Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми «єРобота».
Під час засідання Уряду 21 червня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив: «Будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік — 5 млрд грн. Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо».

Прем’єр-міністр зауважив, що учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту, за його словами, треба буде подати заявку через портал Дія чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.


Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу.
Крім урядових програм підтримки та розвитку українського бізнесу створено подібні програми іноземними організаціями. Так, Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» оголосила про початок грантової програми для підтримки та відновлення бізнесу. Програма планує надати приблизно 36 000 000 грн. шляхом надання до 50 грантів сумою від 600 000 до 1,2 млн гривень. Податися з заявкою на грант можна протягом року, термін реалізації проєктів може починатися з серпня 2022 року і має завершитися не пізніше серпня 2023 року. Проєкт покликаний відновити/запустити діяльність малих та середніх підприємств, в тому числі бізнесів жінок-підприємиць, та сформувати чітке бачення поточної ситуації і перспектив розвитку бізнесу в Україні.
Також Європейський Союз виділить €20 млн на фінансування українських стартапів. 200 компаній зможуть отримати по €60 000 для реалізації своїх бізнес-ідей.
Відповідно, стартаперам для отримання грантів необхідно сформувати та правильно описати бізнес-ідею, провести маркетингове дослідження ринку, проаналізувати та обгрунтувати ефективність бізнес-ідеї, скласти бізнес-план. А для успішної реалізації бізнес-ідеї майбутнім бізнесменам потрібні базові знання з економіки, бухгалтерського обліку, організації торгівлі, товарознавства, маркетингу, менеджменту та права. Саме освітня програма “Товарознавство та комерційна діяльність” спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” включає дисципліни, що допоможуть студентам створити бізнес-план та навчать успішно вести бізнес і комерційну діяльність, такі як:Основи підприємництва;
Торговельне підприємництво;
Правознавство;
Статистика;
Маркетингова товарна політика;
Маркетингова цінова політика;
Комерційна діяльність;
Економіка і організація біржової торгівлі;
Організація торгівлі;
Економіка торгівлі;
Облік і аудит;
Маркетинг;
Товарознавство (Непродовольчі товари, Будівельні матеріали, Харчові продукти, Послуги);
Логістика;

Менеджмент;
Експертиза товарів;
Світовий ринок товарів і послуг;
Економічна інформатика та інш.

Враховуючи той факт, що саме будівельна галузь відіграє велику роль у відновленні країни у воєнний та післявоєнний час, здобуття вищої освіти рівнів “Бакалавр” та “Магістр” за спеціальністю 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” саме в Київському національному університеті будівництві і архітектури надасть випускникам перспективи кар’єрного зростання або створення власного бізнесу.

Кафедра товарознавства та комерційної діяльності в будівництві
Доцент, к.екон.н. Романенко О.В.