Позапрограмна діяльність та дозвілля

Фізкультура і спорт
Для підтримки і розвитку здоров’я студентів, аспірантів і викладачів університет має свій фізкультурно-оздоровчий комплекс, до складу якого входять: 3 спортивні зали, плавальний басейн, тренажерні зали, футбольний стадіон. У спортивному клубі “Зодчий” функціонують секції з 12 видів спорту, а саме: з футболу, волейболу, баскетболу, боксу, боротьби, важкої атлетики, гімнастики, греблі та ін.

Заняття зі студентами проводять викладачі кафедри фізвиховання, які у минулому самі були відомими спортсменами. Команди студентів посідають призові місця у міських і загальноукраїнських змаганнях. Є серед студентів і чемпіони світу з окремих видів спорту.

Неподалік від Києва на р. Дніпро університет має свій спортивний табір “Будівельник”, який також використовується для оздоровлення і забезпечення дозвілля студентів і викладачів.

Центр культури і дозвілля
Студентство університету живе багатогранним, творчим життям, значне місце в якому посідає художня самодіяльність, спрямована на формування художнього смаку та розвиток духовного світу студента.

З 1958 року  на базі університету працює студія класичного вокалу, яка була і є  дійовим засобом виховання високих естетичних смаків. За роки свого існування студія поставила  три опери українських композиторів: «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», «Молода гвардія» та десятки фрагментів з творів світової музичної класики. Оперна студія – є дипломантом Всесоюзного огляду художньої творчості. Учасники студії є  лауреатами та дипломантами конкурсу Гулака-Артемовського, деякі стали професійними виконавцями: І.Хрестянок – соліст Київської оперети, В.Прокопенко – соліст камерного хору, О.Чернощоков – соліст «Київських фресок».

Великим успіхом серед студентства  користувався театр «Свет – 60х», заснований у 1960 році студентами Б.Слепцовим та Є.Лішавським. Успіхи колективу високо оцінили в Німеччині в 1965році на міжнородному фестивалі театрів естрадних мініатюр. Естафету 1973 році успішного студентського театру продовжив театр «Гротеск», керівником якого був режисер, дипломант багатьох оглядів та фестивалів Ю.Лінцин, з 1997 року театр перейменовано в  студентський театр естрадних мініатюр «Дивні люди». Плідна співпраця з кращими режисерами Києва вивела театр на  призові місця в конкурсах України та поза її межами.
Великим попитом користуються танцювальні студії:

  • студія «Вуличного танцю»,  «Hip-hop», «RnB» – хореографом  яких є один із кращих танцівників провідної танцювальної студії країни «А6» –  Адам Уедраго;
  • студія спортивно-бального танцю, студія східного танцю, студія танцю в стилі Modern – учасники яких неодноразово доводили свою майстерність на всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Популярним напрямком в роботі центру є естрадний вокал, який забезпечує з 2004 року студія «Співайко» керівник Т.Лучанко, один із провідних продюсерів українського шоу-бізнесу. Учасники студії  неодноразово ставали переможцями міжнародних конкурсів та фестивалів, приймали участь у відбіркових турах «Євробачення».

Гордістю нашого університету є Народний самодіяльний хор студентів та викладачів КНУБА «Ренесанс», який вдруге в 2009 році підтвердив звання народного. Керівником хору  став заслужений діяч мистецтв України знаний за кордоном О.Бондаренко.  На своєму рахунку хор має призові місця в міжнародних конкурсах (Італія – 2002р., Польща – 2006-07р.р., Угорщина – 2007р., Іспанія – 2010р.), а також в всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Популярним напрямком роботи зі студентами стала радіопрограма «Велика перерва», що почала виходити кожного дня в ефір з 2009року.

Колективи  центру культури і дозвілля  беруть активну участь не лише  в житті нашого університету, а і в творчому житті району та міста, за що були відзначені подяками голови Солом’янської адміністрації м. Києва та голови Київської міської державної адміністрації.

