Новини

15/04/2021

Грант на проведення коротких досліджень у Японії

Університет Хосей (Hosei University) — приватний японський університет, який був заснований в 1920 році на базі Токійської юриспрудентської спілки. Штаб-квартира університету розташована в токійському спеціальному районі Тієда, університет нараховує 3 кампуси.

Програма стипендій HIF Fellowship Program або Foreign Scholars Fellowship Program призначена для молодих вчених із різних країн світу, які навчаються в аспірантурі або вже мають степень кандидата наук. У рамках програм вчені будуть проводити короткі дослідження (від 6 до 12 місяців) спільно з вченими та дослідниками університету Хосей.

Дослідження можна проводити у сферах:

 • гуманітарних наук;
 • соціальних наук;
 • природничих наук;
 • інженерної справи.

Обрані кандидати отримають:

 • грант у розмірі 300 000 єн у місяць;
 • покриття транспортних витрат.

Вимоги до кандидатів:

 • навчатися в аспірантурі, мати степінь кандидата наук або еквівалент;
 • відмінно знати англійську або японську мову;
 • не бути старше 39 років (станом на 1 квітня 2022 р.).

Кандидатам необхідно надати такі документи:

 • заявку
 • 2 копії книги або дисертації кандидата;
 • аннотація книги або дисертації (що вимагається в пункті 2);
 • рекомендаційний лист від керівника закладу, у якому навчається або працює кандидат;
 • рекомендаційний лист від наукового керівника кандидата;
 • диплом (з офіційним перекладом на англійську або японську мову);
 • свідоцтво про атестацію установи, у якому навчається або працює кандидат;
 • сертифікат, який підтверджує рівень володіння англійською або японською мовами;
 • контрольний лист.
  Документи приймаються на англійській або японській мовах.

Питання можна надсилати англійською мовою на hif@hosei.ac.jp

Детальна інформація на офіційному сайті (спершу інформація викладена японською мовою, потім англійською).

Кінцевий термін подачі: 1 червня 2021 року.
13/04/2021

Українських освітян запрошують на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині у 2021/2022 академічному році

У межах Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів, дослідників і митців (NSP) словацькою стороною відкрито прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині у 2021/2022 академічному році.

Прийом заявок триває до 30 квітня 2021 року, 16:00 за братиславським часом (17:00 за київським часом).

Заявки подаються в онлайн-режимі за вебадресами: https://www.stipendia.sk або https://www.scholarships.sk, де також можна дізнатися докладнішу інформацію щодо умов участі у стипендіальній програмі.

За матерілами сайту МОН України
12/04/2021

Консультація для конкурсантів Fulbright Graduate Student Program 2022-2023
 
Наближається конкурс програми Fulbright Graduate Student Program – стипендії для навчання на магістерських програмах в університетах США. До 16 травня 2021 року Офіс Фулбрайта приймає документи на конкурс.

Офіс Програми Фулбрайт в Україні отримує запитання від учасників, які працюють над підготовкою конкурсного пакету документів. Зазвичай, це схожі, типові запитання, які постають і під час індивідуальних онлайн-консультацій. 

Тому у середу, 14 квітня, о 17:00, Офіс проведе Zoom-консультацію, під час якої зможе відповісти на актуальні та найбільш поширені питання. 

Зареєстрованим учасникам за годину до події на електронну адресу надійде повідомлення з посиланням для участі у семінарі. 

Форма реєстрації: https://cutt.ly/nc53sH1.
31/03/2021

Можливість участі у Весняній школі зі сталої мобільності «Вплив пандемії на мобільність»

З 21 по 24 квітня 2021 року відбудеться Весняна школа зі сталої мобільності «Вплив пандемії на мобільність». Школа проводиться Харківським національним автодорожнім університетом за участі ГО “Екодія”, за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в межах грантового проекту EU4USociety, та за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна.

Серед викладачів і модераторів – спеціалісти з Дрезденського технічного університету, Харківського автодорожнього, провідних громадських організацій України, консультанти місцевих рад і з команди підтримки реформ міністерства інфраструктури.

Учасниками можуть стати студенти, молоді фахівці, представникі органів місцевого самоврядування, громадські активісти, які навчаються або працюють у сферах міської мобільності та містобудування (спеціальності “Транспортні технології”, “Екологія”, “Соціологія”, “Економіка”, “Містобудування”, “Будівництво та цивільна інженерія”,  інші).

