Розвивається співробітництво викладачів КНУБА з польськими колегами на основі угод про ґрунтовну і різнобічну участь у спільних заходах і програмах.

20 липня 2022 р. в галереї Інституту Історії мистецтв Лодзького університету під кураторством Дарії Рутковської-Сюди за участю доктора мистецтв, професора, заступника декана філософсько-історичного факультету Лодзького університету пані Анети Павловської та доктора мистецтв, професора, директора Інституту Історії мистецтв Піотра Григлєвського відкрилась виставка картин  під символічною назвою «Час» авторства відомої художниці, філолога, історика мистецтва, педагога і музиканта Ангеліки Бжовстовської-Поцехи.

Від Київського національного університету будівництва і архітектури, який має підписану з Лодзьким університетом і Інститутом Історії мистецтв угоду про співпрацю, на відкриття унікальної виставки  була запрошена доктор архітектури, професор, нострифікований доктор хабілітований Юлія Івашко.

«Час» – це насправді алегоричний біблійний цикл картин, умовно поділений тематично на візантійський і латинський (католицький) образи християнства. Така тема виставки є невипадковою, враховуючи студіювання художницею візантійської культури в Університеті кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, її обізнаність з літургійним григоріанським хоральним співом і участь в церковному хорі кафедральної церкви в Лодзі. Всі картини на виставці створені вподовж останньої декади, деякі були написані за кілька днів, натомість деякі – за кілька місяців чи навіть років. Сама художниця вважає, що малярство на релігійні теми знаходиться поза часом, однак не вважає свої картини суто сакральними творами мистецтва.

Гліб Ушаков,
кафедра Основ архітектури та архітектурного проєктування