Директор Центру культури та дозвілля
Шароградська Світлана Вікторівна тел. 241-54-23

Фізкультурно-спортивний клуб “Зодчий”
Спортивний клуб як осередок Всесоюзного добровільного студентського спортивного товариства “Буревісник” існує в університеті з 1960 року.

У 1999 році СК КІБІ було реорганізовано у ФСК “Зодчий”. Спортивний клуб сразом з кафедрою фізичного виховання та спорту очолює професор, заслужений працівник фізичної культури і спорту С.М. Канішевський. Проводить значну роботу з метою залучення студентів до здорового способу життя, формуванню морально-вольових якостей, удосконаленню фізичних можливостей, вихованню позитивних рис характеру, досягненню успіху в спортивній та професійній діяльності.

Щорічно спортклуб проводить спартакіаду серед студентів та викладачів університету.

Спортсмени університету з успіхом беруть участь у міських, українських і міжнародних змаганнях. Постійно до роботи клубу залучаються викладачі кафедри, серед яких ветерани та зірки спорту: Е.З. Адаменко – рекордсменка України та СРСР з легкої атлетики; заслужений майстер спорту СРСР; почесний майстер спорту Н.А.Довідюк (спортивна гімнастика); рекордсменка світу з плавання, майстер спорту А.В.Коваленко; майстри спорту міжнародного класу І.Ф. Земцов (водне поло), С.Ф. Гасанова – призерка світу та Європи (бокс, кікбоксінг).

Серед найбільш яскравих успіхів вихованців клубу є досягнення у вітрильному спорті В. Манкіна, який став дворазовим Олімпійським чемпіоном; легкоатлет Г. Дибенко був учасником XV Олімпіади; Т. Бєляєва стала переможницею міжнародних студентських змагань Всесвітньої Універсіади. Чемпіонами СРСР були: боксер В. Бендаловський та бадмінтоніст В. Нікіфоров, а Н. Хрипушина до цього почесного звання додала титул Чемпіонки світу з акробатики. Чемпіоном світу і володарем Кубку світу став борець вільного стилю Г. Данько. Пишається клуб своїми вихованцями – майстром спорту міжнародного класу, почесним майстром спорту з важкої атлетики А. Онуфрієвим, призером Спартакіади народів СРСР легкоатлетом П. Червердюком, гросмейстером шахів П. Платоновим, національним гросмейстером з шахових композицій Е.О. Рейценим, майстром спорту, членом збірної команди України з боксу М. Шкодою.

Неодноразово команди університету в комплексних спартакіадах Міністерства освіти посідали перші та призові місця. Загальний внесок клубу у розвиток спорту – це підготовка спортсменів високого класу – майстрів спорту та кандидатів у майстри спорту. Цьому сприяє проведення щорічних університетських спартакіад. ФСК підготовлено 7 майстрів спорту міжнародного класу, 36 майстрів спорту, понад 500 кандидатів у майстри спорту.

ФСК „Зодчий” бере активну участь у виховній і оздоровчій роботі серед студентів і викладачів, забезпечуючи роботу численних оздоровчих і спортивних секцій. Представники ФСК увійшли до складу громадських об’єднань: Координаційної ради з питань фізичного виховання і спорту Міністерства Освіти і Науки України, Студентської спортивної спілки України, Комісії з фізичного виховання Міністерства освіти України, Українських та міських федерацій з видів спорту і т.д.

Директор ФСК „Зодчий” ДІЛЕНЯН Мкртич Оганесович, тел. 241-55-05.

Студентський клуб
Студенти університету приймають активну участь у художній самодіяльності – театрах, студіях, гуртках, художніх колективах. Відомими є: студентський естрадний театр, танцювальний колектив, оперно-вокальна студія, студія художнього слова, естрадно-вокальна студія, клас постановки голосу, театр пантоміми.

У студентському клубі і в гуртожитках проводяться танцювальні вечори, концерти відомих естрадних виконавців, зустрічі з видатними людьми.

Університет випускає свою газету. Існує музей історії університету.