Реєстрація обов’язкова. Заявки приймаються до 1 квітня 2021 року включно.

Посилання на реєстрацію:
Докладніше про школу:26/03/2021

Можливість участі у програмі міжнародного стажування

Республіканський Інститут Вищої Школи Республіки Білорусь спільно з освітньою онлайн-платформою SKLAD (Мінськ, Білорусь) запрошує професорсько-викладацький склад, а також практикуючих фахівців в сфері інноваційної педагогіки та психології для участі в програмі міжнародного онлайн-стажування: «Університет 4.0. Цифрова трансформація університетів», яка відбудеться з 7 по 22 квітня 2021.

Метою програми є ознайомлення її учасників з діяльністю провідних світових університетів, досвідом проєктування та реалізації освітніх програм і технологій навчання в моделі «Університет 4.0». інноваційно-методичного забезпечення цифрової трансформації вищої освіти і додаткової освіти дорослих.

В рамках онлайн-стажування учасники ознайомляться з досвідом Технологічного університету Суінберна (Австралія), Гамбурзького технічного університету (Німеччина), Портсмутського університету (Великобританія), Міського університету Дубліна (Ірландія), Датського технічного університету (Данія), університету Масарика в Брно (Чехія). університетського коледжу Лондона (Велика Британія), Університету Суонсі (Уельс, Великобританія).

В ході програми будуть розглянуті соціальні, технологічні та освітні тенденції, що впливають на формування Університету 4.0., вивчені процеси цифрової трансформації університету, основи проектування навчальних планів, освітніх програм і технологій в моделі 4.0., цифрові інструменти, дизайн навчання і типи формуючого оцінювання для змішаного і онлайн-навчання у вищій освіті і додатковій освіті дорослих.

Навчання буде організовано і проведено в онлайн-форматі. По завершенню онлайн-стажування учасникам видається міжнародний сертифікат.

Для участі в міжнародному онлайн-стажуванні необхідно направити заявку (Додаток 2) на електронну пошту edu@skld.me. По виникаючим питанням можна звернутися по телефону + 375 29 811 66 42 (WhatsApp, Telegram). Контактна особа: Сергєєва Ганна Святославівна, координатор освітньої платформи SKLAD.

Ознайомитися з програмою онлайн-стажування «Університет 4.0. Цифрова трансформація університетів» можна за посиланням.
17/03/2021

Міжнародна освітня виставка «International Education Fair»

Відповідно до отриманих копій листів Міністерства закордонних справ України від 24.02.2021 р. № 6154/14-840-11657 зазначено, що щорічна Міжнародна освітня виставка «International Education Fair» (IEF 2021) буде проходити з 25 березня по 3 квітня 2021 р. у форматі онлайн.

Із детальнішою інформацією про умови участі можна ознайомитись за за web-адресою: www.bolashaqfund.kz

Джерело: за матеріалами Міністерства освіти і науки України
17/03/2021

Можливість отримати стипендії на навчання в саудівських університетах

Відповідно до отриманої копії ноти Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні від 19.01.2021 р. № 619 наведено інформацію щодо можливості отримати безкоштовну освіту в Саудівських університетах.

За детальнішою інформацією щодо стипендій можна ознайомитися за web- адресою: https://moe.gov.sa.

Також інформуємо, що для вирішення питання отримання стипендії претенденти мають особисто звертатися до обраного університету КСА.

Джерело: за матеріалами Міністерства освіти і науки України
15/03/2021

Відбувся інформаційний день програми Cost

11 березня 2021 року відбувся щорічний інформаційний день для асоційованих країн-учасниць рамкових програм ЄС з досліджень та інновацій. Захід був організований програмою науково-технічного співробітництва COST.

Варто зазначити, що Україна входить до переліку 16 країн, віднесених до категорії найближчих країн-сусідів. Виходячи з даного розподілу визначаються критерії участі країни за програмою.

Кандидати з найближчих країн-сусідів можуть бути залучені у якості вторинних заявників на етапі представлення або приєднатись до вже діючої COST Action.

Приєднатись до вже діючої COST Action можна у якості:

 • спостерігача Комітету управління;
 • учасника Робочої групи;
 • грантоотримувача короткострокової наукової місії;
 • тренера/стажера Школи підготовки;
 • учасника семінару/конференції;
 • запрошеного спікера;
 • зовнішнього експерта для моніторингу та оцінки COST Action.

