Загальна інформація

Київський Національний університет будівництва і архітектури – провідний вищий навчальний заклад країни в галузі підготовки фахівців з будівельних спеціальностей, тут  навчається майже десять тисяч студентів. Загалом за часи існування вищого навчального закладу було підготовлено біля 100 тисяч фахівців, в тому числі близько 6 тисяч спеціалістів для 120 країн світу. Підготовка  здійснюється  таким чином: за освітніми ступенями – бакалавр, магістр; освітньо-науковими – доктор філософії; науковими – доктор наук. Студенти мають можливість навчатися на денній, заочній формі та по програмі подвійних дипломів. Для студентів та викладачів  працюють спільні  навчальні та наукові програми з університетами Польщі, Австрії, Німеччини, Швеції, Іспанії, Латвії,  Болгарії, Вірменії, Китаю та багатьох інших країн. Такі контакти   передбачають отримання подвійних дипломів.

За  роки існування інститут, а згодом університет пройшов славний шлях. Читати далі: Історична довідка

Університет разом з коледжами –Київським індустріальним, Вінницьким будівництва і архітектури, Житомирським технологічним, Миколаївським будівельним, які входять до складу КНУБА,  та Інститутом інноваційної освіти складає потужний навчально-науковий комплекс. Науково-дослідницька робота, що здійснюється в стінах університету, вносить значний вклад у вітчизняну науку.  На вчених радах університету відбуваються захисти  докторських та кандидатських дисертацій. Вчені та аспіранти  друкують свої наукові матеріали  в іноземних виданнях, беруть участь у міжнародних конференціях . КНУБА  має 35 міжнародних договорів про наукову і освітню співпрацю.

Колектив КНУБА постійно підтримує тісні зв’язки з науковими організаціями СНД, вищими навчальними закладами інших країн та міжнародними освітніми організаціями: фондом підтримки будівельної галузі та форумом «Людина і архітектура», Міжнародним проектом «Зелене будівництво», Міжнародним проектом TEMPUS «GIDES», Міжнародним проектом TEMPUS «Розвиток освіти в питаннях управління земельними ресурсами в Македонії та Україні», Міжнародним проектом Visby-project «Укріплення потенціалу в галузі сталого розвитку планування та розвитку міст у Литві, Росії, Швеції та Україні» та ін. Помітно активізується співпраця КНУБА з Університетом «Sapienza» м. Рим (Італія); Академією Аерокосмічних технологій м. Шень Жень (Китай); Технічним університетом ім. Гедімінаса м. Вільнюс (Литва); Технічним університетом м. Білосток (Польща); Університетом м. Марібор (Словенія); Ташкентським архітектурно-будівельним університетом (Узбекистан); Королівським технологічним інститутом м. Стокгольм (Швеція);Компанією Косулі Дзоен м. Токіо (Японія); Технічним університетом м. Брно (Чехія); Чунцінським науково-дослідним інститутом будівництва (Китай); Університетом Св. Кирила та Мефодія м. Скоп’є (Македонія); Сілезьким Технологічним Університетом (Польща); Санкт-Петербурзьким державним технологічним університетом рослинних полімерів (Росія); Московською державною академією комунального господарства та будівництва (Росія); Інститутом іррігацій та меморацій м. Ташкент (Узбекистан).

В університеті сформований висококваліфікований  професорсько-викладацький склад. З понад  600 викладачів 20%  – це доктори наук, професори і 70% – кандидати наук, доценти. В університеті працюють три  дійсних члена Академії наук України, двадцять лауреатів Державних премій. Багато  викладачів – випускники нашого вищого навчального закладу, вони в рідних стінах пройшли шлях від студентської лави до вершин науки. Регулярно в КНУБА відбуваються всеукраїнські та міжнародні наукові конференції, в яких беруть участь вчені, викладачі, аспіранти та студенти.    Серед них такі як: «Енергоінтеграція», «Будмайстерклас», «Геопростір», «Водопостачання: технології, споруди, менеджмент» та інші.

З 2012 року Університет очолює  заслужений працівник освіти України, лауреат Державних премій в галузі науки і техніки, освіти,  доктор економічних наук, професор Петро Мусійович Куліков.

В університеті на  семи факультетах готують фахівців з понад двадцяти п’яти спеціальностей та понад сорока спеціалізацій.  Це факультети: архітектурний, будівельний, будівельно-технологічний, автоматизації і інформаційних технологій, геоінформаційних систем і управління територіями, факультет інженерних систем та екології.

