наук КПІ, яку очолив Євген Оскарович Патон.

17 квітня 1930 року

Створено  Київський будівельний інститут на базі відділення фабрично-заводського і комунального будівництва КПІ та архітектурного факультету Київського художнього інституту. Новий заклад розміщувався в будівлі, зведеній у стилі класицизму, за адресою: проспект Перемоги, 10 (тоді -бульвар Шевченка). Заснування Інституту ініціювала група київських професорів, науковців і архітекторів, котрі вважали, що у Києві має бути свій власний вищий навчальний заклад, який випускатиме фахівців з будівельних спеціальностей. Першим директором Інституту став Євген Григорович Яковлєв. На перший курс тоді прийняли 824 студента. Саме їм,  першим  студентам, пощастило слухати лекції  таких відомих  архітекторів,  як  Олександр Вербицький і Володимир Заболотний.

1935

Створено науково-дослідний сектор Інституту.

1939

Вищий навчальний заклад отримав назву – Київський інженерно-будівельний інститут (КІБІ).

1948

До КІБІ приєднали  Київський інститут цивільних інженерів .

1961

КІБІ очолив відомий вчений  Юрій Олександрович Вєтров. Він був ректором  протягом 22 років.  Саме в цей період було  створено новий комплекс навчальних  корпусів та гуртожитків, розширилися напрями наукової діяльності, відкрилися  факультети  з новими спеціальностями, зросла кількість студентів. Сьогодні одна з аудиторій Університету носить ім’я Юрія Вєтрова.

1963

Інститут переїхав у нову будівлю на Повітрофлотському проспекті, зведену за проектом  колективу архітекторів: Гопкало В. І., Каток Л. Б., Ліберберг М. Р.

1965—1966

Споруджено спортивний комплекс, що складається зі стадіону та 3-поверхового корпусу зі спортивними залами та басейном (архітектори Гусєв М.О., Каток Л. Б., Ліберберг М. Р.).

1976

За досягнення в підготовці фахівців і проведенні наукових досліджень КІБІ нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.

1978

З боку вул. Освіти до головного корпусу було прибудовано 4-поверховий корпус з аудиторіями та кабінетами, з’єднаний з будівлею інформаційно-обчислювального центру.

1982

З боку Преображенської вулиці споруджено будівлю для архітектурного факультету (архітектори Філенко Л. І., Гершензон М. Ш., Коробка В. Л.).

1993 

КІБІ перейменовано в Київський державний технічний університет будівництва і архітектури.

1999

Указом Президента України  закладу  було надано статус Національного і перейменовано в Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА).

За роки свого існування Університет підготував близько 80 тисяч фахівців не тільки для України, а й для 116 країн світу.

В Університеті проходили навчання 6 Героїв України, понад 70 лауреатів Державних премій та заслужених діячів і працівників України.

З 2012 року Університет очолює доктор економічних наук, професор,  заслужений працівник освіти України, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки (2008 р.), освіти (2013 р.) Петро Мусійович Куліков.

2019

Університет отримав сертифікат, який засвідчує, що система менеджменту якості КНУБА відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001.

П .М. Кулікова переобрано ректором на новий термін.

2020

Ректор КНУБА П.М. Куліков став Почесним академіком Національної академії педагогічних

наук України, Повним  кавалером ордена «ЗА заслуги» 1,2,3 ступенів.