Алгоритм, за яким можна приєднатись до вже діючої COST Action:

 • знайти цікаву для Вас Action та перевірити умови Меморандуму про взаєморозуміння;
 • звернутися до Голови Action та висловити свій інтерес;
 • надати довідкову інформацію (мотивація, вигода);
 • Голова Action розпочинає процедуру в e-COST;
 • Комітет управління Action проводить голосування;
 • затвердження Асоціацією COST.

Детальна інформація за посиланням.

Переглянути відео вебінару за посиланням.

Інформація про подію, презентація та інші корисні матеріали за посиланням.
10/03/2021

Інформаційний день програми Cost

11 березня 2021 року програма науково-технічного співробітництва COST проводить щорічний інформаційний день для асоційованих країн-учасниць рамкових програм ЄС з досліджень та інновацій. Захід організовано з метою поширення актуальної інформації щодо можливостей участі в програмі COST та підтримки комунікації між дослідниками, бізнес-сектором, органами влади та іншими зацікавленими сторонами.

Організатори заходу пропонують дізнатися більше про участь у мережах COST (COST Actions), діяльність асоціації COST, переваги та можливості участі у програмі для асоційованих країн.

Захід проходитиме онлайн на платформі Zoom за посиланням з 11:00 до 13:00 (за Київським часом). Участь у заході не потребує попередньої реєстрації.

Детальна інформація про захід

МОН про захід

Більше інформації можна знайти на офіційному сайті програми
03/03/2021

Очікувані конкурси програми Горизонт Європа

Відповідно до структури програми «Горизонт Європа» одним з стратегічним напрямом принято вважати кластер «Цифровізація, індустрія та космос». У рамках зазначеного кластеру розрізняють такі стратегічні напрями:

 1. Кліматична нейтральність. Кругова та цифрова економіка
 2. Підвищення автономії в ключових стратегічних ланцюгах цінності для електричної промисловості
 3. Світове лідерство у технологіях обробки даних
 4. Цифрові та нові технології для конкурентоздатності та підготовки до зеленої угоди
 5. Відкрита стратегічна автономія у розробці та використані глобального космічного простору, як основи інфраструктури і послуг застосування даних
 6. Людина та етичний розвиток цифрових і промислових технологій

Перелік конкурсів відповідно до напрямів:

Кліматична нейтральність.
Кругова та цифрова економіка

HORIZON-CL4-2021-TWIN-TRANSITION-01;
HORIZON-CL4-2022-TWIN-TRANSITION-01

Підвищення автономії в ключових стратегічних ланцюгах цінності для електричної промисловості

HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-01;
HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-02-PCP;
HORIZON-CL4-2022-RESILIENCE-01 
 Світове лідерство у технологіях обробки даних HORIZON-CL4-2021-DATA-01;
HORIZON-CL4-2022-DATA-01 
 Цифрові та нові технології для конкурентоздатності та підготовки до зеленої угоди  HORIZON-CL4-2021-DIGITAL-EMERGING-01;
HORIZON-CL4-DIGITAL-EMERGING-2022-01

Відкрита стратегічна автономія у розробці та використані глобального космічного простору, як основи інфраструктури і послуг застосування даних

HORIZON-CL4-2021-SPACE-01;
HORIZON-CL4-2021-SPACE-02;
HORIZON-CL4-2022-SPACE-01;
HORIZONCL4-2022-SPACE-02  

Людина та етичний розвиток цифрових і промислових технологій

HORIZON-CL4-2021-HUMAN-01; HORIZONCL4-2022-HUMAN-01 

Корисні посилання:
26/02/2021

i-Portunus: гранти мобільності у сфері культурної спадщини

Грант передбачає здійснення професійних подорожей для фахівців культури і мистецтва, що працюють з культурною спадщиною. Ви можете поїхати за кордон заради: 

 • співпраці з іноземними колегами. Наприклад, участі у міжнародному проєкті, обміну знаннями і досвідом;
 • резиденції, орієнтовані на створення проєкту. Наприклад, проведення польових досліджень й отримання нових навичок;
 • професійного зростання. Наприклад, участі у майстеркласі, нетворкінгу чи шоукейс-фестивалі. 

Аплікант може запланувати одну або декілька подорожей, наодинці чи разом з колегами у групі до п’яти осіб. Подорожувати можна до 39 країн Європи та Тунісу. Повний список представлено на сайті i-Portunus. Поїздка має тривати від 7 до 60 днів і бути запланована на літо-осінь 2021 року.  