Сьомий факультет  – урбаністики та просторового планування – створений нещодавно. Він  готуватиме фахівців  освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” та “магістр” денної та заочної форми навчання за спеціальністю “Будівництво та цивільна інженерія” та  спеціалізаціями: міське будівництво та господарство”, “автомобільні дороги та аеродроми”.              Тож, через 4-5 років перші фахівці з цих напрямків прийдуть на виробництво. (Читати далі: Підготовка фахівців: факультети, спеціальності та спеціалізації).

Національний університет відповідає вимогам часу. Багаторічний досвід науково-дослідної роботи і взаємозв’язок вчених із науковими  центрами України та інших держав сприяли створенню в університеті 6 науково-дослідних інститутів, 8 науково-дослідних лабораторій та випробувальний центр. Всі вони оснащені новітнім обладнанням. Тут, під керівництвом досвідчених керівників, відбуваються практичні заняття. Студенти мають відчути всю складність завдань, з якими їм –  майбутнім фахівцям – доведеться зустрітися на виробництві.

КНУБА  пишається  своїми випускниками, які не лише досягли успіху у житті, а й допомагають рідній almamater. Серед них такі яскраві особистості, як Герой України, почесний доктор КНУБА, президент Будівельної палати України, президент корпорації «ДБК-Житлобуд», дійсний член Академії наук, кандидат технічних наук, професор кафедри технології будівельних конструкцій і виробів Петро Степанович Шилюк, за допомогою якого було реконструйовано приміщення на 1-му поверсі головного корпусу університету під назвою «Зимовий сад». Народний депутат ВР України V-VI скликань, заслужений будівельник України, Кандидат економічних наук, почесний доктор наук університету, президент холдингової компанії «Ліко-холдинг» Лисов Ігор Володимирович, за допомогою якого було  реконструйовано актову залу КНУБА, а також деякі приміщення архітектурного факультету. Також не можна не сказати про Глімбовського Олександра Вацлавича, випускника факультету теплогазопостачання та вентиляції, який у 1982 р. закінчив КНУБА, потім аспірантуру та працював на кафедрі промислового та цивільного будівництва. Згодом очолив корпорацію «Альтіс-Холдинг», став  лауреатом  конкурсу «Людина року 2010», кращим топ-менеджером 2011 року у будівельній галузі! Це завдяки йому  було відновлено приміщення музею.

Студентам – юнакам та дівчатам – за час навчання в університеті надана можливість додатково оволодіти ще й військовою професією–  стати офіцерами. Нашим університетом на договірній основі з Національним університетом оборони імені Івана Черняхівського створено необхідні умови для проходження відповідного навчання на факультеті військової підготовки офіцерів запасу. Яскравим прикладом цієї  плідної співпраці КНУБА  є те, що за останні п’ять років факультетом військової підготовки офіцерів запасу було підготовлено понад  1000 молодших лейтенантів запасу.

Наші випускники завжди знаходять собі роботу до душі, адже будівництво в країні триває безупинно. Тож не дивно, що у минулому році університет повністю виконує державне замовлення з підготовки фахівців на всіх формах навчання.  І для цього здійснюється велика робота: дні відкритих дверей КНУБА та виїзні «дні відкритих дверей» у навчальних закладах України – школах, ліцеях, гімназіях, дні факультетів, участь у ярмарках професій, тощо.

Працевлаштування студентів здійснюється в таких провідних будівельних організаціях та фірмах України: ХК «Київміськбуд», корпорація «ДБК-Житлобуд», АТ«Київпроект», Група компаній «Альтис-Холдинг», ПрАТ «Будінженермережа-5», ХК «Ліко-холдинг», ХК «Енергомонтажвентиляція», Українська державна будівельна корпорація «Укрбуд», Асоціація «Промислово-будівельна група «Ковальська», ЗАТ «Метробуд», та інші.

Університет займає значну територію  між вулицями Освіти та Преображенською вздовж головної магістралі  мікрорайону –  Повітрофлотського проспекту, фактично складаючи своєрідне містечко.  Шість навчальних корпусів,  вісім гуртожитків, загалом  на три тисячі п’ятсот місць, три читальні зали бібліотеки, їдальня, студентське кафе, спорткомплекс, до складу якого входять стадіон та басейн, затишна зала Центру культури і дозвілля.

Крім інтенсивного навчання  студентське життя сповнене цікавими спортивними та культурними подіями.. Спортсмени університету з успіхом беруть участь у міських, українських, міжнародних змаганнях і отримують нагороди.

Заняття відбуваються під керівництвом викладачів кафедри фізвиховання, які у минулому самі були відомими спортсменами.