Якщо ви не зможете поїхати у подорож через карантин, вам потрібно буде обрати іншу країну, перенести поїздку або взяти участь онлайн. 

Програмою передбачено фінансування до 3 000 євро. До 350 євро можна витратити на транспорт, решту — на добові, поселення та інші витрати, пов’язані з подорожжю. Сума добових розраховується залежно від країни.

Для участі необхідно мати:

 • ідею подорожі, що допоможе вам дізнатися нове та познайомитися з колегами;
 • заповнену аплікаційну форму: вашу освіту, професійний досвід, план і проєкт подорожі;
 • резюме обсягом до однієї сторінки;
 • портфоліо обсягом до 10 сторінок;
 • документи, що підтвердують ваш план мобільності. Це може бути лист-запрошення від колег, з якими ви будете робити спільний проєкт, підтвердження зустрічей, угода з партнером тощо;
 • підписану Декларацію Честі, шаблон якої можна завантажити на порталі

Для подачі заявки необхідно зареєструватись на порталі й заповнити онлайн-форму англійською мовою. 

Кінцевий термін подання заявки: 15 квітня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.
26/02/2021

i-Portunus: гранти мобільності для архітекторів

Грант надається на здійснення професійних подорожей для архітекторів та фахівців культури, що працюють з архітектурними проєктами.

Поїздка за кордон може мати на меті: 

 • співпрацю з іноземними колегами. Наприклад, участь у міжнародному проєкті;
 • резиденцію, орієнтовану на створення проєкту. Наприклад, розробку архітектурного плану для певного простору на основі власного дослідження;
 • професійне зростання. Наприклад, участь у майстеркласі, нетворкінгу чи шоукейс-фестивалі. 

Аплікант може запланувати одну або декілька подорожей, наодинці чи разом з колегами у групі до п’яти осіб. Подорожувати можна до 39 країн Європи та Тунісу. Повний список представлено на сайті i-Portunus. Поїздка має тривати від 7 до 60 днів і бути запланована на літо-осінь 2021 року.  

Якщо ви не зможете поїхати у подорож через карантин, вам потрібно буде обрати іншу країну, перенести поїздку або взяти участь онлайн. 

Програмою передбачено фінансування до 3 000 євро. До 350 євро можна витратити на транспорт, решту — на добові, поселення та інші витрати, пов’язані з подорожжю. Сума добових розраховується залежно від країни.  

Для участі необхідно мати:

 • ідею подорожі, що допоможе вам дізнатися нове та познайомитися з колегами;
 • заповнену аплікаційну форму: вашу освіту, професійний досвід, план і проєкт подорожі;
 • резюме обсягом до однієї сторінки;
 • портфоліо обсягом до 10 сторінок;
 • документи, що підтвердують ваш план мобільності. Це може бути лист-запрошення від колег, з якими ви будете робити спільний проєкт, підтвердження зустрічей, угода з партнером тощо;
 • підписану Декларацію Честі, шаблон якої можна завантажити на порталі

Для подачі заявки необхідно зареєструватись на порталі й заповнити онлайн-форму англійською мовою. 

Кінцевий термін подання заявки: 14 березня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.
26/02/2021

Cтажування для викладачів закладів вищої освіти України організоване факультетом
Наук про Освіту Білостоцького Університету

“Європейська ліга професійного розвитку” разом з Білостоцьким університетом (факультет Наук про Освіту) організовує дистаційне стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти I – IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування за темою “Навчально-наукова діяльність в сучасному університеті: виклики, рішення, перспективи”.

Метою стажування є поглиблення знань та розвиток компетенцій науково-дидактичного колективу українських університетів з точки зору викликів, рішень та перспектив у викладацькій та науково-дослідній діяльності в сучасному університеті.

Учасники стажування, використовуючи посилання на літературу по темі, аналіз прикладів, а також практичні завдання:
а) покращать свої компетенції у застосуванні різних методів та форм роботи зі студентами (навчання творчому мисленню, праця методом тьюторингу, інтерактивні онлайн інструменти) та вдосконалять свої дослідницькі навички (написання наукових статей, мистецтво публічних виступів);
б) зможуть оцінити потенційні переваги та проблеми застосування цих методів і форм у своїх навчальних закладах;
в) розроблять конкретні рішення для впровадження нових практик у різні сфери власної науково-педагогічної діяльності.