У Центрі культури і дозвілля існує  клуб веселих та кмітливих, щорічно  відбуваються конкурси краси «Міс КНУБА»  та «Містер КНУБА», вокальні, танцювальні та інші конкурси. Тут відзначаються державні свята та дні факультетів, відбувається  традиційне посвячення в першокурсники.

КНУБА посідає перше місце серед  будівельних вищих навчальних закладів та почесні місця у національних та міжнародних рейтингах вузів України, таких як «Топ-200 Україна», «Scopus», «Webometrics».

Київський національний університет  будівництва і архітектури –  один з найвідоміших вищих навчальних закладів України.
Університет є провідним навчальним закладом в Україні з підготовки фахівців для будівництва. Його авторитет ґрунтується на поєднанні багатьох традицій та запровадженні новітніх здобутків педагогів та вчених університету. За роки свого існування університет підготував понад 80 тисяч інженерів і архітекторів, у тому числі – близько двох тисяч фахівців для 120 країн світу. Університет посідає перше місце серед будівельних вищих навчальних закладів у національних та міжнародних рейтингах вузів України, як то:

  • ” Топ-200 Україна”
  • “Вебометрикс”
  • “Scopus”

Багаторічний досвід науково-дослідної роботи і взаємозв’язок вчених із науковими центрами України та інших держав сприяли створенню в університеті 15 наукових структурних підрозділів, із них: 6 науково-дослідних інститутів, 8 науково-дослідних лабораторій, випробувальний центр будівельних конструкцій.

Сьогодні роботу колективу університету спрямовано на формування нової генерації фахівців, які, оволодівши фундаментальними та спеціальними знаннями, здатні були б до самостійної творчої роботи. З урахуванням об’єктивних вимог нашого часу і змін, що відбуваються в економіці та суспільному житті країни, в університеті впроваджено багатоступеневу систему підготовки фахівців (бакалавр, спеціаліст, магістр. В університеті готують фахівців на семи факультетах: архітектурному, будівельному, будівельно-технологічному, автоматизації і інформаційних технологій, геоінформаційних систем і управління територіями, факультеті інженерних систем та екології та факультеті урбаністики та просторового планування.

Навчання в університеті надає можливість долучитись до високих здобутків професійної та загальнолюдської культури не тільки в аудиторіях, а й у центрі дозвілля та відпочинку, розширити ерудицію в університетській бібліотеці, зміцнити здоров’я в таборі відпочинку, спортивному клубі. У Київському національному університеті будівництва і архітектури здійснюється підготовка фахівців із 20 спеціальностями 40 спеціалізаціями. Навчальну роботу проводять сім основних факультетів, підготовче відділення для іноземних громадян, Інститут післядипломної освіти. Профорієнтаційна робота організовується відділенням довузівської підготовки.

В університеті сформований висококваліфікований професорсько-викладацький склад. Із більш, ніж 600 викладачів до 20 % складають доктори наук, професори і до 70 % – кандидати наук, доценти. В університеті працюють три дійсні члени та члени-кореспонденти НАН України, два члени-кореспонденти АПН України. Дійсними членами та членами-кореспондентами Академії інженерних наук, Академії будівництва, Української Академії архітектури, Академії наук вищої школи, Технологічної академії та інших обрано понад 60 викладачів університету.

Підготовка кадрів вищої кваліфікації в університеті проводиться через аспірантуру та докторантуру.

Навчально-виховний процес в університеті організований і здійснюється відповідно до: Законів України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, Указу Президента України “Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, чинних нормативних документів. Київський національний університет будівництва і архітектури відіграє визначну роль у формуванні кадрового потенціалу інженерів-будівельників, архітекторів держави, є провідним закладом освіти в групі будівельно-художніх вузів України, широко відомий у світі, має творчі зв’язки з провідними вищими навчальними закладами США, Великобританії, Німеччини, Франції, Фінляндії, Словаччини, Болгарії, Бельгії, Польщі, Австрії, Китаю, країн СНД та багатьох інших країн світу.

Київський національний університет будівництва і архітектури має давні традиції підготовки інженерних та наукових кадрів. В університеті діють дев’ять спеціалізованих рад із присудження наукових ступенів кандидата та доктора наук. Тут гармонійно поєднуються фундаментальні та прикладні дослідження, результатом чого є створення ефективних будівельних конструкцій і удосконалення методів їх розрахунку, удосконалення технології, організації, економіки та управління будівництвом нових та реконструйованих об’єктів, розробка ресурсозберігаючих технологій з виробництва будівельних матеріалів, створення, удосконалення та експлуатація будівельної техніки, удосконалення конструювання, проектування та управління в будівництві та інших галузях на базі обчислювальної техніки, охорона навколишнього природного середовища та інше.