Для кожного навчального модуля підготовлена онлайн-лекція (з використанням платформи Zoom та пакет навчальних матеріалів для використання учасниками.

Організаційний внесок за участь у програмі стажування становить 175 євро.

Білостоцьким Університетом видається сертифікат про проходження міжнародного стажування тривалістю 180 годин (6 кредитів ECTS) всім учасникам стажування. Програма стажування відбувається з професійним перекладом на українську мову.

Дата проведення: 5 квітня-14 травня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням або за тел.: +38063 333 9152.
23/02/2021

Латвія пропонує стипендії студентам та науковцям для участі в літніх школах у вищих навчальних закладах країни на 2021/2022 н.р.

У межах підписаної Угоди між Урядом України та Урядом Латвії у сфері освіти, науки, молоді та спорту Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує українським студентам, академічним та науковим працівникам скористатися стипендійними можливостями для участі в літніх школах у 2021/2022 навчальному році.

Інформацію про те, як подати заявку на отримання стипендії, можна знайти на веб-сайті вищого навчального закладу Латвії, який організовує літню школу. На веб-сторінці університету надано детальну інформацію про всі необхідні документи, а саме:

 • аплікаційну форму;
 • резюме;
 • мотиваційний лист.

Зазначені документи для участі у літній школі мають бути надіслані безпосередньо організаторам літніх шкіл.

Сума стипендії, що надається Державним агентством розвитку освіти Латвійської Республіки для участі у школі, становить 711 євро на особу протягом тривалості школи. Стипендії перераховуються організаторам літніх шкіл. Учасники  шкіл мають самостійно покрити витрати на проїзд із країни походження до місця розташування літньої школи в Латвії.

Перелік літніх шкіл:

 • регіональні дослідження: випадок Латгалії (“Regional Studies: The Case of Latgale”);
 • літня школа латиської мови та культури 2021 (“Summer School of Latvian language and culture 2021”);
 • міжнародна школа історії мистецтва “Між історією та сучасністю. Стилі та напрями в латиському мистецтві” (International Summer School of Art History “Between History and the Present. Styles and Directions in Latvian Art”);
 • Рига – перлина латиської дерев’яної архітектури (“Riga – the Pearl of Latvian Wooden Architecture”);
 • світ 3D анімації (“3D Animation World”);
 • біоекономіка. Раціональне використання біологічних ресурсів (“Bioeconomy. Sustainable Use of Biological Resources”);
 • міжнародна літня школа ефемерної архітектури та міського дизайну “FestivaL’and 4.0”( International Summer School on Ephemeral Architecture and Urban Design “FestivaL’and 4.0”);
 • бізнес + комунікації = нова реальність (“Business + Communication = New normal”).

Подача заявок на участь у літніх школах на 2021/2022 рр. триватиме до 1 квітня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.
11/02/2021

Стипендія Альберта Ейнштейна у Німеччині

Форум Ейнштейна та Фонд Даймлера- Бенца пропонують стипендії для молодих вчених, які хотіли б реалізувати проєкти в галузі, відмінній від їх попереднього дослідження. Метою стипендії є підтримка тих, хто окрім проєктів у галузі своєї спеціалізації, є відкритим до нових, міждисциплінарних підходів – за прикладом Альберта Ейнштейна.

Стипендія передбачає проживання учасника програми протягом п’яти-шести місяців у заміському будинку Ейнштейна (Капут, Бранденбург), недалеко від університетів в Потсдамі і Берліні. Стипендіат також отримує фінансування у розмірі 10000 євро і відшкодування транспортних витрат.

Стипендія призначена на 2022 рік у зв`язку з неможливістю оселитися в Капуті до наступного року.

Вимоги до кандидатів:

 • бути молодшими 35 років і мати вищу освіту в галузі гуманітарних, соціальних або природничих наук;
 • надати резюме, проєктну пропозицію на дві сторінки та два рекомендаційні листи.

Наприкінці програми учасник повинен презентувати свій проєкт.

У кінці періоду фінансування стипендіат повинен буде представити свій проєкт на відкритій лекції за участі представників Форуму Ейнштейна й Фонду Даймлера-Бенца. Стипендія не призначена для фінансування уже початого дослідження.

Кінцевий термін подання заявки: 15 травня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.